22 Ekim 2010, Cuma 08:02:47

AHL'DE BÜYÜK KAÇAKÇILIK ÖNLENDİ

Atatürk Havalimanı'nda, Katar'dan İstanbul'a gelen bir yolcunun 7 bavulunda toplam 2 bin 85 adet kaçak cep telefonu ele geçirildi. Telefonların 190'ı kaçakçıların yeni gözdesi iPhone 4.
  • Peki bu yakalanan cep telefonları sonra ne oluyor? Açık artırmayla satılıp geliri devletemi kalıyor?
  • benim merak ettiğim burada türkiyede yakalandın da oradan geçtiğin x-ray'ler neden 2085 adet cep telefonunun varlığını orada söylemedi...? bence devletler de uğraşmak cezaevlerine yabancı almamak adına ses mi etmiyor anlamadım...
  • bunlar göstermelik yakalananlar..sırtımda sırt çantası ile geçiyorum gümrükçü arkadaş aç bakalım ne var diyor.yanımdan eleman geçiyor tek kişi olmasına rağmen 3 büyük bavul ona birşey demiyor.ya herkesi arayın ya da keyfinize göre arama yapmayın.afrika ülkesine çevirdiniz yurdumu ...!
  • O NASIL BİR MANTIK YAA. ADAMIN BAVULUNDA 1MİLYON DOLARA YAKIN CEP TELEFONU ÇIKMIŞ. HANGİ 2TAŞ O PARAYI EDİYOR SÖYLEDE BİLELİM. UZAY TAŞI FALAN MI? DÜNYADA YOK ÇÜNKÜ OKADAR PAHALI TAŞ....
Dubai’den Katar’a buradan da, Katar Hava Yolları’yla İstanbul’a uçan S.K isimli şahıs Atatürk Havalimanı’nda gümrük ekipleri tarafından takibe alındı. S.K bagajlarını teslim aldıktan sonra yakalanabileceği şüphesiyle 6 adet valizi Geliş Katı’nda bulunan temizlik odasına bıraktı.

Elinde bir valiz ve el çantasıyla çıkmaya çalışan S.K’yı gümrük ekipleri durdurarak gözaltına aldı.Temizlik odasına bırakılan 6 adet valiz ve beraberindeki 1 valizle toplam 7 adet valizi açan gümrük ekipleri 2085 adet cep telefonuna el koydu.

Türkiye’ye yasadışı yollardan sokulmak istenen telefonlarda kaçakçılar da moda olan ve son günlerde oldukça tutulan cep telefonlarını tercih ediyor. Son yapılan operasyonda yakalanan telefonların rakamları ise şöyle sıralanıyor:

iPhone 4’lerden 190 adet, Blackberry marka 40 adet, 130 Sony Ericson,30 Vinüs marka cep telefonu ile çeşitli tiplerdeki bin 700 adet Nokia cep telefonu.
AHL'DE BÜYÜK KAÇAKÇILIK ÖNLENDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 8 yıl önce
Peki bu yakalanan cep telefonları sonra ne oluyor? Açık artırmayla satılıp geliri devletemi kalıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
benim merak ettiğim burada türkiyede yakalandın da oradan geçtiğin x-ray'ler neden 2085 adet cep telefonunun varlığını orada söylemedi...? bence devletler de uğraşmak cezaevlerine yabancı almamak adına ses mi etmiyor anlamadım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bunlar göstermelik yakalananlar..sırtımda sırt çantası ile geçiyorum gümrükçü arkadaş aç bakalım ne var diyor.yanımdan eleman geçiyor tek kişi olmasına rağmen 3 büyük bavul ona birşey demiyor.ya herkesi arayın ya da keyfinize göre arama yapmayın.afrika ülkesine çevirdiniz yurdumu ...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
O NASIL BİR MANTIK YAA. ADAMIN BAVULUNDA 1MİLYON DOLARA YAKIN CEP TELEFONU ÇIKMIŞ. HANGİ 2TAŞ O PARAYI EDİYOR SÖYLEDE BİLELİM. UZAY TAŞI FALAN MI? DÜNYADA YOK ÇÜNKÜ OKADAR PAHALI TAŞ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000