26 Mayıs 2014, Pazartesi 18:01:30

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA BÜYÜK REZALET!

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı Atatürk Havalimanı’nda yaşanan Suriyeli dilenci manzarası, adeta rezalet denilecek boyutlara ulaştı.
  • SURİYELİLER ASLA ASKERLİK YAPMAYACAK VERGİ VERMEYECEK VATANIMIZI SEVMEYECEK YİYİP İÇİP YATACAK BENİM VERGİMLE ONLARA BAKILIYOR HİÇ BİR SURİYELİYİ İSTEMİYORUM DEFOLUP GİTSİNLER
  • Bu kadar da olmaz her yerde suriyeli umarım en kısa zamanda toplanıp sınır dışı edilirler onların yüzünden bizim insanlarımız suçlu oluyor ama onlar hep mağdur ya bırakın bu işleri kim mağdur onlarmı yoksa bizmi kafamızı nereye çevirsek onlar misafirliğin kısası makbulmüş çok bile sürdü bu misafirlik defolup gitsinler
  • Suriyelileri basimiza bela eden geniş öngörülü(!) Dışişleri bakani, esad bir iki aya gider diye hesap etmişti. Simdi kendisi de suriye lafi etmiyor. Buyurun cenaze namazina!
  • Komşusu açken tok gezen bizden değildir..kim bir müslümanın skıntısını giderirse Allah da o kisinin skıntısını giderir..hz muhammet mustafa s a v hadisi şerif..

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı Atatürk Havalimanı’nda yaşanan Suriyeli dilenci manzarası, adeta rezalet denilecek boyutlara ulaştı.

Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle Türkiye’ye gelen yüz binlerce Suriye vatandaşlarından bazılarının en uğrak adreslerinden biri de Atatürk Havalimanı oldu. Özellikle çocuklu Suriyeli kadınlar, Arapça bilen yolcuların önünü keserek para isteyip dileniyor. Onlarca yabancı uyruklu yolcunun gözleri önünde ısrarlı şekilde para isteyerek dilenen Suriyeliler, yolcular terminalden çıkana kadar peşlerini bırakmıyor.

Havalimanı personelini de isyan etme noktasına getiren Suriyeli dilenciler, para almadan yolcunun yakasından düşmek bilmiyor.

Tercihlerini Arapça bilen ve iyi giyimli yolculardan yana kullanan söz konusu şahıslar, yaşları 10-15 arasında değişen çocukları da dilencilikte kullanıyor.

DİLENECEKLERİ TERMİNALLERİ PAYLAŞIYORLAR!

Atatürk Havalimanı’nda dilenecekleri alanları da paylaşan Suriyeliler, kendi alanlarında dilenen diğer vatandaşlarıyla zaman zaman kavgaya bile tutuşuyor.

Suriyeli dilencileri şaşkın gözlerle izleyen yabancı uyruklu yolcuların durumdan son derece rahatsız oldukları gözlenirken, Suriyeli dilencilerin hırsızlık iddialarıyla da sık sık gündeme geldikleri ve terminal içinde adeta terör estirdikleri öğrenildi.

POLİS DE ÇARESİZ KALDI

Atatürk Havalimanı’nda dilenen Suriyelilerin sayısının yüzlere ulaştığı tahmin edilirken, onları defalarca terminal dışına çıkaran ve haklarında işlem yapan polisler bile çaresiz kalıyor.

Yolcuları canından bezdiren Suriyeliler, adeta onların kaçarcasına terminalden çıkmasına neden oluyor. Bu manzarayı görerek defalarca onları havalimanından çıkaran ve hatta haklarında işlem polisler de Suriyeli dilenciler karşısında çaresiz kaldı. Çünkü Savcılığa kadar sevk edilen Suriyeliler, birkaç gün sonra yeniden terminale dönüyor ve dilenmeye devam ediyorlar.

İstanbul’un ve Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü Atatürk Havalimanı’nda yaşanan bu manzaralar, havalimanındaki işletmecileri de isyan etme noktasına getirdi. Günün her anı yolcuların peşinden koşarak dilenen Suriyelilerin kendi içlerinde ettikleri kavgalar ve tartışmalara sürekli tanıklık eden işletmeciler kendi işlerini yapamaz hale geldiler.

İşte Atatürk Havalimanı’nda yolcuların adeta kaçarcasına terminalden çıkmasına neden olan sahnelerden sadece birkaçı:
©AirportHaber Özel

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA BÜYÜK REZALET!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (67)

TÜRK ~ 2 yıl önce
SURİYELİLER ASLA ASKERLİK YAPMAYACAK VERGİ VERMEYECEK VATANIMIZI SEVMEYECEK YİYİP İÇİP YATACAK BENİM VERGİMLE ONLARA BAKILIYOR HİÇ BİR SURİYELİYİ İSTEMİYORUM DEFOLUP GİTSİNLER

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ela ~ 3 yıl önce
Bu kadar da olmaz her yerde suriyeli umarım en kısa zamanda toplanıp sınır dışı edilirler onların yüzünden bizim insanlarımız suçlu oluyor ama onlar hep mağdur ya bırakın bu işleri kim mağdur onlarmı yoksa bizmi kafamızı nereye çevirsek onlar misafirliğin kısası makbulmüş çok bile sürdü bu misafirlik defolup gitsinler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zaf ~ 4 yıl önce
Suriyelileri basimiza bela eden geniş öngörülü(!) Dışişleri bakani, esad bir iki aya gider diye hesap etmişti. Simdi kendisi de suriye lafi etmiyor. Buyurun cenaze namazina!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Komşusu açken tok gezen bizden değildir..kim bir müslümanın skıntısını giderirse Allah da o kisinin skıntısını giderir..hz muhammet mustafa s a v hadisi şerif..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000