19 Mart 2010, Cuma 16:46:00

BİRDAL: "TEDBİRLERİMİZİ ALDIK"

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal, bugün Atatürk Havalimanı 06/24 pistinde basın toplantısı düzenledi.
  • yahu neden bu kadar yükleniyorsunuz ne yapsın orhan birdal... o da bilmiyor mu sıkıntı ve çözümleri, adamın saçları beyazlamış bu yaşta. ona tanju okandan "neden saçların beyazlamış arkadaş? "şarkısını hediye ediyorum.
  • 18r/36l pistini yapan sadi şener ismi,isim karışıklığı hatası olarak yazılmıştır..kendisinden özür dilerim...
  • THY kontrolsüz ve plansız uçak alımlarıyla hem slotu hemde hava trafiğini zorlamaktadır...Siyasi destek sonunda kaza ve gecikmeleri getirecektir.Meydan kapasitesi tam doludur...
  • 18r/36l paralel pisti boşa yapıldı,o pisti yapan Sadi Şener TAV Gn md..değil mi?hesap soran var mı? yOkk.. tek kurtuluş 06/24 pistine paralel pist yapıp,hızlı taki yolları ile SID ve STAR kurallarını uygulmak ,tabi 6000 mania engel olmazsa... Bir de VFR'ları kontrollü yaparak ,ayrı sektör açılması ya da VFR slot uygulamasına geçilmesi acil çözümdür...YOKSA 06/24 tamiratı hiç trafigi rahatlamaz,sadece zaman ve para kaybı olarak geri döner...

Sabıkalı pist olarak bilinen Atatürk Havalimanı'nın 06-24 pistinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü (DHMİ) Orhan Birdal, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Birdal, geçmişte yaşanan pistten çıkma nedenlerinin pistin kısalığından olmadığını, iniş yapan bazı uçakların teker koyma mesafesinden kaynaklandığını belirtti.

Hava trafiğinin yazın daha yoğun olmayacağını ifade eden Birdal, "Biz gerekli bütün tedbirlerimizi aldık. Havayolu şirketleri slotlarına uyduğu taktirde bir sıkıntı yaşanmayacağını düşünüyoruz" dedi.

Askeri saha konusunda görüşmelerin gayet olumlu geçtiğini belirten Orhan Birdal, henüz imza aşamasına gelinmediğini ancak, sonucun olumlu olacağını da sözlerine ekledi.

Birdal, SMART projesinin de 2010 yılının sonunda biteceğini söyledi.

06/24

06/24

06/24

06/24

06/24

BASIN TOPLANTISININ TÜM DETAYLARI BU AKŞAM SAAT 20:00'DA AIRPORT TV ANA HABER'DE

BİRDAL: "TEDBİRLERİMİZİ ALDIK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
yahu neden bu kadar yükleniyorsunuz ne yapsın orhan birdal... o da bilmiyor mu sıkıntı ve çözümleri, adamın saçları beyazlamış bu yaşta. ona tanju okandan "neden saçların beyazlamış arkadaş? "şarkısını hediye ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
18r/36l pistini yapan sadi şener ismi,isim karışıklığı hatası olarak yazılmıştır..kendisinden özür dilerim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY kontrolsüz ve plansız uçak alımlarıyla hem slotu hemde hava trafiğini zorlamaktadır...Siyasi destek sonunda kaza ve gecikmeleri getirecektir.Meydan kapasitesi tam doludur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
18r/36l paralel pisti boşa yapıldı,o pisti yapan Sadi Şener TAV Gn md..değil mi?hesap soran var mı? yOkk.. tek kurtuluş 06/24 pistine paralel pist yapıp,hızlı taki yolları ile SID ve STAR kurallarını uygulmak ,tabi 6000 mania engel olmazsa... Bir de VFR'ları kontrollü yaparak ,ayrı sektör açılması ya da VFR slot uygulamasına geçilmesi acil çözümdür...YOKSA 06/24 tamiratı hiç trafigi rahatlamaz,sadece zaman ve para kaybı olarak geri döner...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000