19 Eylül 2008, Cuma 14:16:31

AHL'de mahsur kaldılar

Festivale katılmak üzere Türkiye'ye gelen Afrikalı dans grubu, organizatörleri ile bağlantı kuramadıkları için 11 gündür Atatürk Havalimanı'nda mahsur kaldı.

African Shrine Assemble (Afrikalı Kutsanmış Topluluğu) üyeleri, Sierra Leone'den bir organizatörle anlaşarak festivale katılmak üzere yaklaşık bir ay önce Türkiye'ye geldi.

İstanbul, Samsun ve Edirne'deki çeşitli festivallere katılan grup, ülkelerine dönmek üzere hazırlık yaparken organizatörün yeni teklifi üzerine turnelerini uzatarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Afyon ve Datça'da da festivallere katıldı.

Afrikalı dans grubu, turneyi tamamlayıp ülkelerine dönmek üzere Atatürk Havalimanı'na geldiklerinde ülkelerindeki şiddetli fırtınadan dolayı telefon hatlarında meydana gelen arıza nedeniyle organizatörleriyle bağlantı kuramadı.

Dönüş biletleri olmayan Afrikalı dans grubu, 9 Eylülden bu yana Türkiye'den çıkış yapamadı. Grubun sözcüsü Samuel Laverse, 11 gündür Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde banklarda yatıp kalktıklarını, havalimanının yemekhanesinde karınlarını doyurduklarını, personelin lavabo ve banyosunu kullandıkları kaydetti.

Laverse, Türkiye'ye gelen 24 kişilik gruptan 10 kişinin ülkelerine döndüğünü, bilet işlemleri yapılamayan 14 kişinin ise telefon arızası giderildiğinde organizatörle bağlantı kurulursa dönebileceklerini söyledi.

Samuel Laverse, 25 Eylül tarihine kadar vizelerinin bulunduğunu, ancak bu tarihe kadar ülkelerine dönemezlerse durumlarının daha da zorlaşacağını ifade
etti.

AHL'de mahsur kaldılar

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000