09 Kasım 2010, Salı 15:15:45

BİR TELEFON YETER!

Atatürk Havalimanı Taksiciler Derneği Başkanı Fahrettin Can geçtiğimiz gün havalimanında meydana gelen kavganın ardından AirportHaber'e gelen yorumlar hakkında sorularımızı yanıtladı...
  • sahsen ben "turuncu" Ataturk hava Limani taksilere BINMEM!!! Hep disardan taksi cagiririm..nedenmi? Florya'ya gitmek icin bir kere bindim adam bi dovmedigi kaldi...yurtdisindan hemen hemen her gelen misafirime mecburi Istanbul turu yaptilar...yok anam, BINMEM!!!
  • Ağzına, diline ve klavyene sağlık... Herşeyi çok güzel kısa ve öz acıklamıssın ! FAHRETTİN BEY size sorum var. Neden burada hakkınızda ( siz ve taksiciler hakında ) 1 tane bile olumlu yorum yok ??? Neden yok ? Neden yorumların hepsinde insanlar sizin taksilere kin kusuyor ve nefret ediyor ? Bunu hiç düşündünüzmü ? 1,2 veya 3 yorumcu kötü olsa anlayacagımda yorumcuların hepsimi kötü yoksa esas kötü olan sizin taksiciler mi ? LÜTFEN GÜNLERDİR TARTIŞILAN BU KONUYA BİR AÇIKLAMA GETİRİRMİSİNİZ ? ? ?
  • telefonu bosversin de su sorulara cevap versin verebilirse tabii..magandalar niye ahl taksicileri haricindeki taksilere binilmesini engelliyor?? vatandasin istedigi araca binme ozgurlugunu ve baska taksicilerin istedigi yerden yolcu almasini kisitlama hakkini bunlara kim veriyor??? sen mi veriyorsun yoksa??? kime guvenerek neye dayanarak???soforleri ve gorevlileri secerken hangi kriterler goz onune aliniyor??? soforler neden yabanci dil bilmiyorlar, neden tras olmuyorlar, neden temiz,pak giyinmiyorlar, neden buyuk cogu vatandasi kaziklama pesindeler??? sen baska taksicilere camur atiyorsun da senin taksicilerin cok mu iyi???soforler aliyor, sen ve yoneticilerin egitim aliyor musunuz??balik bastan koktugu icin mi boyle sorunlar yasaniyor???
  • Mecbur degilim AHL taksisine binmeye, binmiyorum da. Nedenlerini diger yorumcular cok guzel aciklamis zaten. Yok sikayet edecek misim de, bilmem ne. Sizinle mi ugrasicam.
Sitemize gelen yorumlardan bir çoğunun Atatürk Havalimanı taksicilerinin eğitim, kişisel davranış ve yüksek fiyat alabilmek için gezdirmeleri hakkında sorularımızı yanıtlayan Can, sorularımıza şöyle cevap verdi...

Geçtiğimiz gün havalimanında yaşanan kazanın ardından bugün SGK tarafından denetlemeye gelinmesi arasında bir bağlantı var mı?

Hayır kesinlikle. Zaten o olayda bizim hiç bir suçumuz yok. Dış Hatlar Geliş Katı'nda bekleme yapan ticari taksiye "Devam et bekleme yapma" diyen başka bir taksici arkadaşımıza bu sözünün karşısında ana avrat küfür edilince meydana gelen bir karşılık olayıdır. Daha sonra bize bağlı çalışan şöför arkadaşımızın ölümüne neden olabilecek derecede sert bir müdahaleyle, sopa çıkartılması olayı tetiklemiştir. Kavga çıkış nedeni dışarıdan gelen ve alandan sadece turist almak ve fahiş fiyatla İstanbul içinde gezdirmek amacıyla bekleyen taksicidedir" diye konuştu.

Peki saatlerce sıra beklemelerinin sonrasında taksilerine binen yolculara kısa mesafeye gidecek diye sorun çıkartan şöförleriniz mevcut bu konuda sitemizde de bir çok yorum aldık. Bu konuda ne gibi çalışmalarınız mevcut?

Biz arkadaşlarımıza bu konuda hem eğitim hem en ağır ceza-i müeyyideleri vermekteyiz. Bakınız olmaz demiyorum mutlaka vardır. Fakat biz bunları içimizde barındırmamak için durumu yaşayan yolcu ve yolcu yakınlarından bize şikayet etmelerini bekliyorum. Sonuçta bu eğitimleri onlara özellikle veriyoruz. En asgariye düşürmek için çalışıyoruz. Bakınız bizim disiplin kurulumuz bu yoğun günde bile şikayetleri değerlendiriliyor. En az 10 günden ihraca kadar giden bir ceza yaptırımımız var. Bize şikayetlerini dile getirmeleri için maillerimiz, telefonlarımız ve plakalarımız mevcut. Açsınlar ve bize bildirsinler" diye konuştu.

Can, Atatürk Havalimanı Taksiciler Derneği Telefonu: 0212 465 52 36 Dahili:127 ve http://www.havalimanitaksi.com/site/iletisim/form.html adresinden sorun yaşanan taksicinin plakasını ve seyahat ettiğiniz saati bildirmeleri karşılığında mutlaka geri dönüş yapılacağınıda sözlerine ekledi.

©AirportHaber.com Özel
BİR TELEFON YETER!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Misafir ~ 8 yıl önce
sahsen ben "turuncu" Ataturk hava Limani taksilere BINMEM!!! Hep disardan taksi cagiririm..nedenmi? Florya'ya gitmek icin bir kere bindim adam bi dovmedigi kaldi...yurtdisindan hemen hemen her gelen misafirime mecburi Istanbul turu yaptilar...yok anam, BINMEM!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ağzına, diline ve klavyene sağlık... Herşeyi çok güzel kısa ve öz acıklamıssın ! FAHRETTİN BEY size sorum var. Neden burada hakkınızda ( siz ve taksiciler hakında ) 1 tane bile olumlu yorum yok ??? Neden yok ? Neden yorumların hepsinde insanlar sizin taksilere kin kusuyor ve nefret ediyor ? Bunu hiç düşündünüzmü ? 1,2 veya 3 yorumcu kötü olsa anlayacagımda yorumcuların hepsimi kötü yoksa esas kötü olan sizin taksiciler mi ? LÜTFEN GÜNLERDİR TARTIŞILAN BU KONUYA BİR AÇIKLAMA GETİRİRMİSİNİZ ? ? ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
telefonu bosversin de su sorulara cevap versin verebilirse tabii..magandalar niye ahl taksicileri haricindeki taksilere binilmesini engelliyor?? vatandasin istedigi araca binme ozgurlugunu ve baska taksicilerin istedigi yerden yolcu almasini kisitlama hakkini bunlara kim veriyor??? sen mi veriyorsun yoksa??? kime guvenerek neye dayanarak???soforleri ve gorevlileri secerken hangi kriterler goz onune aliniyor??? soforler neden yabanci dil bilmiyorlar, neden tras olmuyorlar, neden temiz,pak giyinmiyorlar, neden buyuk cogu vatandasi kaziklama pesindeler??? sen baska taksicilere camur atiyorsun da senin taksicilerin cok mu iyi???soforler aliyor, sen ve yoneticilerin egitim aliyor musunuz??balik bastan koktugu icin mi boyle sorunlar yasaniyor???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Mecbur degilim AHL taksisine binmeye, binmiyorum da. Nedenlerini diger yorumcular cok guzel aciklamis zaten. Yok sikayet edecek misim de, bilmem ne. Sizinle mi ugrasicam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000