11 Ocak 2013, Cuma 09:29:29

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA LODOS KABUSU!

Atatürk Havalimanı'nda sabah saatlerinden itibaren etkili olan lodos sebebiyle uçuşlarda aksamalar yaşanıyor.
  • Ucup gurultu yaptiklari surece sorun yok, asil sorun ucamayip gurultu yaptiklarinda olur. İstanbula Face Lift lazim en acilinden.
  • ataköy 8. kısım gazi sitesinde oturuyorum her gün tepemden uçak sesi eksik olmuyor. evde en üstte uçak yatak odamdan geçiyor ışıkları içeri giriyor her gece bu nasıl iştir işkence gibi sesi ayrı dert zaten her 2 dk arayla vuuuv diye uçak sesleri geliyor iniş olmazsa kalkış yapıyorlar üstümden bıktım bundan ne yapabilirim bir bilen var mı? ev kira bu arada en mantıklısı taşınmak heralde
  • Neden 25 knot degil? AHL'de runway'ler dar diye mi? Bilen var mi?
  • Bizi zamanimiz da pistler yuvarlakti ne guzel. Ruzgar hep kafadan alinirdi. Teknoloji geriliyor.

Deniz ulaşımında aksamalara neden olan lodos Atatürk Havalimanı'nda da etkili oluyor. Sabah saatlerinden itibaren saatte 20 knot hızında esen lodos sebebiyle hava trafiği yavaşlarken DHMİ, pistlerin yönünü değiştirerek lodosun etkisini azaltmaya çalışıyor.

DHMİ'den edinilen bilgiye göre, inişlerin 23 pisti Ataköy yönünden, kalkışların ise 17 Sefaköy yönünden sağlı sollu yapıldığı kaydedildi. 

Şu anda 20 civarında uçağın kalkış için pist başında beklediği bildirildi.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA LODOS KABUSU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

NoMad ~ 5 yıl önce
Ucup gurultu yaptiklari surece sorun yok, asil sorun ucamayip gurultu yaptiklarinda olur. İstanbula Face Lift lazim en acilinden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
muzdarip ~ 5 yıl önce
ataköy 8. kısım gazi sitesinde oturuyorum her gün tepemden uçak sesi eksik olmuyor. evde en üstte uçak yatak odamdan geçiyor ışıkları içeri giriyor her gece bu nasıl iştir işkence gibi sesi ayrı dert zaten her 2 dk arayla vuuuv diye uçak sesleri geliyor iniş olmazsa kalkış yapıyorlar üstümden bıktım bundan ne yapabilirim bir bilen var mı? ev kira bu arada en mantıklısı taşınmak heralde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TUĞ ~ 5 yıl önce
Ataköy'dekiler her daim gürültüden şikayet eder ama evlerini satmak istediklerinde dünya para isterler. Ben bu işi anlamadım.
neden 20 knot? ~ 5 yıl önce
Neden 25 knot degil? AHL'de runway'ler dar diye mi? Bilen var mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NoMad ~ 5 yıl önce
Bizi zamanimiz da pistler yuvarlakti ne guzel. Ruzgar hep kafadan alinirdi. Teknoloji geriliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000