15 Temmuz 2009, Çarşamba 11:33:05

İRAN'DA UÇAK DÜŞTÜ

İran'da Tupolev tipi bir uçağın düştüğü bildirildi.
  • Gösterdiği duyarlılık ve kötü Türkçe'sine rağmen bize bir şeyler anlatma çabası ve hevesi için Emin kardeşime içten teşekkürler... --Volvo--
  • Rica ederim abim ben Istanbulda pilotlukgrenisiyim ama simdi 3 hafta falandir irandayim iran havacilik sektorunde cok tanidigim insanlar var onun icin biligilerin dogrusun soyleye bilirim youmuna gore teseku ederim elbette turkce de benim dilim cok yakin unku ben iranin azerisiyim iyi gecelr
  • Verdiğin ilave bilgiler için teşekkür ederiz. Bir İranlı olarak anlaşılabilir Türkçe yazabiliyorsun. Oradan başka yeni bilgiler alırsan yazmaya devam et lütfen. Tekrar teşekkürler Emin kardeş.
  • Ya yorum yapılır ama bilerek yapılır kimse bişey bilmiyor yok öyle olmuş böyle düşmüş birde birbirlerine taş atarlar neyse benim tek söylediğim yoruma gerek yok olan olmuş bu olaylar olmadan niye kimse çıkıp demiyo kardeşim bunu böyle yapmayalım böyle yaparsak böyle olur veya olmaz . Olay olmuş şimdi tek söz söylemek lazım uçakta bulunan tüm kazazedelerin yakınlarına baş sağlığı ve allahtan sabır dilemek.

İran'ın resmi haber ajansı IRNA'ya göre; içinde 168 kişinin bulunduğu bildirilen  Caspian Havayolları'na ait 7908 sefer sayılı uçuşu yapan Tupolev-154 tipi bir uçağın düştüğü belirtildi.

Uçağın Tahran'dan Ermenistan'ın Erivan kentine gittiği bildirildi. Uçağın kalkıştan 16 dakika sonra ülkenin kuzeyindeki Kazvin kenti yakınlarında düştüğü öğrenildi.

Kazvin'deki Acil Servis Direktörü Huseyin Bahzadpour, uçakta bulunan 168 yolcunun da ölmüş olabileceğini kaydetti.

Temmuz 2006'da Caspian Havayolları'na ait Tupolev 154 tipi uçak Urumiye-İstanbul seferini yaparken Atatürk Havalimanı'nda pistten çıkmıştı. Kazada şans eseri kimsenin burnu dahi kanamamıştı.

İran Sİvil Havacılık Otoritesi sözcüsü Reza Jafarzadeh, uçakta 153 yolcu ve 15 mürettebat olduğunu açıkladı.

Uçağın düştüğü yerde büyük bir çukurun açıldığı bildirildi. Düşen uçakta 8 sporcu ve 2 antrenörden oluşan İran Judo Milli Takımı'nın da bulunduğu, takımın 6 Ağustos'ta Macaristan'da yapılacak müsabakalara hazırlanmak için Erivan'a gitmek istediği kaydedildi.

Caspian Havayolları'a ait uçakta bulunan 153 yolcudan çoğunun Ermenistan vatandaşı olduğu Uçakta Gürcistan, İran ve Rusya vatandaşlarının da bulunduğu belirtildi.

Uçağın arıza nedeniyle acil iniş istediği de iddialar arasında yer aldı.

İRAN'DA UÇAK DÜŞTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 9 yıl önce
Gösterdiği duyarlılık ve kötü Türkçe'sine rağmen bize bir şeyler anlatma çabası ve hevesi için Emin kardeşime içten teşekkürler... --Volvo--

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Rica ederim abim ben Istanbulda pilotlukgrenisiyim ama simdi 3 hafta falandir irandayim iran havacilik sektorunde cok tanidigim insanlar var onun icin biligilerin dogrusun soyleye bilirim youmuna gore teseku ederim elbette turkce de benim dilim cok yakin unku ben iranin azerisiyim iyi gecelr

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Verdiğin ilave bilgiler için teşekkür ederiz. Bir İranlı olarak anlaşılabilir Türkçe yazabiliyorsun. Oradan başka yeni bilgiler alırsan yazmaya devam et lütfen. Tekrar teşekkürler Emin kardeş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ya yorum yapılır ama bilerek yapılır kimse bişey bilmiyor yok öyle olmuş böyle düşmüş birde birbirlerine taş atarlar neyse benim tek söylediğim yoruma gerek yok olan olmuş bu olaylar olmadan niye kimse çıkıp demiyo kardeşim bunu böyle yapmayalım böyle yaparsak böyle olur veya olmaz . Olay olmuş şimdi tek söz söylemek lazım uçakta bulunan tüm kazazedelerin yakınlarına baş sağlığı ve allahtan sabır dilemek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000