29 Mayıs 2012, Salı 10:44:34

"ONLAR SİZİN ARKADAŞLARINIZDI"

Atatürk Havalimanı’nda uçucu ekiplerin gergin bekleyişi sürüyor…
  • yediğiniz tabağa pislerseniz sonunuz böyle olur, havada denizde cenazede düğünde grev olmaz şimdi başınızın çaresine bakın
  • Helal olsun kabine, artık kabin ekibi sadece pantolon giysin; kağıttan kabadayılara da kağıttan etek hazırlasınlar. Emeği sömürmeyi "hak" kabul eden bu yönetim anlayışını protesto ediyorum. "Yolcuyu perişan eden" hakkını arayan insanlar değil, personelinin hakkını yiyen yönetimdir. Köpeksiz köyde değneksiz gezen adamları bazen ısırmak lazım.
  • Bu ne yani THY´de grev katilmayanlar özgür degil mi istersse katilir isterse katilmas kime ne asil HAVA-ISé sorsunlar gönüleri rahat mi degil mi onlar yüzünden 150 kisi isten atildi. Bu ne demek 0 Para demek. Grev yapmayanlar ise asgari ücretten biraz daha fazla maas aliyor. Simdi isini kaybedenler düssünsün .
  • Sirketin yarisi torpille girmis yemiyor tabiki eyleme katilmak nede olsa kapilarinda kopek gibi bekleyip tarikatlara uye olup bu ise alindilar simdi yagli kapiyi nasil biraksinlar yazik

Greve katılarak işten çıkarılan kabin memurları, göreve gelen arkadaşlarına uçağa gidiş kapısında ‘vicdanınız rahat mı, nasıl uçacaksınız’ diye haykırıyor.

Alınan grev kararı, Hava-İş ve THY’nin karşılıklı restleşmesinin yanı sıra işten çıkarmaların başlamış olması ve yüzlerce seferin iptal olması uçucu ekibin de son derece sıkıntılı anlar yaşamasına neden oluyor.

Greve katılmaları nedeniyle işten atılan bazı kabin memurları, uçucu ekibin uçağa gidiş kapısı olan Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Meteoroloji kapısı girişinde kokpit ve kabin ekibine ‘bizi işten attılar, greve katılanlar sizin arkadaşlarınız siz nasıl uçacaksınız. Nasıl içiniz rahat edecek. Yazıklar olsun’ sözleriyle haykırıyor.

Zaman zaman da yuhalanarak göreve gelen pilot ve kabin memurları görevlendirme sırasında oldukça zor anlar yaşıyor. İzinli olmasına rağmen göreve çağrılan kabin memurları nöbet kağıdı imzalayarak uçuşa dahil oluyorlar. Ekip odalarında bekleyen birçok uçuş ekibi de süreci meraklı gözlerle takip ediyor.

Sözkonusu süreç nedeniyle eksik personelle uçacak uçaklara görevlendirme esnasında zaman zaman tartışmalar da yaşanıyor.

İşte an itibariyle uçucu ekibin son durumu:"ONLAR SİZİN ARKADAŞLARINIZDI"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

raul69 ~ 6 yıl önce
yediğiniz tabağa pislerseniz sonunuz böyle olur, havada denizde cenazede düğünde grev olmaz şimdi başınızın çaresine bakın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kıyafet değişikliği. ~ 6 yıl önce
Helal olsun kabine, artık kabin ekibi sadece pantolon giysin; kağıttan kabadayılara da kağıttan etek hazırlasınlar. Emeği sömürmeyi "hak" kabul eden bu yönetim anlayışını protesto ediyorum. "Yolcuyu perişan eden" hakkını arayan insanlar değil, personelinin hakkını yiyen yönetimdir. Köpeksiz köyde değneksiz gezen adamları bazen ısırmak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu ne ? ~ 6 yıl önce
Bu ne yani THY´de grev katilmayanlar özgür degil mi istersse katilir isterse katilmas kime ne asil HAVA-ISé sorsunlar gönüleri rahat mi degil mi onlar yüzünden 150 kisi isten atildi. Bu ne demek 0 Para demek. Grev yapmayanlar ise asgari ücretten biraz daha fazla maas aliyor. Simdi isini kaybedenler düssünsün .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yemiyor torpilliler birakamiyor tabiki ~ 6 yıl önce
Sirketin yarisi torpille girmis yemiyor tabiki eyleme katilmak nede olsa kapilarinda kopek gibi bekleyip tarikatlara uye olup bu ise alindilar simdi yagli kapiyi nasil biraksinlar yazik

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000