29 Haziran 2015, Pazartesi 11:32:22

Atatürk Havalimanı pisti açıldı

Atatürk Havalimanı’ndaki üç pistten biri olan 17L-35R pisti, 80 günlük bakım çalışmalarından sonra dün hava trafiğine açıldı.
  • Bu iki kelimelik ifade "vatan hainliği" o kadar kolay ve o kadar bilinçsizce kullanılıyor ki! Bir havaalanının yapılıp yapılmaması, kişiler için, şirketler için çok önemli , hayat memat meselesi olabilir, bunu anlayabilirim ama, bir ülke için heleki Türkiye gibi tarihin akışını değiştirmiş büyük, anlı şanlı bir milletin kurduğu bu ulu Devlet için hiç de öyle işi vatan hainliğine vardıracak kadar önemli bir şey değildir. Yapılsa iyi mi olur, evet, yapılmaz ise kayıplarımız olur mu, ona da evet. Ama işin diğer yönleri de var. Batak olmayan başka yere yapılabilir miydi, evet, çok daha uygun yerler bulunabilir miydi evet, daha ucuza, daha kısa sürede yapılabilir miydi, evet, daha önce bitse daha mı iyi olurdu, evet, İstanbul için istanbulda yaşayanlar için hayat memat meselesi olan kuzey ormanları yok edilmeden yapılsa daha mı iyi olurdu evet.... Bir iş yapılırken artıları eksileri değerlendirilir , en uygun seçeneğin hayata geçirilmesi gerekir. İşte aksi de benim için Vatan hainliğidir.
  • Bu çalışmayı yapan ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Kim ne derse desin Atatürk Havalimanı önemli bir havalimanıdır ve öyle kalacaktır.
  • 3. Havalimani yapilmasin demek dis guclerin avukatligini yapmak demektir yani VATAN HAINLIGIDIR
  • Gider öğrenirsin'i siz bir de van-çu-vaneyt'e anlatın bence :-)

Atatürk Havalimanı’nda Sefaköy-Florya yönündeki 3 bin metre uzunluğa sahip 17L-35R pisti bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı. Nisan ayında kapatılan pistin bakım ve yenileme çalışmaları 80 gün sürdü. 70 gün sürmesi planlanan çalışmalar, yağmur sebebiyle 10 gün rötarlı olarak hizmete açıldı.

Yapıldığı günden bu yana en kapsamlı bakıma tabi tutulan pistte ilk kez alt dolgu yapılarak güçlendirildi. Beton kaplama yapılan ve elektrik tesisatı komple yenilenen pistteki banketler de yenilendi.

Atatürk Havalimanı’nın üç pistinden biri olan 17L-35R pisti, 6 Nisan-17 Haziran tarihleri arasında notamlanmıştı. Ancak çalışmalar yağmur sebebiyle pist ancak 28 Haziran günü saat 10:00 itibariyle hizmete açılabildi.

©Airporthaber.com

Atatürk Havalimanı pisti açıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

O kadar basit mi ~ 3 yıl önce
Bu iki kelimelik ifade "vatan hainliği" o kadar kolay ve o kadar bilinçsizce kullanılıyor ki! Bir havaalanının yapılıp yapılmaması, kişiler için, şirketler için çok önemli , hayat memat meselesi olabilir, bunu anlayabilirim ama, bir ülke için heleki Türkiye gibi tarihin akışını değiştirmiş büyük, anlı şanlı bir milletin kurduğu bu ulu Devlet için hiç de öyle işi vatan hainliğine vardıracak kadar önemli bir şey değildir. Yapılsa iyi mi olur, evet, yapılmaz ise kayıplarımız olur mu, ona da evet. Ama işin diğer yönleri de var. Batak olmayan başka yere yapılabilir miydi, evet, çok daha uygun yerler bulunabilir miydi evet, daha ucuza, daha kısa sürede yapılabilir miydi, evet, daha önce bitse daha mı iyi olurdu, evet, İstanbul için istanbulda yaşayanlar için hayat memat meselesi olan kuzey ormanları yok edilmeden yapılsa daha mı iyi olurdu evet.... Bir iş yapılırken artıları eksileri değerlendirilir , en uygun seçeneğin hayata geçirilmesi gerekir. İşte aksi de benim için Vatan hainliğidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Seyfettin Duru ~ 3 yıl önce
Bu çalışmayı yapan ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Kim ne derse desin Atatürk Havalimanı önemli bir havalimanıdır ve öyle kalacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatan hainlerine ~ 3 yıl önce
3. Havalimani yapilmasin demek dis guclerin avukatligini yapmak demektir yani VATAN HAINLIGIDIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gider öğrenirsin ~ 3 yıl önce
Gider öğrenirsin'i siz bir de van-çu-vaneyt'e anlatın bence :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000