09 Mart 2012, Cuma 15:11:35

FEMEN AHL'Yİ DE KARIŞTIRDI...

Ayasofya meydanında 8 Mart Dünya Kadınlar gününde, kadınlara yönelik şiddeti protesto eden Ukraynalı Femen grubu üyesi 4 kadın, sınır dışı edildi.
  • Şu Femenciler TK ya hostes olsa, stewart görmekten bıktık
  • Kardeş senin badem bıyıkların ya vardır veya çıkacaktır,kapsamlı düşünemiyorsun henüz....
  • Bu sefer ucuz kurtulmuşlar.Bir dahaki sefere buradan geldikleri gibi çıkamayabilirler, Türkiye'de olduklarını unutmasınlar.Yine bekleriz biz her daim müsaitiz:))
  • İran olmasakda şu anda özgür bir ülke ve herkez istediğini yapabilsede, nereden geldiğimizi unutmuyoruz, hepimiz olmasakta çoğomuz. Ve soyunupta bilmemnereni göstererek bir eylem yapmak da neymiş. Ayıp denilen birşey var! Her ülkenin kendine göre usturubu var. Ben müslümanim ve türküm bunu olduğum için mutluyum ve prensiplerim vardır bir türk oğlu olarak.
Femen Gurubu üyeleri sınır dışı edilmek üzere getirildikleri Atatürk Havalimanında eylemlerine devam etti. Atatürk Havalimanı'nda "Kadınlara özgürlük " diye slogan atan Femen Gurubu üyeleri sınır dışı edildi.

Soyunarak yaptıkları protesto gösterileriyle ünlenen Ukraynalı Femen grubu üyesi 4 kadın, 8 Mart Dünya kadınlar Günü'nde, kadına yönelik şiddeti protesto etmek için Sultanahmet Meydanı'nda önceki gün çıplak eylem yapmış ve polis tarafından gözaltına alınmışlardı. Femen grubunun 4 üyesi İnna Shevchenko, Tayiana Zatserkovna, İana Zhdanova ve Oleksandra Shevchenko Ayasofya meydanında çıplak eylem yaparken polis tarafından izinsiz gösteri yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan gurup üyeleri geceyi Yabancılar Şube Müdürlüğünde geçirmiş ve sınır dışı edilmeleri kararı alınmıştı.

Polis eşliğinde Atatürk Havalimanına getirilen Femen Gurubu üyeleri güvenlik noktasını geçtikleri sırada üzerlerinde bulunan kazak ve ceketleri çıkararak üstünde FEMEN yazan tişörtleriyle gazetecilere poz verdi.
 
Herşeyin bir anda olup bittiğini söyleyen Femen üyeleri, yerlerde süründürüldüklerini belirterek, "Bizi yerlerde sürüklediler. Zor kullandılar. Bize suçluyuymuşuz gibi davrandılar. Bize çok şiddetli müdahale yaptılar. Karakolda İngilizce biliniyordu ancak Rusça bilen biri yoktu" şeklinde konuştular.
 
Polis eşliğinde Pasaport kontrolünden geçerken "Kadınlara özgürlük" diye slogan atan Femen Gurubu üyeleri daha sonra sınır dışı edildi.

FEMEN AHL'Yİ DE KARIŞTIRDI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Misafir ~ 6 yıl önce
Şu Femenciler TK ya hostes olsa, stewart görmekten bıktık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Kardeş senin badem bıyıkların ya vardır veya çıkacaktır,kapsamlı düşünemiyorsun henüz....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu sefer ucuz kurtulmuşlar.Bir dahaki sefere buradan geldikleri gibi çıkamayabilirler, Türkiye'de olduklarını unutmasınlar.Yine bekleriz biz her daim müsaitiz:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
İran olmasakda şu anda özgür bir ülke ve herkez istediğini yapabilsede, nereden geldiğimizi unutmuyoruz, hepimiz olmasakta çoğomuz. Ve soyunupta bilmemnereni göstererek bir eylem yapmak da neymiş. Ayıp denilen birşey var! Her ülkenin kendine göre usturubu var. Ben müslümanim ve türküm bunu olduğum için mutluyum ve prensiplerim vardır bir türk oğlu olarak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000