29 Ağustos 2012, Çarşamba 13:36:33

HAVADA İLGİNÇ DİYALOG!..

Atatürk Havalimanı'ndan kalkan bir yolcu uçağı havada karşılaştığı balonu havalimanına rapor etti...
  • Cok biliyosun ya konus aslanim kim tutar seni.. pilotlar kuleyle konusmak icin can atmazlar, minimum laf, maximum verimle is yapmak isterler. Gelen giden muteyakkiz olsun demis nedir yani..
  • Aklima "Up" geldi bu adamlar koca evi gormedi ama tek yesil balonu gordu ! :)))))) iyi ATC falan degiliz ya sabah kadar kulede geyik olurdu. Bu pilot milleti amma komik yaw sirf dugmeye basip havali havali konusmak icin :))))
  • Şirkette herşey havada uçuşuyor ya balonun bile zarar vrebilleceğini zannetmiştir zahir!'
  • 1500 ft irtifada balon gormus. Yaw balonunuza sahip cikin arkadasim. Coluk cocuga balon vermeyin. Haha ha ha ha Kaptan aklini oynatacak sizin yuzunuzden.

Son dönemlerde rötarla adını sık sık duyuran ancak rötara çözüm bulunmasının ardından bu kez de leylek sürüsü, fırtına ve lazerler nedeniyle kalkış ve inişlerde sıkıntılı anlar yaşayan Atatürk Havalimanı ve yolcu uçakları, bu kez de bir balonla gündeme geldi.

Atatürk Havalimanı'ndan kalkan bir yolcu uçağı kalkışını henüz tamamlamadan Atatürk Havalimanı ile irtibata geçerek bir balon gördüğünü rapor etti. Bilgiyi alan yaklaşma kanalı ise durumu Atatürk Havalimanı kulesine bildireceği yanıtı verdi.

Uçağın kaptan pilotu verdiği raporda, '1500 irtifada yeşil bir balon' uyarısı yaparken, bilgiyi alan yaklaşma kanalı ise 'durumu derhal kuleye bildiriyorum' karşılığını vererek gerekli önlemlerin alınması için uyarıda bulundu. Bilgiyi alan Atatürk Havalimanı kulesi ise kalkış ve iniş yapacak olan uçakları bilgilendirerek tedbirli olmalarını istedi.

İşte havadaki o ilginç görüşme:

©AirportHaber

HAVADA İLGİNÇ DİYALOG!..

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

mr.white a ~ 6 yıl önce
Cok biliyosun ya konus aslanim kim tutar seni.. pilotlar kuleyle konusmak icin can atmazlar, minimum laf, maximum verimle is yapmak isterler. Gelen giden muteyakkiz olsun demis nedir yani..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mr. White ~ 6 yıl önce
Aklima "Up" geldi bu adamlar koca evi gormedi ama tek yesil balonu gordu ! :)))))) iyi ATC falan degiliz ya sabah kadar kulede geyik olurdu. Bu pilot milleti amma komik yaw sirf dugmeye basip havali havali konusmak icin :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kesin ONURAIR kaptanıdır... ~ 6 yıl önce
Şirkette herşey havada uçuşuyor ya balonun bile zarar vrebilleceğini zannetmiştir zahir!'

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cok komik ~ 6 yıl önce
1500 ft irtifada balon gormus. Yaw balonunuza sahip cikin arkadasim. Coluk cocuga balon vermeyin. Haha ha ha ha Kaptan aklini oynatacak sizin yuzunuzden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000