03 Şubat 2012, Cuma 09:02:13

HAVALİMANINA YAKIN OTELLER DOLDU TAŞTI

Kar yağışı İstanbul Atatürk Havalimanı çevresindeki otellerde doluluk oranını yüzde 100’e çıkardı. Holiday Inn İstanbul Airport, Courtyard Marriott, Renaissance Polat İstanbul Hotel ve Wow İstanbul Hotel uçuşu iptal edilen yolcular ve fuar doluluğu yaşadı.
Son günlerde etkili olan kar yağışı İstanbul’da bazı otellerin doluluk oranlarını yüzde 100’e çıkardı. Özellikle Atatürk Havalimanı çevresindeki oteller uçak seferlerinin iptal olmasıyla cirolarını artırdı. Holiday Inn İstanbul Airport, Courtyard Marriott, Renaissance Polat İstanbul Hotel ve Wow İstanbul Hotels iş için İstanbul’a gelip kar yağışı nedeniyle dönüş yapamayanlarla ve işinden evine gidemeyenlerle doldu.

Personel de otelde kaldı

Son bir haftalık dönemin kendileri için çok iyi geçtiğini dile getiren Holiday Inn İstanbul Airport Genel Müdür Yardımcısı Adem Armusen, şu değerlendirmeyi yaptı: “Kar yağışı çevredeki otellerin işlerini de olumlu etkiledi. Otelimizde son 3 günde yüzde 100 doluluk oranlarına ulaştık. Hafta başından beri ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Bayi toplantılarının yapıldığı bir dönemde hava şartlarının da kötüleşmesi ve uçak iptalleri oda satışlarımızı artırdı. Otelde sadece müşteriler değil evine gidemeyen personelimiz de kaldı. Otelde konaklayan müşterilerimizin çoğu Rusya’ya seyahat edecekti. Oradaki kötü hava şartları da uçakların iptalinde etkili oldu. Tüm bunların yanı sıra havayolu şirketlerinin personelleri de otelimizde konakladı.”

İstanbul Atatürk Havalimanı’na yakın otellerin hafta başından beri dolduğuna dikkat çeken Courtyard Marriott yetkilileri, “Otelimizde boş oda kalmadı. Havayolu şirketleriyle yaptığımız anlaşmalar çerçevesinde yolcularını kar yağışının devam ettiği günlerde misafir ettik. Otele ulaşım içinde personelimiz elinden geleni yaptı. Otel ve çevresinde tuzlama çalışması yaptık. Son dönemlerde bu doluluk oranları yaşanmamıştı” dedi.

Sanal marketler kapasite artırdı

MİGROS Sanal Market Müdürü Hüseyin Aktuğ, evden dışarı çıkamayanların alışverişi internetten yaptığını belirterek, şu bilgileri verdi: “Migros Sanal Market, kar yağışının etkili olduğu saatlerde, diğer günlere oranla yüzde 50’nin üzerinde ek sipariş aldı. Sepetteki ürün sayısı da yüzde 35 artarken, sepette en çok havuç, portakal, limon, muz ve elma gibi meyve sebze ürünleri, unlu ürünler, sahlep, fasulye, sucuk, kuşbaşı et ve çikolata, cips, kuruyemiş gibi atıştırmalık ürünler yer aldı. Gelecek olan sipariş talebini aksaklık yaşamadan karşılayabilmek için kapasite arttırımına gittik.”
HAVALİMANINA YAKIN OTELLER DOLDU TAŞTI

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000