16 Haziran 2012, Cumartesi 13:18:05

AHL'YE 75 SANİYEDE BİR UÇAK !

Atatürk Havalimanı'na 75 saniyede bir uçak indi, 1090 'lık iniş kalkışla rekor kırıldı.
  • Yaratılan emniyetsizliğin açıklamasını yapmak sorumsuzluğu için söylenecek hiçbir şey yok. Bu bir rekor değil bu bir sorumsuzluk örneğidir. Havalimanın kapasitesi zorlanarak emniyetsizlik yaratılmıştır. Tüm sorumlular hakkında hemen soruşturma başlatılmalıdır. Bunun reklamımı olurmuş.
  • bu iş yavaşlatma ağırdan alma devam ediyor mu acaba? korkuyorum her 2 türlü cevabı da duymaya... evet ise daha kötü bi de hayır olsaydı trafik ne olurdu hayır ise daha da vahim neden bu güne kadar ağlayıp durdular demek ki adam gibi çalışırlarsa olan trafik bu... bu şekilde 2 ay çalışıp geri kalan zamanlarda ağlamaya çalışmaları ayıp oluyorrrr artık... karar versinler çocuk mu kandırıyorlar...
  • bu doğruysa pes diyorum... pessssssssssssssssssss
  • 75 saniye 24 saat aynı trafik devam ederse ulaşılabilecek sayıdır ancak Atatürkde geceleri böyle bir yoğunluk olmadığı için uçaklar arasında ki gerçek zaman aralığına 40-45 saniye dense daha doğru olur. Özverili çalışmalarından dolayı tüm kontrolör arkadaşlarımı tebrik ederim aynı zaman da da meydanı kapasite üstü çalışmaya zorlayarak kazalara davetiye çıkartan sorumsuz yetkilileride kınıyorum.

DHMİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, bugüne kadar en yoğun iniş-kalkış uçak trafiğinin 2008 yılında 929, 2010 yılında 932 ve 4 Eylül 2011 tarihinde 1.069 uçakla yaşandığı Atatürk Havalimanında, 15 Haziran 2012 tarihinde tüm zamanların rekoru kırılarak, 24 saat içinde iniş ve kalkış yapan uçak sayısı 1.090'a ulaştı. Bir başka ifadeyle havalimanına 75 saniyede bir uçak iniş kalkış yaptı.

15 Haziran 2012 Cuma günü gerçekleşen yoğun hava trafiğinde, 548 uçak kalkış, 542 uçak da iniş yaparak, Atatürk Havalimanı'nda yeni bir rekor kırıldı. Uçak trafiğinde ulaşılan bu rekor ile bir günde Atatürk Havalimanı'nı kullanan yolcu sayısı ise 114 bini buldu.

Atatürk Havalimanı sadece yolcu trafiği ile değil, yoğun uçak trafiği ile de Avrupa'nın en önemli Havalimanlarından biri olduğunu tescillemiş oldu.

AHL'YE 75 SANİYEDE BİR UÇAK !

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Yaratılan emniyetsizliğin açıklamasını yapmak sorumsuzluğu için söylenecek hiçbir şey yok. Bu bir rekor değil bu bir sorumsuzluk örneğidir. Havalimanın kapasitesi zorlanarak emniyetsizlik yaratılmıştır. Tüm sorumlular hakkında hemen soruşturma başlatılmalıdır. Bunun reklamımı olurmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vay vay vayyy ~ 6 yıl önce
bu iş yavaşlatma ağırdan alma devam ediyor mu acaba? korkuyorum her 2 türlü cevabı da duymaya... evet ise daha kötü bi de hayır olsaydı trafik ne olurdu hayır ise daha da vahim neden bu güne kadar ağlayıp durdular demek ki adam gibi çalışırlarsa olan trafik bu... bu şekilde 2 ay çalışıp geri kalan zamanlarda ağlamaya çalışmaları ayıp oluyorrrr artık... karar versinler çocuk mu kandırıyorlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iyice şaşırdılar... ~ 6 yıl önce
bu doğruysa pes diyorum... pessssssssssssssssssss

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATC ~ 6 yıl önce
75 saniye 24 saat aynı trafik devam ederse ulaşılabilecek sayıdır ancak Atatürkde geceleri böyle bir yoğunluk olmadığı için uçaklar arasında ki gerçek zaman aralığına 40-45 saniye dense daha doğru olur. Özverili çalışmalarından dolayı tüm kontrolör arkadaşlarımı tebrik ederim aynı zaman da da meydanı kapasite üstü çalışmaya zorlayarak kazalara davetiye çıkartan sorumsuz yetkilileride kınıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000