25 Kasım 2009, Çarşamba 09:15:47

"Hava bile bizden yana"

Devlet memurlarına yapılan zam oranlarını yeterli bulmayan sendika üyelerinin başlattığı iş bırakma eylemi sürüyor…
  • benim yazdığım son 25 yılın özeti.şükür bizde kendine güvenenlerin kendini ispatlayacağı iş alanlarımız var.Allah da bizi utandırmadı.thy de bıraktığımız tazminatlarımızı da laleli gibi kavunlar yesin.ondan sonra da burada yazsın gitsin.halimize şükür.ama ahlaksızlar da bu ülkede adam yerine konmasın artık.
  • laleli gibi kurbanlık yavruları bı konuda yazamaz.biz de thy de uçak teknisyeni olarak çalışırken dev let memur sınavlarına girmek zorunda kaldık.şükür ihtiyacımız olmadı.bizler teknik lise 4 yıl üzerine bi de a.ü eskişehir sivil havacılık yo okuduk.bize de dil tazminatı vermedi thy.lise havacılık okuyanlara verdi thy.a.o adalet nererde.lise mezunu kim.biz de kendi adaletimizi yarattık.thy de kavunlar kaldı.poposuna güvenen yeni ufuklara yelken açtı.
  • http://www.dhmi.gov.tr/dosyalar/baskanliklar/Personel/personel_listesi.pdf Bizlerin ortaokul mezunu ve yabancı dilinin olmadığını savunan, kendiside bir emekçi olmasına rağmen emeğin kutsallığına duyduğu saygı ile hakkını arayan bizleri hor gören değerli arkadaşların yukarına linkini verdiğim tabloyu dikkatle incelemesini tavsiye ediyorum. Listede master ve doktora yapan değerli arkadaşlarım Yüksekokul grubunda değerlendirilmişlerdir.
  • Devlet memurlarının 657 güvencesi nedeni ile ne kadar verimsiz çalıştığını vatandaşa nasıl kötü davrandığını ve buna karşılık uzun tatiller yaptığını hatta iş günü bile birbirlerini nasıl idare ettiklerini görüyoruz.Asgari ücretle iş bulduğuna sevinen,geleceği yöneticinin veya patronun iki dudağı arasında olanların yanında iyi ücret ve bahşiş! alan ve işten suçlu olsa bile işten atılma korkusu yaşamayan memurlar.Hem iş garantin,bol tatil,bol bahşiş',kalorifer yanarken cam acacak kadar sıcak işyeri oh gel keyfim gel.Türçemizde bu durumda söylenen güzel sözler var ancak neyse...ttatilin,vardiyası

Atatürk Havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü binası önünde eylemlerini sürdüren KESK'e bağlı Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) üyeleri davul ve zurna eşliğinde grevlerini sürdürürken, BTS 2 No'lu Şube Başkanı Yakup Tağı da açıklamada bulundu.

Her fırsatta, yapılan grevin hükümete yönelik olduğunu vurgulayan Tağı; “Biz hukukun bize verdiği yasal hakkı kullanıyoruz. Bugün havanın sisli olması da adeta bizim yanımızda olduğunu gösteriyor, çünkü uçuşlar yapılamıyor” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın etkisiz grevi etkisiz bulacağını açıklamasına ise Tağı; “Biz hukukun yanındayız. Hukuksal mücadelemiz sürecek. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız” şeklinde cevap verdi.

Atatürk Havalimanı'nda bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne ait binanın önünde eylem yapan sendika üyeleri, atılan sloganlardan sonra yapılan basın açıklamasının ardından Beyazıt'ta toplanacak diğer sendikalıların yapacağı eylemlere destek vermek üzere alandan ayrıldı.

Grev

Grev

Grev

Grev

Grev

Grev

Grev

Grev

"Hava bile bizden yana"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 8 yıl önce
benim yazdığım son 25 yılın özeti.şükür bizde kendine güvenenlerin kendini ispatlayacağı iş alanlarımız var.Allah da bizi utandırmadı.thy de bıraktığımız tazminatlarımızı da laleli gibi kavunlar yesin.ondan sonra da burada yazsın gitsin.halimize şükür.ama ahlaksızlar da bu ülkede adam yerine konmasın artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
laleli gibi kurbanlık yavruları bı konuda yazamaz.biz de thy de uçak teknisyeni olarak çalışırken dev let memur sınavlarına girmek zorunda kaldık.şükür ihtiyacımız olmadı.bizler teknik lise 4 yıl üzerine bi de a.ü eskişehir sivil havacılık yo okuduk.bize de dil tazminatı vermedi thy.lise havacılık okuyanlara verdi thy.a.o adalet nererde.lise mezunu kim.biz de kendi adaletimizi yarattık.thy de kavunlar kaldı.poposuna güvenen yeni ufuklara yelken açtı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
http://www.dhmi.gov.tr/dosyalar/baskanliklar/Personel/personel_listesi.pdf Bizlerin ortaokul mezunu ve yabancı dilinin olmadığını savunan, kendiside bir emekçi olmasına rağmen emeğin kutsallığına duyduğu saygı ile hakkını arayan bizleri hor gören değerli arkadaşların yukarına linkini verdiğim tabloyu dikkatle incelemesini tavsiye ediyorum. Listede master ve doktora yapan değerli arkadaşlarım Yüksekokul grubunda değerlendirilmişlerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Devlet memurlarının 657 güvencesi nedeni ile ne kadar verimsiz çalıştığını vatandaşa nasıl kötü davrandığını ve buna karşılık uzun tatiller yaptığını hatta iş günü bile birbirlerini nasıl idare ettiklerini görüyoruz.Asgari ücretle iş bulduğuna sevinen,geleceği yöneticinin veya patronun iki dudağı arasında olanların yanında iyi ücret ve bahşiş! alan ve işten suçlu olsa bile işten atılma korkusu yaşamayan memurlar.Hem iş garantin,bol tatil,bol bahşiş',kalorifer yanarken cam acacak kadar sıcak işyeri oh gel keyfim gel.Türçemizde bu durumda söylenen güzel sözler var ancak neyse...ttatilin,vardiyası

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000