21 Ocak 2016, Perşembe 13:14:36

Atatürk Havalimanı'nda radar arızası

Atatürk Havalimanı'ndaki radar arızası sürerken tüm iniş ve kalkışların durdurulduğu öğrenildi.
  • Radar arizasi filan degil smart coktu. Yakinda istanbul ankara hepsi birden cokerse o zaman yandik.
  • Gecenlerde bir beyefendi pilotluk eskidendi diye bir soylemde bulunmusti. E simdi de biz diyelim bakalim, kontrolorluk eskidendi artik herseyin otomasyonu var ;) aciyosun radari ucaklar kalkiyo, radar giderse iste boyle ortada kaliyosun!
  • Bugün çok büyük sıkıntı yaşadık.Gaziantepten İstanbula geliyorduk ama pilot Nevşehire inmek zorundayız diyince şaştık kaldık.Radar arızası olduğunu söyledi. Yolcular bende dahil hepimiz tepki gösterdik.Ama şunu bir kez daha gördüm ki Thy gerçekten kabin görevlilerini çok iyi eğitiyormuş. Yer Hizmetlerinin aksine Kabin görevlileri hem çok güzel kriz yönetebiliyor hem de yüzleri o kadar tantanaya rağmen yolculara çok iyi davranabiliyor. Bugün bizimle yakınen ilgilenen Thy hosteslerine teşekkür ederim.
  • ey dehame ey tehaye ey cehape

Atatürk Havalimanı'ndaki radar arızası sürerken tüm iniş ve kalkışların durdurulduğu öğrenildi.

Kalkış yapamayan uçakların park yerlerini doldurmuş olması nedeniyle inişlere de izin verilmediği ve onlarca uçağın inmek için sırada beklediği kaydedildi.

1 saati aşkın süredir devam eden radar arızasının Türk Telekom kaynaklı olduğu ve hizmetin bir süre Ankara Saha Kontrol Merkezi tarafından verildiği öğrenildi.

©AirportHaber 

Atatürk Havalimanı'nda radar arızası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Smart coktu ~ 2 yıl önce
Radar arizasi filan degil smart coktu. Yakinda istanbul ankara hepsi birden cokerse o zaman yandik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yıldız ~ 2 yıl önce
Ne zaman sağlamdı
737 f/o ~ 2 yıl önce
Gecenlerde bir beyefendi pilotluk eskidendi diye bir soylemde bulunmusti. E simdi de biz diyelim bakalim, kontrolorluk eskidendi artik herseyin otomasyonu var ;) aciyosun radari ucaklar kalkiyo, radar giderse iste boyle ortada kaliyosun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ElitPlus ~ 2 yıl önce
Bugün çok büyük sıkıntı yaşadık.Gaziantepten İstanbula geliyorduk ama pilot Nevşehire inmek zorundayız diyince şaştık kaldık.Radar arızası olduğunu söyledi. Yolcular bende dahil hepimiz tepki gösterdik.Ama şunu bir kez daha gördüm ki Thy gerçekten kabin görevlilerini çok iyi eğitiyormuş. Yer Hizmetlerinin aksine Kabin görevlileri hem çok güzel kriz yönetebiliyor hem de yüzleri o kadar tantanaya rağmen yolculara çok iyi davranabiliyor. Bugün bizimle yakınen ilgilenen Thy hosteslerine teşekkür ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fark var ~ 2 yıl önce
Yer hizmetlerini veren personel genelde handling firması çalışanı olup, türk hava yollarının kendi personeli olmadığından (ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı) hizmet kalitesinde fark oluyor haliyle...thy yönetimi az maaş alıyormuş gibi son bir kaç senedir kendilerine prim vereceğine, primi bu ihtiyacı olan personellere dağıtıp aidiyet duygusunu pekiştirse daha iyi olurdu...belki yer hizmetinde de kısmen kalite artabilir o zaman...
ey ~ 2 yıl önce
ey dehame ey tehaye ey cehape

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000