11 Temmuz 2014, Cuma 16:44:58

BELAVIA UÇAĞINDAN DUMAN ÇIKTI AHL PİSTİ KAPATILDI

Belavia Hava Yolları’na ait uçağın iniş takımındaki frenlerinden hidrolik sıvısı boşalınca kalkış öncesi dumanlar yükseldi. Pist 40 dakika uçuş trafiğine kapatılırken, pist başında bulunan uçağa Atatürk Havalimanı İtfaiyesi müdahale etti.
  • Yorumları okudumda ayıp kardeşim yaa sizde hiç CRM denen bişey yok siz zaten havacı olamazsınız söylediğiniz işleri yaparsınız neyse dün bu olayı bizzat yaşamış olarak bizi bitirdin be belerus hemen bir iki arkanda idik kalkış için , ömrümüzü yedin takside yolcu ile bizim allah kimseye yaşatmasın
  • Teknik ucagi tamir eder de seni kim tamir eder bilmiyorum. Istersen teknige bi ugra bakarsin seni de tamir ederler..
  • Sen kimliğini açıklayamayacak kadar korkak bi garsonsun.. Uçağı tamir edene uçak teknisyeni denir.öğren bilmem ne networkunu biliyosun.ama ife sistemini çalştıramayınca senle dalga geçen teknisyene sinirlenince böyle yazman doğru değil garson..
  • Butun gunumuzu mahvetti bu bekleme, diger ucuslara hep geciktik. Orhan eczanesi ornegi guzelmis, selamlar hocam sana :)

Atatürk Havalimanı’ndan 90 yolcusuyla Belarus’un başkenti Minsk’e gidecek olan Boeing 737-500 tipi uçak kalkış için 17-35 numaralı pist başına geldiği esnada iniş takımlarındaki hidrolik sıvısı boşaldı ve dumanlar yükseldi.

Kaptan pilot olay üzerine kalkışı iptal ederken itfaiye köpük sıkarak olası bir yangını önledi. Yolcular uçaktan indirilirken pist başında kalan uçak yüzünden Atatürk Havalimanı’nda uçaklar kuyruk oluşturdu.

17-35 numaralı pist 40 dakika trafiğe kapatılırken iniş ve kalkışlar 05-23 numaralı pistten gerçekleştirildi. Uçak daha sonra push-back denilen çekiciyle alınarak bakım için Türk Hava Yoları Teknik Hangarı’na götürüldü.

BELAVIA UÇAĞINDAN DUMAN ÇIKTI AHL PİSTİ KAPATILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yorumları okudumda ayıp kardeşim yaa sizde hiç CRM denen bişey yok siz zaten havacı olamazsınız söylediğiniz işleri yaparsınız neyse dün bu olayı bizzat yaşamış olarak bizi bitirdin be belerus hemen bir iki arkanda idik kalkış için , ömrümüzü yedin takside yolcu ile bizim allah kimseye yaşatmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Teknik ucagi tamir eder de seni kim tamir eder bilmiyorum. Istersen teknige bi ugra bakarsin seni de tamir ederler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elier cepe ye ~ 4 yıl önce
Sen kimliğini açıklayamayacak kadar korkak bi garsonsun.. Uçağı tamir edene uçak teknisyeni denir.öğren bilmem ne networkunu biliyosun.ama ife sistemini çalştıramayınca senle dalga geçen teknisyene sinirlenince böyle yazman doğru değil garson..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Butun gunumuzu mahvetti bu bekleme, diger ucuslara hep geciktik. Orhan eczanesi ornegi guzelmis, selamlar hocam sana :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000