12 Ekim 2009, Pazartesi 07:33:46

Atatürk Havalimanı'na destek yol

Yoğun trafik nedeniyle çoğu zaman yolculara çile çektiren Atatürk Havalimanı yolu, yapılacak katlı kavşakla rahatlayacak...
  • Aşağıdaki İBB nin cehaleti konusuna %100 katılıyorum. Hem bilmiyorsunuz hem de ahkam kesiyorsunuz. Bir sürü şehir planlamacınız var. Siyasi görüşlerinden dolayı atıl duruyorlar. Kullanın bu insanları. Akıl danışın. Öğrenin. Bilmemek ayıp değildir. Öğrenmemek ayıptır. Burayı da rezil edip bırakacaksınız. Her yeri yaptığınız gibi. Siz daha taksicilerle başa çıkamıyorsunuz, yolları nasıl yapcaksınız merak konusu.
  • anladığımız kadarı ile İBB nin trafik konusunda bilgisi olmadığı aşikar.işin acı tarafı bunun farkında bile değil.örnek mi kıyamet gibi işte AHL en çarpıcı olanı.yahu hiç bir şey bilmiyor olabilirsiniz yardım isteyin kardeşim. adına YARIŞMA deyin YENİ FİKİRLER deyin ama yardım istemekten utanmayın.çünkü artık bu ülkeyi dünyaya rezil etmeye başladınız.son 3-4 yıldır bu yol en az 3kez bozulup 4 kez yeniden yapıldı vatandaşa hizmet için toplanan vergileri YANDAŞI İHYA etmede kullandınız.vatandaşa da kepazeliği kaldı.yeter artık.
  • Sen havalimanını, fuar merkezlerini yap, yollarını unut! Buna "sistemsizlik" denir.

Yapımı için 52 milyon lira bütçe ayrılan ve ayaksız köprülerle desteklenen katlı kavşağın 6 ay içinde hizmete girmesi bekleniyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri'nin (DHMİ) özel bir inşaat firmasına ihale ettiği 'Atatürk Havalimanı önü katlı kavşak inşaatı ve bağlantı yolları' çalışması 17 Ekim 2008'de başladı.

Büyükşehir Belediyesi'nin de denetim ve altyapı çalışmalarına destek verdiği projenin en dikkat çeken özelliği kavşak köprülerinin ayaksız olması.

Dünya Ticaret Merkezi, CNR Fuar Merkez ve WOW Otel'in; yılda ortalama 25 milyon yerli ve yabancı yolcunun gelip geçtiği Atatürk Havalimanı'nın hemen yanı başında inşa edilmesi Basın Ekspres, Yeşilköy, Florya istikametindeki trafiğin kilitlenmesine neden oluyor. Özellikle rağbet gören fuar günleri mevcut kavşağın yetersiz kalması yüzünden, kimi yolculara uçaklarını bile kaçırabiliyor.

Bağlantı yolları, alt ve üst geçitlerle desteklenen katlı kavşak hiç trafik lambası bulunmayacak şekilde planlandı. Proje kapsamında yaklaşık 12 bin metre atık ve yağmur suyu hattının yanı sıra kavşakta trafik güvenliğinin sağlanması ve süsleme işleri de yapılacak.

Atatürk Havalimanı'na destek yol

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 9 yıl önce
Aşağıdaki İBB nin cehaleti konusuna %100 katılıyorum. Hem bilmiyorsunuz hem de ahkam kesiyorsunuz. Bir sürü şehir planlamacınız var. Siyasi görüşlerinden dolayı atıl duruyorlar. Kullanın bu insanları. Akıl danışın. Öğrenin. Bilmemek ayıp değildir. Öğrenmemek ayıptır. Burayı da rezil edip bırakacaksınız. Her yeri yaptığınız gibi. Siz daha taksicilerle başa çıkamıyorsunuz, yolları nasıl yapcaksınız merak konusu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
anladığımız kadarı ile İBB nin trafik konusunda bilgisi olmadığı aşikar.işin acı tarafı bunun farkında bile değil.örnek mi kıyamet gibi işte AHL en çarpıcı olanı.yahu hiç bir şey bilmiyor olabilirsiniz yardım isteyin kardeşim. adına YARIŞMA deyin YENİ FİKİRLER deyin ama yardım istemekten utanmayın.çünkü artık bu ülkeyi dünyaya rezil etmeye başladınız.son 3-4 yıldır bu yol en az 3kez bozulup 4 kez yeniden yapıldı vatandaşa hizmet için toplanan vergileri YANDAŞI İHYA etmede kullandınız.vatandaşa da kepazeliği kaldı.yeter artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sen havalimanını, fuar merkezlerini yap, yollarını unut! Buna "sistemsizlik" denir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000