22 Mayıs 2012, Salı 14:05:59

O UYGULAMA DA TARİH OLUYOR

Atatürk Havalimanı’nda yolcu ve personelin şikayetleri üzerine artık ayakkabı çıkarmak tarih oluyor...
  • Daha önce teröristler ayakkabiya bomba düzenegi koyarak ucak düsürme girisiminde bulundu.Yanindaki cengaverler olmasa ucagi havada patlatmis olacakti.Ayrica "sayemde ekmek yiyen" ne itici bir tabir.Sanki o kisilerin maasini kendisi veriyormus gibi.Ucak ucuyor kaptan efendi,kendinde yüksekten ucarak insanlari kücük görme.
  • Berlin TXL de de ayakkabı cıkartıldıgı gördüm.
  • Kapıdan güvenlik aramasından geçiyordum yanımdan iki kişi Z rayin yanından aranmadan geçti birisinin kolundan tuttum nereye dedim böyle aranmadan, şaşırdı yüzüme baktı ben gümrük memuruyum dedi diğeri ise güvenlikmiş bunuda beni arayan güvenlikçi söyledi tepkime çok şaşırdığı belliydi, ben kimmiyim? Ben değersizleştirlmeye çalışılan biriyim, sayemde bunların ekmek yediği kişi yani Kaptanım, böyle, yerse...
  • KEPAZELİK VE REZİLLİKTEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİ. KİME YARANMAK İÇİN YAPILIYORDU ANLAMADIM. BU YENİLİKTEN KİM YARARLANACAK ACABA. BUNLAR ÇEKEMEDİKLERİ İÇİN EN BÜYÜK DÜŞMANLIĞIDA THY PERSONELİNE YAPIYORLARDI. ARTIK MUTLU OLSUNLAR HEPSİ TAŞERON OLDU.

Avrupa’da birçok havalimanında kullanılan ayak içi röntgen cihazı, havalimanında da uygulamaya konulacak.

Atatürk Havalimanı’nda X-ray cihazlarından geçen yolcu ve personelin şikayetlerini dikkate alan yetkililer, yaptıkları incelemelerde Avrupa’da birçok havalimanında kullanılan ayak için X-ray cihazının Türkiye’de de uygulanması için harekete geçti. Önce test için bir tane getirilecek olan cihaz, denemelerin sonunda memnun kalınırsa Atatürk Havalimanı’nın tamamında uygulanacak.

Yeni cihazlarla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın, dünyada birçok ülkede uygulanan ayak içi röntgen cihazı uygulamasını havalimanında uygulamaya koyacaklarını söyledi. Güvenlik komisyonunda konuyu değerlendirdiklerini belirten Aydın, “Dünyada ve Avrupa’daki birçok havalimanında ayakkabıların ötmesi durumunda yeni bir sistem geliştirmişler. Ayakkabı çıkartmadan direkt ayağını basarak geçiş yapıyor yolcular. Bir ay önce biz de güvenlik komisyonundaki arkadaşlarımızla Viyana’ya gitmiştik. Aynısını kendim yaşadım. Güvenlik kontrolünden geçtiğim sırada ayakkabılarım öttü. Çıkarmadan şu cihazdan geçer misiniz dediler. Ayakkabılarımı çıkartmadan geçiş yaptım. Biz de aynı cihazdan bir tane alıp deneme yapacağız.

İstediğimiz verimi alırsak artık yolcularımız ayakkabılarını çıkartmadan güvenlik kontrol noktalarından geçebilecek. Ayak içi röntgen cihazı. Çok mükemmel olacak. Havalimanı için çok hayırlı bir hizmet olacak” dedi.

O UYGULAMA DA TARİH OLUYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Daha önce teröristler ayakkabiya bomba düzenegi koyarak ucak düsürme girisiminde bulundu.Yanindaki cengaverler olmasa ucagi havada patlatmis olacakti.Ayrica "sayemde ekmek yiyen" ne itici bir tabir.Sanki o kisilerin maasini kendisi veriyormus gibi.Ucak ucuyor kaptan efendi,kendinde yüksekten ucarak insanlari kücük görme.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avrupada heryerde varmıymıs ? ~ 6 yıl önce
Berlin TXL de de ayakkabı cıkartıldıgı gördüm.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bravo bravo.. ~ 6 yıl önce
Kapıdan güvenlik aramasından geçiyordum yanımdan iki kişi Z rayin yanından aranmadan geçti birisinin kolundan tuttum nereye dedim böyle aranmadan, şaşırdı yüzüme baktı ben gümrük memuruyum dedi diğeri ise güvenlikmiş bunuda beni arayan güvenlikçi söyledi tepkime çok şaşırdığı belliydi, ben kimmiyim? Ben değersizleştirlmeye çalışılan biriyim, sayemde bunların ekmek yediği kişi yani Kaptanım, böyle, yerse...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A ~ 6 yıl önce
KEPAZELİK VE REZİLLİKTEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİ. KİME YARANMAK İÇİN YAPILIYORDU ANLAMADIM. BU YENİLİKTEN KİM YARARLANACAK ACABA. BUNLAR ÇEKEMEDİKLERİ İÇİN EN BÜYÜK DÜŞMANLIĞIDA THY PERSONELİNE YAPIYORLARDI. ARTIK MUTLU OLSUNLAR HEPSİ TAŞERON OLDU.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000