29 Ağustos 2012, Çarşamba 16:40:26

LUFTHANSA İSG'YE GELİYOR...

Almanya'dan Türkiye'ye taşıdığı yolcu sayısını iki katına çıkarmayı hedefleyen Lufthansa Alman Hava Yolları, Atatürk Havalimanı'ndan yeni slot alamayınca Sabiha Gökçen'e uçmak için girişimlerini hızlandırdı...
  • LH´ya dikkat ! Lufthansa nicin TR pazarina yukleniyor ? Almanya - Turkiye arasi olan trafik degil esas sebebi. Zaten burada THY ve diger havayollari yeteri kadar pay almis vaziyetteler. Esas sebep Almanya´da kendilerini tehdit eden ve onlardan dolayi hem zora dustugu ve dogu pazar payini kaybettigi Korfez Havayollari (Emirates, Etihad vs.). Almanya´da zaten yeteri kadar o havayollarina karsi lobi yapiyor ve yasal (?) yollardan da onlari Avrupa´da onlemeye calisiyor fakat bu kadar kolay degil. A380 / B748 ise isin magazin tarafi, geciniz bunlari.
  • Herkes SAW Meydanına gelmeye başlıyor.Atlas da bu sene geldi yakında özel şirketler ve yabancılarda gelmeye başlaması kadar normal ne olabilir ki.Havada 1 saat yerde 1 saat sıra beklemek kadar hele ki yakıtın bu kadar pahalı olduğu dönemde. Yakıtın pahalı olması galiba sadece THY yi etkilemiyor ki 5 senede bitecek 3.Havaalanını hala beklemekte.
  • lufthansa saw a sefer yapacagini detayli bir sekilde soyluyor ama almanyanin hangi sehrinden sefer yapilacagi belirtilmemis. frankfurt mu yoksa munih mi? yoksa yeni acilacak olan berlin brandenburg dan mi? haberde eksiklik var...
  • tamamen lagaluga tamamen laf... LH bundan sonra nah girer TR pazarina. Her uctugu noktaya zarar yaziyor.

Şirket, Sabiha Gökçen Havalimanı'na ikinci pist yapıldıktan sonra Aairbus A 380 ile uçuş başlatmayı hedefliyor.

Nisan ayında limanı detaylı olarak inceleyen Lufthansa üst düzey yöneticileri, Eylül'de yapacakları ikinci görüşmenin ardından uçuşlara başlamayı hedefliyor.

Şirketin Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Pakistan Bölgesi Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Carsten Schaeffer da, Luthansa'nın 2013 yılında yüzde 10-15 arası bir büyüme hedeflediğini açıkladı.

20 MİLYAR AVROLUK DEV YATIRIM

Schaeffer, '2016 yılına kadar 168 yeni uçak alımı yaparak, filomuzdaki uçak sayısını 768'ye çıkaracağız. Yeni uçak alımları için 17 milyar, yer hizmetleri ve uçak içi konfor için 3 milyar olmak üzere toplam 20 milyar avro harcayacağız. Türkiye için yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Şu anda Almanya-Türkiye arasında karşılıklı olarak yılda 1 milyon yolcu taşıyoruz. Yolcu sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Ancak Atatürk Havalimanı'ndan yeni slot alamıyoruz' dedi.

ÇIKIŞ YOLUMUZ SABİHA GÖKÇEN

Bütün imkansızlıklara rağmen dünyanın uçuş merkezi haline gelen İstanbul'a yaptıkları seferleri artırmakta kararlı olduklarına dikkat çeken Schaeffer 'Üçüncü havalimanı yapılana kadar Sabiha Gökçen Havalimanı bizim için tek çıkış yolu olarak görünüyor. Nisan ayında üst düzey bir heyetle Sabiha Gökçen'i gezdik ve altyapısıyla ilgili detaylı inceleme yaptık. Sabiha Gökçen operasyonlarımızı çok rahat gerçekleştirebileceğimiz özelliklere sahip. Eylül ayında tekrar Sabiha Gökçen'e giderek havalimanı üst düzey yöneticileriyle masaya oturacağız. Bu görüşmenin ardından en kısa zamanda Sabiha Gökçen'e uçmayı hedefliyoruz' diye konuştu.

SABİHA'YA A380'LE DE GELİRİZ

Atatürk Havalimanı'ndaki slot sıkıntısını aşmak için büyük gövdeli uçaklarla yolcu taşımayı bile düşündüklerini dile getiren Schaeffer, 'Sabiha Gökçen'de büyük uçaklar için özel park yerleri hazırlandığını gördük ve yakında ikinci pist yapılacak. Buraya Airbus A380'ler ve Boeing 747-800 tipi büyük uçaklarla da inebiliriz. Bölgesinde transit uçuşların merkezi haline gelen İstanbul'a üçüncü havalimanı yapılması bütün hava taşıyıcıları gibi bizi de çok yakından ilgilendiriyor. Ancak şu an için Sabiha Gökçen Havalimanı İstanbul'daki operasyonlarımız için çok elverişli ve çok ciddi bir opsiyon' şeklinde konuştu.

LUFTHANSA İSG'YE GELİYOR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Kolapilot ~ 6 yıl önce
LH´ya dikkat ! Lufthansa nicin TR pazarina yukleniyor ? Almanya - Turkiye arasi olan trafik degil esas sebebi. Zaten burada THY ve diger havayollari yeteri kadar pay almis vaziyetteler. Esas sebep Almanya´da kendilerini tehdit eden ve onlardan dolayi hem zora dustugu ve dogu pazar payini kaybettigi Korfez Havayollari (Emirates, Etihad vs.). Almanya´da zaten yeteri kadar o havayollarina karsi lobi yapiyor ve yasal (?) yollardan da onlari Avrupa´da onlemeye calisiyor fakat bu kadar kolay degil. A380 / B748 ise isin magazin tarafi, geciniz bunlari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY nerede ~ 6 yıl önce
Herkes SAW Meydanına gelmeye başlıyor.Atlas da bu sene geldi yakında özel şirketler ve yabancılarda gelmeye başlaması kadar normal ne olabilir ki.Havada 1 saat yerde 1 saat sıra beklemek kadar hele ki yakıtın bu kadar pahalı olduğu dönemde. Yakıtın pahalı olması galiba sadece THY yi etkilemiyor ki 5 senede bitecek 3.Havaalanını hala beklemekte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tamam da ~ 6 yıl önce
lufthansa saw a sefer yapacagini detayli bir sekilde soyluyor ama almanyanin hangi sehrinden sefer yapilacagi belirtilmemis. frankfurt mu yoksa munih mi? yoksa yeni acilacak olan berlin brandenburg dan mi? haberde eksiklik var...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lagaluga ~ 6 yıl önce
tamamen lagaluga tamamen laf... LH bundan sonra nah girer TR pazarina. Her uctugu noktaya zarar yaziyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000