28 Kasım 2015, Cumartesi 12:17:05

AHL'de uçağa kuş çarptı

Atatürk Havalimanı’na iniş halindeki uçağa kuş çarptı. Pilot, çarpan kuşun piste düşme ihtimaline karşı kuleyi uyardı.
  • İki adet araçlı kuş kovucu almışlardı. Kullanılmıyor mu işe mi yara mıyor?
  • allah rahmet eylesin :(
  • Oraya halk arasinda "tarlabasi" denilir. Onun icin cok kus olabilir. Ingilizcesi de "runover" olur, sorry "overrun". Overrun=a clear area beyond the end of an airport runway.
  • Herkes bilgisini uçağına ve uçuşuna saklasın. Herkes ne denilmek istediğini anlıyor ama sırf hava civadan dolayı İngiliz kepçesi ile Fransız b..k u yiyor.

Atatürk Havalimanı'nda iniş ve kalkış yapan uçaklar için kuşlar tehlikeli olmaya devam ediyor. Bugün Atatük Havalimanı’nda yaşanan olayda Ataköy-Florya yönündeki pistine inişe geçen bir uçağa kuş çarptı.

Uçağına kuş çarpan pilot, hava trafik kontrolörüne,"Overrunda( inişteki uçakların güvenliği için yapılmış pist başlangıç noktasından hemen geriye doğru uzanan emniyetli bölge) kuş vurdu. Pistin içerisine düşmüş olabilir. Follow Me(apron aracı) kontrol edebilirse iyi olur" anonsuyla bilgi verdi. Pilotun kuleyi uyarmasının ardından inişteki diğer uçakların pilotlarına da kuşlarla ilgili bilgi verildi.

Pistte de kuş olup olmadığı kontrol edildi. Edinilen bilgiye göre kuşun çarptığı uçakta hasar meydana gelmediği öğrenildi.

AHL'de uçağa kuş çarptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
İki adet araçlı kuş kovucu almışlardı. Kullanılmıyor mu işe mi yara mıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rezalet ~ 3 yıl önce
allah rahmet eylesin :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tarlabasi ~ 3 yıl önce
Oraya halk arasinda "tarlabasi" denilir. Onun icin cok kus olabilir. Ingilizcesi de "runover" olur, sorry "overrun". Overrun=a clear area beyond the end of an airport runway.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cc ~ 3 yıl önce
Herkes bilgisini uçağına ve uçuşuna saklasın. Herkes ne denilmek istediğini anlıyor ama sırf hava civadan dolayı İngiliz kepçesi ile Fransız b..k u yiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000