23 Aralık 2010, Perşembe 12:29:40

BU NASIL DOKTOR?

Atatürk Havalimanı'nda sağlık hizmetlerine bakan özel klinik çalışanları şeker komasına giren hastayı sara hastası diyerek bıraktı. Hasta yarım saat Atatürk Havalimanı'nda yerde yattı. Bakırköy Devlet Hastanesi'nden gelen ambulans olmasaydı bu hastanın hali ne olacaktı?
  • karşıdan bakmakla hasta muayene eden sistem sayesinde meslekten soğuutunuz insanı yazık hemde cok yazık
  • doktorla hemşireye bakın...bir de polise..ne yapsın ki polis, ancak o kadar.. şu iki beyaz gömlekli sanki film izliyor, utandım gerçekten insanlığımdan utandım.
  • yazıklar olsun sana, hafif oldu ama daha fazlasını da editör yayınlamaz...
  • Yolcu, uçmaya elverişli mi? 81 doları sayanlar elverişlidir. Gerisine karışmayız... Sarhoş yolcuları ne bakarız, ne taşırız, ne de sorunları bizi bağlar... Parası olanlar ayrı... Parası olmayanlarla polisler uğraşsın... Bizim konumuz değil... Basından Allah razı olsun... Doktoru iyi denk getirip olayı güzel yayınlamışsınız... Yoksa olay otomatikman polise patlardı... Sebebi de port clinic tarafından ücretsiz bakılan nadide insanlar sayesinde...
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde şeker komasına giren 28 yaşındaki Yasin Güraslan'a ilk müdahaleyi yapan özel klinik ekipleri, "Bize sara nöbeti diye teslim edildi. Verdiği cevaplar düzgün değil. Bakırköy psikiyatriye gidecek bir hasta" diyerek olay yerinden ayrıldı. Yarı baygın halde yaklaşık yarım saat yerde Bakırköy Devlet Hastanesinden gelecek ambulansı bekleyen Güraslanla ambulans gelene kadar havalimanı polis memurları ilgilendi.

Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağı ile dün akşam saat 22:00 sularında İstanbul'dan Ankara'ya gidecek olan Yasin Güraslan adlı Türk yolcu, uçağını kaçırdıktan sonra Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ne geçti. Şeker hastası olduğu öğrenilen 28 yaşındaki Güraslan oturduğu cafede aniden rahatsızlanarak yere yığıldı. Bu arada çevredekiler Atatürk Havalimanında hizmet veren özel şirkete ait sağlık ekiplerini arayarak durumu bildirdi.

ŞEKER KOMASINA MADDE BAĞIMLISI DEDİLER
Olay yerine gelen sağlık ekipleri şeker komasına giren Yasin Güraslan'ın şuurunun yerinde olmadığını, verdiği cevapların düzgün olmadığını ve madde bağımlısı düşünülerek AMATEM'e götürülmesi gerektiğini söyleyedi ve olay yerinden ayrıldı. Polis ekipleri 112 Hızır Acil'i arayarak havalimanına ambulans istedi.

Sağlık ekipleri gittikten sonra havalimanı polisleri yerde zaman zaman acı içinde kıvranan hastayla sürekli konuşarak hastanın uyanık kalmasını sağladı. Polisler sık sık da hastanın nabzını kontrol etti. Hastanın çantasını kontrol eden polis memurları, çantada insülin iğneleri buldu. Olay yerine gelen 112 Hızır Acil ekipleri şeker komasına giren Güraslan'ı alarak Ambulansa götürdü ve burada hastaya müdahale etti. Sağlık ekipleri tarafından şeker komasına girdiği belirtilen Güraslan, daha sonra Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Güraslan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Hürriyet
BU NASIL DOKTOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 6 yıl önce
karşıdan bakmakla hasta muayene eden sistem sayesinde meslekten soğuutunuz insanı yazık hemde cok yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
doktorla hemşireye bakın...bir de polise..ne yapsın ki polis, ancak o kadar.. şu iki beyaz gömlekli sanki film izliyor, utandım gerçekten insanlığımdan utandım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yazıklar olsun sana, hafif oldu ama daha fazlasını da editör yayınlamaz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Yolcu, uçmaya elverişli mi? 81 doları sayanlar elverişlidir. Gerisine karışmayız... Sarhoş yolcuları ne bakarız, ne taşırız, ne de sorunları bizi bağlar... Parası olanlar ayrı... Parası olmayanlarla polisler uğraşsın... Bizim konumuz değil... Basından Allah razı olsun... Doktoru iyi denk getirip olayı güzel yayınlamışsınız... Yoksa olay otomatikman polise patlardı... Sebebi de port clinic tarafından ücretsiz bakılan nadide insanlar sayesinde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000