25 Mayıs 2013, Cumartesi 11:47:53

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA İLGİNÇ HIRSIZLIK OLAYI

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ndeki yardım kutusu kimliği henüz tespit edilemeyen bir kişi tarafından çalındı.
  • Normal degil ama Istanbul'un heryerinde olan personel sikintisi dogal olarak AHL'de de var. Eldeki kisitli personel ile görev yürütülüyor. Sonucta sayica eksigimizi insan klonlayarak telafi edebilecegimiz bir teknoloji yok henüz. demişsiniz davut bey. 20 kişi nin yapacağı işi 5 kişi mi yapmaya çalışıyorsunuz? istanbulda yaklaşık 15 milyon insan yaşıyor. personel sıkıntısı da ne?
  • Istanbul'un her yerinde personel eksigi olmasi kimin sucu? Bizim mi ? Biletlerden havalimani kullanim vergilerinden kendilerine dusen payi ceplerine indirmeyi,fahis fiyatlarla kira almayi,bir cayi 8 tl'ye satmayi biliyorlar ama !!! Heryerde bol keseden atiyorlar yok soyle buyuduk yok soyle odul aldik yok avrupa da 1.yiz bilmem neyiz diye...Sacma sapan tasarruflar yapacaklarina,para ile odul alacaklarina ,istihdam acsinlar,az adamla cok is yaparim sacmaliklarini biraksinlar,adam gibi,is gorecek,kendilerine yeter sayida eleman alsinlar, islerini dogru duzgun layikiyle yapsinlar o zaman sen de boyle yok adam eksik yok personel mi klonlayalim gibi trajikomik yorumlar yapmazsin !!!
  • Her kişi için 1 POLİS kampanyası yapalım. 30-35 milyonu polis yapalım yine de böyle şeyler olacak. Fare kaçacak Kedi kovalayacak )))
  • 1000 kusur kameranin 5-6 kisi tarafindan takip edilmesi normal mi peki?????

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali gidiş katındaki pasaport kontrollerinin önünde çeşitli dernek ve vakıfların yardım kutuları yer alıyor. Türkiye’den çıkarken yolculardan bazıları bu yardım kutularına para atarak yardım ediyor. Biriken paralarda ilgili yardım derneğindeki bir görevli tarafından tutanak ile açılıyor. Atatürk Havalimanı’ndaki yardım kutularından biri de LÖSEV’e ait. Şüpheli şahıs, tekerlekli yardım kutusunu 19 Mayıs 2013’te soydu. Şüphelinin hırsızlık öncesinde olay yerinde keşif yaptığı ve havalimanın en yoğun olduğu öğle saatlerinde olayı gerçekleştirdiği belirtildi. Şüphelinin önce yardım kutusunun üzerini karton kutuyla gizlediği ardından havalimanı mescidine iterek götürdüğü anlaşıldı. Burada kutuyu kırarak açan şüpheli, kutunun içindeki kağıt paraları aldıktan sonra kayıplara karıştı. Yaşanan ilginç hırsızlık olayı fotoğraf karelerine yansıdı.


Olay, mescitte kırılmış yardım kutusunu gören vatandaşların ihbarı üzerine ortaya çıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik kamera kayıtlarını inceleme altına aldı. Kamera kayıtlarını izleyen polis, hırsızın kaçarken bindiği ticari taksi plakasını tespit etti. Ticari taksi şoförünün ifadesinden yola çıkan ekipler, kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA İLGİNÇ HIRSIZLIK OLAYI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

TYLER ~ 5 yıl önce
Normal degil ama Istanbul'un heryerinde olan personel sikintisi dogal olarak AHL'de de var. Eldeki kisitli personel ile görev yürütülüyor. Sonucta sayica eksigimizi insan klonlayarak telafi edebilecegimiz bir teknoloji yok henüz. demişsiniz davut bey. 20 kişi nin yapacağı işi 5 kişi mi yapmaya çalışıyorsunuz? istanbulda yaklaşık 15 milyon insan yaşıyor. personel sıkıntısı da ne?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogrucu Davut ~ 5 yıl önce
Resmi 15 milyon gayriresmi 20 milyon nüfuslu istanbulda 30.000 polis görev yapiyor. Ortalama 40 milyon yolcunun sirkülasyonunun oldugu havalimaninda 3 vardiyada toplam 1000 polis görev yapiyor. Yani asagi yukari 250-300 kisi calisiyor. Havalimaninin her yerine böldügünüzde yetersiz kaliyor dogal olarak.
davut'a !! ~ 5 yıl önce
Istanbul'un her yerinde personel eksigi olmasi kimin sucu? Bizim mi ? Biletlerden havalimani kullanim vergilerinden kendilerine dusen payi ceplerine indirmeyi,fahis fiyatlarla kira almayi,bir cayi 8 tl'ye satmayi biliyorlar ama !!! Heryerde bol keseden atiyorlar yok soyle buyuduk yok soyle odul aldik yok avrupa da 1.yiz bilmem neyiz diye...Sacma sapan tasarruflar yapacaklarina,para ile odul alacaklarina ,istihdam acsinlar,az adamla cok is yaparim sacmaliklarini biraksinlar,adam gibi,is gorecek,kendilerine yeter sayida eleman alsinlar, islerini dogru duzgun layikiyle yapsinlar o zaman sen de boyle yok adam eksik yok personel mi klonlayalim gibi trajikomik yorumlar yapmazsin !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogrucu Davut ~ 5 yıl önce
Sen havalimaninda görev yapan polisi DHMI yada TAV'a bagli zannediyorsun galiba. Söyledigin seylerin polis alakasi olmadigi, polisin sayisinin norm kadrodan az olmasi ile de ne DHMI'nin ne de TAV ilgili. Elma ile armutu karistirmayin
doğrucu'ya ~ 5 yıl önce
Havalanında neden özel güvenlik var ve neden özellikle de x raylerde onlar görev alıyorlar? Polisler radyasyon almasınlar diye mi?? Eğer poliste yeterli adam yoksa alsınlar o zaman !! Yoksa da özel güvenlikten adam alsınlar..Bunu düşünmek ve hayata geçirmek o kadar zorsa da bıraksınlar bu işleri yapmasınlar!!!
Dogrucu Davut ~ 5 yıl önce
Eskiden vardi. O zaman ki Türkiye konjektüründe polis arama yapiyordu.Simdi ise gerekli yetki devri ve protokoller ile nokta amiri olan polisin refakatinde özel güvenlik bu isi yapiyor.Ancak bu konu ile özel güvenligin arama yapmasi konusunun ne alakasi var? Özel güvenligin aramasindan neden gocunuyorsunuz? Sonucta kanun bu insanlara yetki verdiyse size düsende görevini yapan bu insanlar saygi duymaktir. Ayrica öyle "adam eskikse gidip alsinlar" mantigi ile sen ancak pazardan meyve sebze alirsin.Devlete memur almak sizin düsündügünüz kadar kolay degil.
KAMPANYA ~ 5 yıl önce
Her kişi için 1 POLİS kampanyası yapalım. 30-35 milyonu polis yapalım yine de böyle şeyler olacak. Fare kaçacak Kedi kovalayacak )))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
davut'a !! ~ 5 yıl önce
1000 kusur kameranin 5-6 kisi tarafindan takip edilmesi normal mi peki?????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogrucu Davut ~ 5 yıl önce
Normal degil ama Istanbul'un heryerinde olan personel sikintisi dogal olarak AHL'de de var. Eldeki kisitli personel ile görev yürütülüyor. Sonucta sayica eksigimizi insan klonlayarak telafi edebilecegimiz bir teknoloji yok henüz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000