21 Temmuz 2014, Pazartesi 11:24:15

ATATÜRK HAVALİMANI REKOR KIRIYOR AMA...

Bir günde bin 326 uçağın iniş kalkış yaptığı Atatürk Havalimanı’nda hizmet veren hava trafik kontrolörleri bir yandan vızır vızır inip kalkan uçaklarla uğraşırken diğer yanda klimasız odada sıcaklarla cebelleşiyor. İşte ayrıntılar...
  • Bi arkadaş açıköğretim mezunu bile atco olur gibi bi yorum yapmış..ben hic açıköğretim mezunu atco görmedim..artik hersey farkli kpss ve kpds den gayet iyi puan alman gerekiyor ve ayrica eurocontrolun yaptığı çok zor bir sınavı gecmen gerekiyor. Siz bizim nasıl bir eğitim aldığımızı biliyormusunuz acaba ? Nasil sirumluluklarimiz olduğunu ? Bu cekememezlik öfke maaş yuzunden mi ? Yurtdışından gelen para sadece hava trafik için gelirken bile diğer personele dağıtılıyor. .dunyada atcolar bizim 3 katimiz maas aliyor. .siz hastanede ki doktorla hastabakicinin ayni parayi almamasini sorguluyor musunuz ? Cok istiyorsaniz yapabiliyorsaniz gelin olun atco da gorelim !
  • Dunyanin hicbir ulkesinde trafikcilere verilmesi gereken tazminata diger personelde ortak cikmiyor bu acimasiz yorumlari yazanlar bilsinler ki trafikcilerin hakkini colugunun cocugunun riskindan sebepleniyorlar ona gore dikkatli yorum yazilsin bence
  • Trafikciyle diger personelin aldigi riski bile ayirt etmeyip herkese ayni hakki veren bir kurumda bunun olmasi cok dogal git ozel sirketlere bak bir tane yer gorevlisi kaptanin hostesin aldigi maas hskkinda yorum yapabiliyor mu boyle bir ortamda hersey olur
  • Hepiniz yorum yapmışsınız bir kişi de çıkıp bu haber doğru mu yalan mı diye sormamış, insan gerçekten hayret ediyor..

Atatürk Havalimanı’ndan neredeyse her gün yeni bir rekor haberi geliyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hava trafiğinde düzenli olarak artış kaydedilirken bir günde Atatürk Havalimanı’na iniş kalkış yapan uçak sayısı bin 326’ya ulaştı.

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, rekor haberlerini büyük bir keyifle twitter hesabından paylaşırken hava trafik kontrolörlerinin oldukça zor şartlar altında hizmet verdiği ortaya çıktı.

Apron bölgesinde hissedilen sıcaklığın 40 dereceyi bulduğu yaz aylarında ısı yalıtımsız camlarla çevrili kulede hizmet vermeye çalışan hava trafik kontrolörlerinin uçakların yanı sıra aynı zamanda sıcak havayla da mücadele ettiği öğrenildi.
Bir kaç aydan bu yana klima sisteminde yaşanan aksaklığın düzeltilmediği öğrenilirken aşırı sıcaktan dolayı monitör başında görev veren kontrolörlerin zor anlar yaşadığı ifade edildi.

İstirahate çıkan ekiplerin de ikişer saatlik aralarda sıcak havadan dolayı dinlenemediği ve tekrar görevlerinin başına dönmek zorunda kaldıkları belirtilirken, bir çok hava trafik kontrolörünün dinlenme zamanlarını yerde yatarak geçirdikleri ifade edildi. Hava trafik kontrolörlerinin oluşan manzarayı da kendi aralarında "mülteci kampı" olarak nitelendirdikleri öğrenildi.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre, hava trafik kontrol kulesindeki klima sisteminin bakımı için 13 bin TL paraya ihtiyaç olduğu ancak yaz aylarından sonra yeni kuleye taşınacak olan eski kule için DHMİ’nin ekstra masraf yapmak istemediği öne sürüldü.

ATATÜRK HAVALİMANI REKOR KIRIYOR AMA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (47)

twr ~ 4 yıl önce
Bi arkadaş açıköğretim mezunu bile atco olur gibi bi yorum yapmış..ben hic açıköğretim mezunu atco görmedim..artik hersey farkli kpss ve kpds den gayet iyi puan alman gerekiyor ve ayrica eurocontrolun yaptığı çok zor bir sınavı gecmen gerekiyor. Siz bizim nasıl bir eğitim aldığımızı biliyormusunuz acaba ? Nasil sirumluluklarimiz olduğunu ? Bu cekememezlik öfke maaş yuzunden mi ? Yurtdışından gelen para sadece hava trafik için gelirken bile diğer personele dağıtılıyor. .dunyada atcolar bizim 3 katimiz maas aliyor. .siz hastanede ki doktorla hastabakicinin ayni parayi almamasini sorguluyor musunuz ? Cok istiyorsaniz yapabiliyorsaniz gelin olun atco da gorelim !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hava trafik ~ 4 yıl önce
Dunyanin hicbir ulkesinde trafikcilere verilmesi gereken tazminata diger personelde ortak cikmiyor bu acimasiz yorumlari yazanlar bilsinler ki trafikcilerin hakkini colugunun cocugunun riskindan sebepleniyorlar ona gore dikkatli yorum yazilsin bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
samsung ~ 4 yıl önce
Trafikciyle diger personelin aldigi riski bile ayirt etmeyip herkese ayni hakki veren bir kurumda bunun olmasi cok dogal git ozel sirketlere bak bir tane yer gorevlisi kaptanin hostesin aldigi maas hskkinda yorum yapabiliyor mu boyle bir ortamda hersey olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok komik ~ 4 yıl önce
Hepiniz yorum yapmışsınız bir kişi de çıkıp bu haber doğru mu yalan mı diye sormamış, insan gerçekten hayret ediyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000