17 Haziran 2014, Salı 14:19:28

SHGM'DEN YENİ ANLAŞMA

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a düzenlenen seferleri yapılanan anlaşmayla artırma kararı aldı.
  • Valla gorunen o ki artis falan yok.. Hatta tam tersi azalma var.. 30 Haziran'a kadar THY haftada 14, Pegasus haftada 7, Air Serbia ise haftada 7 (SAW) ucusu gerceklestiriyordu. Yani toplam 28 frekans soz konusu idi. Haberde yazdigina gore 14 AHL frekansi ise bunun 7si Air Serbia'ya verilmis, THY'nin frekansi haftada 7'ye dusmus, Pegasus ise haftada 4'e dusmus. Air Serbia'nin 49% ortaginin Etihad oldugunu dusunursek, orta ve uzak dogu yolcularini THY'ye birakmak yerine Abu Dhabi uzerinden tasimayi tercih edecekleri asikar. Asil komik olan, SHGM'nin attigi mesajda artis kelimesi gecmemesine ragmen haberin sunumu sirasinda evrilerek insanlari kandiracak hale gelmesi..
  • yapılan artıl sirp tarafı istediği için oldu. Çünkü thy sirbistana istediği gibi uçarken, sirp hava yoluna AHL slot verilmiyordu. Bu sebeple sirb sivil havacılığı Türkiyeyi tehdit etti, istenilen slotlar verilmezse thy nin uçuşları kısıtlarız diye, bu yüzden mecbur kaldi bizimkiler sirplara slot vermeye.
  • slm masadaki anlaşma kesin ing ama inş imzalayanlar ing biliyordur:) birde USD ve EURO patlayacak bence alım yapın.
  • Keşke Niş'e de başlatılabilse uçuşlar. Sancak Müslümanları için çok uygun olurdu..

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a düzenlenen seferleri yapılanan anlaşmayla artırma kararı aldı.

Türkiye Sivil Havacılığı ile Sırbistan sivil havacılığı arasında yapılan yeni mutabat gereği İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Belgrad'a düzenlenen seferlerde artışa gidildi.

Buna göre Atatürk Havalimanı'ndan 14 frekans ve Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan 4 frekans olmak üzere, İstanbul-Belgrad hattı haftalık 18 seferle birbirine bağlanmış oldu.

Frekans artışı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün Twitter hesabından şöyle duyuruldu;
 

 

 

SHGM'DEN YENİ ANLAŞMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Sirbistan ~ 4 yıl önce
Valla gorunen o ki artis falan yok.. Hatta tam tersi azalma var.. 30 Haziran'a kadar THY haftada 14, Pegasus haftada 7, Air Serbia ise haftada 7 (SAW) ucusu gerceklestiriyordu. Yani toplam 28 frekans soz konusu idi. Haberde yazdigina gore 14 AHL frekansi ise bunun 7si Air Serbia'ya verilmis, THY'nin frekansi haftada 7'ye dusmus, Pegasus ise haftada 4'e dusmus. Air Serbia'nin 49% ortaginin Etihad oldugunu dusunursek, orta ve uzak dogu yolcularini THY'ye birakmak yerine Abu Dhabi uzerinden tasimayi tercih edecekleri asikar. Asil komik olan, SHGM'nin attigi mesajda artis kelimesi gecmemesine ragmen haberin sunumu sirasinda evrilerek insanlari kandiracak hale gelmesi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
artiş. ~ 4 yıl önce
yapılan artıl sirp tarafı istediği için oldu. Çünkü thy sirbistana istediği gibi uçarken, sirp hava yoluna AHL slot verilmiyordu. Bu sebeple sirb sivil havacılığı Türkiyeyi tehdit etti, istenilen slotlar verilmezse thy nin uçuşları kısıtlarız diye, bu yüzden mecbur kaldi bizimkiler sirplara slot vermeye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yatırımcı ~ 4 yıl önce
slm masadaki anlaşma kesin ing ama inş imzalayanlar ing biliyordur:) birde USD ve EURO patlayacak bence alım yapın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Niş ~ 4 yıl önce
Keşke Niş'e de başlatılabilse uçuşlar. Sancak Müslümanları için çok uygun olurdu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTBQ ~ 4 yıl önce
Niş ve Sancak kel alaka.!Sancakın başkenti Novipazar(yenipazar) ve orada h.limanı yok.Sancaka en yakın meydan Podgorica.Sırbistan Kralyevo'daki eski havaalanı rehabilitasyon ve yenileme için Türkiye Sırbistana geçen yıl mali yardım yapmıştı.Orası Podgoriçadan biraz daha yakın Sancaka.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000