09 Haziran 2014, Pazartesi 13:59:19

AHL'DEKİ KAVGADA KARAR ÇIKTI

Atatürk Havaalanında tartıştığı polise 'oğlan' dediği için gözaltına alınıp hırpalanan Azeri avukat Aliyev, açtığı davayı kazandı. İçişleri Bakanlığı 7 bin 500 TL manevi ve 600 TL maddi tazminat ödemeye mahkum oldu.
  • kahraman polisimiz havalimanin namusunu serefle savundu ve simarik azerbeycanli avukata haddini bildirerek serefimizi korudu .. iste polisin gorus acisi bu, ne kadar aci..
  • Bu polis yapılanlara nasıl dayanıyor, anlamıyorum diyen siyasiler oldukça polisin bu tür hareketleri de olacaktır.
  • Evet doğrudur bizim polisimiz bu çocukca davranışı yapar. Nedense anlamadim gitti memur olduktan sonra kendilerini bir şey zannediyorlar. Passaportlarını kontröl eden insanlarahayvanmış gibi davraniyorlar. Daha Türkiyemizde neler var gün yüzüne cıkmamış.
  • Yazinin birinde erkeek rumuzlu arkadasin yazdigi yoruma istinaden hayatinda kac kisi gordun bu memlekette karakola gidipte size erkeklik ogretmeye geldim diyen bizim hic olmazsa o unifirmaya saygimiz var ama sen ve senin gibilerin o uniformaya saygisi yok ha erkeklige gelince boyle erkekligi belinde silah ustunde uniforman yokken yapabiirmisin inan maçan yemez inan cok bozduk senin gibileri coook polissen kanunu uygularsin artistlik yapamazsin hel hele kabadayi hic olamazsin yaklasik 200 senelik o guzelim kurumu boyle kotuletemezsin aklini basina devsir

Azeri insan hakları savunucusu avukat İntigam Aliyev’in Atatürk Havalimanı’nda bir polis memuru ile pasaport kontrolü sırasında yaşadığı basit tartışma polisin avukatın kendisine “oğlan” dediği iddiasıyla büyüdü. Aliyev’in Azerice’de “oğlan” sözcüğünün “adam” anlamına geldiğini söylemesi de polisi ikna etmedi. Mahkeme , İçişleri Bakanlığı’nın, haksız yere gözaltına alınan, kamerasız bir odada 3 dakika 38 saniye dövülen, sınır dışı edilerek 1 yıl Türkiye ’ye giriş yasağı verilen Aliyev’e 7 bin 500 TL manevi ve 600 TL maddi tazminat ödemesine karar verdi.

Milliyet gazetesinden Kemal Göktaş'ın haberine göre Aliyev, ülkesine gitmek için Atatürk Havalimanı’na geldi. Aliyev’in pasaportunu kontrol eden polis, pasaportu aşağı seviyeden uzatınca Aliyev pasaportu tutamadı ve pasaport masanın üzerine düştü. Polis, “Pasaportunuzu normal alamıyor musunuz?” deyince Aliyev de, “Siz normal vermediniz, ben de alamadım” dedi. Polis ise sinirlenerek “Alın pasaportunuzu ve gidin” diyerek pasaportu masaya vurdu.

‘BİLETİN YANACAK’

Aliyev, “Siz bana nasıl böyle davranırsınız?” deyince polis pasaportu zorla elinden aldı ve “Senin çıkışını iptal ettireceğim, biletin yanacak” dedi. Aliyev de polise, müdürlerini çağırmasını istedi. Bunun üzerine birkaç polis daha geldi. Aliyev‘le tartışan polis, gelen polislere bir şeyler anlattı.

Polisler, Aliyev’in polise “amele oğlan” diyerek hakaret ettiğini iddia ettiler. Aliyev ise “memur oğlan” dediğini, Azerice’de “oğlan”ın “erkek ve adam” anlamına geldiğini söyledi ama polisler Aliyev’in özür dilemesi gerektiği konusunda ısrarcı oldu.

Aliyev, yanlış bir şey söylemediğini belirtince “kamu görevlisine hakaret” iddiasıyla kelepçelenerek gözaltına alındı. Bir gün gözaltında tutulan Aliyev hakkında, “sınır dışı” ve 1 yıl Türkiye’ye giriş yasağı kararı verildi. Aliyev, ülkesine dönünce darp raporu alarak ve avukatları aracılığıyla polislerden şikayetçi olmuştu.

AHL'DEKİ KAVGADA KARAR ÇIKTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

kahraman ~ 4 yıl önce
kahraman polisimiz havalimanin namusunu serefle savundu ve simarik azerbeycanli avukata haddini bildirerek serefimizi korudu .. iste polisin gorus acisi bu, ne kadar aci..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu polis yapılanlara nasıl dayanıyor, anlamıyorum diyen siyasiler oldukça polisin bu tür hareketleri de olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Evet doğrudur bizim polisimiz bu çocukca davranışı yapar. Nedense anlamadim gitti memur olduktan sonra kendilerini bir şey zannediyorlar. Passaportlarını kontröl eden insanlarahayvanmış gibi davraniyorlar. Daha Türkiyemizde neler var gün yüzüne cıkmamış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yazinin birinde erkeek rumuzlu arkadasin yazdigi yoruma istinaden hayatinda kac kisi gordun bu memlekette karakola gidipte size erkeklik ogretmeye geldim diyen bizim hic olmazsa o unifirmaya saygimiz var ama sen ve senin gibilerin o uniformaya saygisi yok ha erkeklige gelince boyle erkekligi belinde silah ustunde uniforman yokken yapabiirmisin inan maçan yemez inan cok bozduk senin gibileri coook polissen kanunu uygularsin artistlik yapamazsin hel hele kabadayi hic olamazsin yaklasik 200 senelik o guzelim kurumu boyle kotuletemezsin aklini basina devsir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000