06 Kasım 2015, Cuma 08:11:47

AHL personelinden örnek hareket

Atatürk Havalimanı'nda çalışan temizlik işçisi Emrah Evrensel, Atatürk Havalimanı VIP binasının tuvaletinde 24 bin 500 Euro buldu. Asgari ücretle çalışan temizlik görevlisi örnek davranışından dolayı ödüllendirildi.
  • keşke namussuzlar kadar namussuz olabilsek. para ödülü vermişler bir de. utanmazlar.
  • Burada ahkam kesmekle olmuyor beyefendi b52 gayet iyi anladın java yazdigim kelimenin hava limanı oldugunu akşam yemeği derken seninle yemek değil bilmem nereye de gitmem eşimi yolliyim istersen evine nasıl olur küçümsediği ortaokul mezunlariyla nasıl yemek yiyeceksiniz asagilanirsiniz alım Allah küçük beynine şok şunu anlayışında kıt ama ne yapalım hava limanı güvenliği enaz lise mezunudur bende adalet önlisans mezunuyum tatmin oldunuzmu bu ülkeye mâl olmuş nice insanlar vardır hiç okula gitmemiş siz önce insan olun ondan sonra yorum yapin
  • Muhtemelen bu kardeşimizde aşağıladiginiz ortaokul mezunu bile değil ama sizden daha adam. Ayrıca ortaokul mezunu tav güvenlikte çalışamaz önce inu bir öğrenin sonra sallamaya devam ederseniz zira sallamaktan başka bir bildiğiniz yok.
  • Her ne olursa olsun insanın iyi işler yapacağı sırada şeytan peydah olur.nefis ön plana çıkar ve sen aklıselimle doğruya kara verirsen güzel işler yaparsın.tabi aklıselim olmak içinde geçmişte yaşadığın hayat anlayışın öne çıkıyor.temiz dürüst yaşamış olmalısınki nefsin seni yenmeye..bu adam temiz yaşamış kendine ait olmayan miktarından bagımsız kendine ait değilse sahibine teslim edilmelidir dürüstlüğünü göstermiş.tebrik etmek lazım.yorumlarınızı insanların doğru yapabilme alışkanlıklarını ve bu tür kişilerin artmasını teşvik edici yönde yaparsanız sayılar artar huzur artar...birbirinizi yemeyin serap b52

Atatürk Havalimanı'nda çalışan temizlik işçisi Emrah Evrensel, Atatürk Havalimanı VIP binasının tuvaletinde 24 bin 500 Euro buldu. Asgari ücretle çalışan temizlik görevlisi örnek davranışından dolayı ödüllendirildi.

Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda temizlik görevlisi olarak çalışan Emrah Evrensel tuvalette bulduğu 24 bin 500 Euro’yu yetkililere teslim etti. Emrah Evrensel’in bulduğu parayı yetkililere hiç düşünmeden teslim etmesi büyük takdir topladı. Emrah Evrensel’e Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş ve TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü tarafından teşekkür belgesi ve ikramiye verildi.

Yaşanan olayın detayları hakkında basına açıklama yapan Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş, bulunan paranın yetkililere teslim edilmesinin ardından para sahibine paranın iade edildiğini söyledi. Ulutaş, "Kendisi muhtaç olduğu halde bu parayı acil ihtiyaçlarını karşılayabilirken veya mütevazi bir bir ev alabilirken kendisi getirip bunu yetkililere teslim etmesi açısından örnek bir davranış sergilemiştir" dedi.

“ARKADAŞIMIZI AHLAKLI DAVRANIŞINDAN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM”

Havalimanından her gün binlerce insanın geçtiğine dikkat çeken TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü daha önce de çok büyük miktarlardaki paraların bulunup sahiplerine iade edildiğini hatırlattı. Emrah Evrensel'in davranışı hakkındaki düşüncelerini dile getiren Ünlü, "Arkadaşımızın bu kadar büyük bir meblağı ihtiyaç sahibi olmasına rağmen sahibine ulaştırmak için gerekli yolları deneyerek sahibine ulaştırması büyük bir vicdan ve ahlakın ürünüdür. Ben arkadaşımızın bu vicdanlı ve ahlaklı davranışından dolayı tebrik ediyorum" dedi.

Akşam saatlerinde tuvaletleri temizlerken 24 bin 500 Euro’yu bulan Emrah Evrensel, basın mensuplarına yaptığı açıklamada parayı unutan kişiyi görmediğini söyledi. "Tuvalet kağıdı atılan yere parayı atmışlardı. O arada düşündüm. Götürebilirdim. Düşünmedim değil, insanın her şey gelebilir insanın içine şeytan girebilirdi" diyerek sözlerine devam eden Evrensel, o an iyilik yapmayı düşündüğünü sözlerine ekledi.

“HARAMDAN BİRŞEY ELDE EDİLMEZ”

Evrensel konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: "Haram hiçbir zaman hiçbir şey gelmez. Her zaman cebinden daha fazlası çıkar. Haramdan da bir şey elde edilmez. O arada sabit olan bir ağabey vardı. Gittim söyledim. Bunu ne yapalım sen daha iyi bilirsin. Ben daha 2 haftalıktım. DHMİ’ye teslim ettik. Vardiya bittikten sonra parayı soruşturmaya gelmişler.”

Havalimanında asgari ücretle çalışan Emrah Evrensel'e bu davranışından dolayı bir miktar para ödülü de verildi.AHL personelinden örnek hareket

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

din muhabbeti ~ 3 yıl önce
keşke namussuzlar kadar namussuz olabilsek. para ödülü vermişler bir de. utanmazlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serap ~ 3 yıl önce
Burada ahkam kesmekle olmuyor beyefendi b52 gayet iyi anladın java yazdigim kelimenin hava limanı oldugunu akşam yemeği derken seninle yemek değil bilmem nereye de gitmem eşimi yolliyim istersen evine nasıl olur küçümsediği ortaokul mezunlariyla nasıl yemek yiyeceksiniz asagilanirsiniz alım Allah küçük beynine şok şunu anlayışında kıt ama ne yapalım hava limanı güvenliği enaz lise mezunudur bende adalet önlisans mezunuyum tatmin oldunuzmu bu ülkeye mâl olmuş nice insanlar vardır hiç okula gitmemiş siz önce insan olun ondan sonra yorum yapin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel ~ 3 yıl önce
Muhtemelen bu kardeşimizde aşağıladiginiz ortaokul mezunu bile değil ama sizden daha adam. Ayrıca ortaokul mezunu tav güvenlikte çalışamaz önce inu bir öğrenin sonra sallamaya devam ederseniz zira sallamaktan başka bir bildiğiniz yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler nur yüzlü adam ~ 3 yıl önce
Her ne olursa olsun insanın iyi işler yapacağı sırada şeytan peydah olur.nefis ön plana çıkar ve sen aklıselimle doğruya kara verirsen güzel işler yaparsın.tabi aklıselim olmak içinde geçmişte yaşadığın hayat anlayışın öne çıkıyor.temiz dürüst yaşamış olmalısınki nefsin seni yenmeye..bu adam temiz yaşamış kendine ait olmayan miktarından bagımsız kendine ait değilse sahibine teslim edilmelidir dürüstlüğünü göstermiş.tebrik etmek lazım.yorumlarınızı insanların doğru yapabilme alışkanlıklarını ve bu tür kişilerin artmasını teşvik edici yönde yaparsanız sayılar artar huzur artar...birbirinizi yemeyin serap b52

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000