26 Ağustos 2010, Perşembe 01:24:45

PİSTTE İHLAL Mİ VARDI?

Türk Hava Yolları’nın Ankara-İstanbul seferini yapan uçağı, Atatürk Havalimanı pistinde ihlal olduğu gerekçesiyle pas geçti. Uçak ikinci denemesinde inişini gerçekleştirdi.
  • Kraliçe hepinizi tek geçer..... 18 ay bounca sınırsız sorumsuz pas geçmiş kimse bişey dememiş adamcağız bir kere pas geçti amma tantana yapıldı ya....
  • Arkadaşım Jeppesen'ı biliyorsun iyi, güzel de Türkiye hava sahasında yer yer Türkçe muhaberat yapıldığını neden bilmiyorsun? Çok bildiği zannetmek çok bilmek demek değildir...
  • E yıl 2010 ama onlar hangi yılda acaba?
  • pas başlıklı yorumu yapan arkadaşım hayal gücüne hayran oldum...pas geçen uçaka madem üzerine doğru geliyordu da kalkış yapanlar ne yapıyor? ne farkı var güzel kardeşim hergün onlarca uçak inip kalkıyor sen her seferinde böyle tırsıyormusun?
Bu akşam saat 22.00’de Esenboğa Havalimanı’ndan kalkan THY’ye ait TK 2153 sefer sayılı Airbus 321 tipi uçak, Atatürk Havalimanı’nda ilk denemesinde inişini gerçekleştiremedi. Pisti pas geçen uçak, ikinci denemesinde sorunsuz şekilde inişini gerçekleştirdi.

THY’den bir yetkili, uçağın inişi sırasında pistte ihlal olduğu gerekçesiyle pas geçtiğini bildirdi. Ancak THY’nin bu iddiası DHMİ yetkililerince doğrulanmadı.

Geçtiğimiz günlerde de Esenboğa Havalimanı pistinde bir aracın pisti ihlal ettiği ve uçağın pas geçtiği öne sürülmüş ancak DHMİ bunun kontrollü bir pas geçme olduğunu, uçuş emniyetini etkileyen bir durum olmadığını açıklamıştı.

AirportHaber Özel
PİSTTE İHLAL Mİ VARDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 8 yıl önce
Kraliçe hepinizi tek geçer..... 18 ay bounca sınırsız sorumsuz pas geçmiş kimse bişey dememiş adamcağız bir kere pas geçti amma tantana yapıldı ya....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaşım Jeppesen'ı biliyorsun iyi, güzel de Türkiye hava sahasında yer yer Türkçe muhaberat yapıldığını neden bilmiyorsun? Çok bildiği zannetmek çok bilmek demek değildir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
E yıl 2010 ama onlar hangi yılda acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
pas başlıklı yorumu yapan arkadaşım hayal gücüne hayran oldum...pas geçen uçaka madem üzerine doğru geliyordu da kalkış yapanlar ne yapıyor? ne farkı var güzel kardeşim hergün onlarca uçak inip kalkıyor sen her seferinde böyle tırsıyormusun?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000