25 Ağustos 2009, Salı 08:04:28

AHL girişi otopark gibi

Yeşilköy Atatürk Havalimanına iniş yapan uçaklarda bulunan yolcuları karşılamak için otomobilleriyle gelen vatandaşlar, 7.25 TL tutarındaki otopark ücretini ödememek için yol kenarlarına park edince uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyorlar...
  • adanahavalimanı otoparkına parkettim aracımı, 7 gün=178 tl para ödedim.tam bir soygun yeri ve pos cihazıda kullanmıyorlar.peşin paran yoksa perişansın,görevli bir de akıl veriyor"atm den çek gel"gibi emrivaki ukalaca konuşmalar...bunlar şartnamede yokmu?bir pos cihazı alamayan firmaya da ihaleyi vermesinler yaaaaa.ilgililere duyrulur....
  • Ne 25i ne 30u... Yol kenarına bir bakın hepsi lüks arabalar. Arabaları alırken para var, otoparka 7 TL yok. Ne yazık ki ceza kesen poliste yok. Neden korkuyorlarsa ???
  • Altında 25-30 bin tl lik araçlar 7,5tl çokmuş.Komediye bak.
  • Insanlar neden havaalanina cumbur cemmaat gelir hala anlamiyorum. Yurtdisinda yasiyorum, senede iki kere geliyorum. En az on yildan beri Havas/taksi ile havaalanindan eve gidip geliyorum. Es dost, gelip karsilayalim, goturelim filan dedigi zaman, yahu sizin isiniz gucunuz yokmu diyorum, israr ediyorum, oluyor bitiyor. Niye baska insanlara eziyet cektirilir anlasilmaz.

Yeşilköy Atatürk Havalimanına iniş yapan uçaklarda bulunan yolcuları karşılamak için otomobilleriyle gelen vatandaşlar, 7.25 TL tutarındaki otopark ücretini ödememek için yol kenarlarına park edince uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyorlar. Vatandaşlar, havalimanında 7.25 TL'den başlayan otopark ücretlerinin yüksek olmasından şikayet ederken, polisler ise vatandaşların otopark ücretinden kurtulayım derken 62 TL'lik cezayı ödemek zorunda kaldıklarını kaydettiler.

POLİSLERİN UYARISI DA YETERLİ OLMUYOR

Havalimanı Yolu Caddesi üzerinde gidiş ve geliş yönlerinde yol kenarına park edilen otomobillerin yarattığı uzun kuyruklar, günün her saatinde yoğun olan yolu bir şerit azaltıp, trafiği tehliyeke sokarken vatandaşlar, bir saat süresince park ücreti tutarı olan 7.25 TL'yi ödemekten kaçınıyorlar.

Trafik yetkilileri bekleme ile yapılan parklanma ile yol kenarlarındaki birer şeridin ihlal edilmesi hem de özellikle hafta içi işe gidiş-gelişlerde sıkışıklığa neden olduğunu belirtirken”Vatandaşlar, havalimanı içinde 7.25 TL'lik otopark parasını ödememek için bu yola başvuruyorlar. Ama burada park yapmak yasal değil ve trafiği tehlikeye sokuyorlar. Biz bir kez uyarıyoruz. Daha sonra park etmekte ısrarları halinde 62 TL'lik ceza kesmek zorunda kalıyoruz” dediler.

OTOPARK ÜCRETLERİ DÜŞÜRÜLSÜN

Bir yakınını almak için geldiğini söyleyen Hüseyin Kayabaşı, ”Otopark ücretlerinin yüksek olması nedeniyle yol kenarında beklemek zorunda kalıyoruz. Polisler içeride 1-2 dakika gibi çok kısa süre kalmamızı istiyor. Mecburen dışarı çıkıp park etmek zorunda kalıyoruz. Otoparka girdiğimiz zaman en düşük ücret 7.25 TL. Uçak gecikmelerinde ise daha çok para ödemek zorunda kalıyoruz” dedi. Servis şoförlüğü yapan Bayram Pehlivan ise ”Havalimanında otopark ücretleri çok yüksek olduğu için içeri giremiyoruz. Girsem de ücretler pahalı. Kısa süreli de olsa polis bırakmıyor mecburen dışarıda bekliyoruz. Fiyatlar daha uygun olsa herkes otoparkı tercih eder. Ve bu kuyruklar da oluşmaz' dedi.

SAATİ 7.25, AYLIĞI 163 TL

Atatürk Havalimanı otopark ücret tarifeleri şöyle; 0-1 saat:7.25 TL, 1-3 Saat: 9.50 TL, 3-6 Saat: 14.60 TL, 6-12 saat: 17.50 TL, saat: 12-24 saat: 23.50 TL, 4 günlük 67 TL, 7 günlük 109 TL, 15 günlük 148 TL, 1 aylık 163 TL.

Hürriyet

AHL girişi otopark gibi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

m.olcay kuzdan ~ 5 yıl önce
adanahavalimanı otoparkına parkettim aracımı, 7 gün=178 tl para ödedim.tam bir soygun yeri ve pos cihazıda kullanmıyorlar.peşin paran yoksa perişansın,görevli bir de akıl veriyor"atm den çek gel"gibi emrivaki ukalaca konuşmalar...bunlar şartnamede yokmu?bir pos cihazı alamayan firmaya da ihaleyi vermesinler yaaaaa.ilgililere duyrulur....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ne 25i ne 30u... Yol kenarına bir bakın hepsi lüks arabalar. Arabaları alırken para var, otoparka 7 TL yok. Ne yazık ki ceza kesen poliste yok. Neden korkuyorlarsa ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Altında 25-30 bin tl lik araçlar 7,5tl çokmuş.Komediye bak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Insanlar neden havaalanina cumbur cemmaat gelir hala anlamiyorum. Yurtdisinda yasiyorum, senede iki kere geliyorum. En az on yildan beri Havas/taksi ile havaalanindan eve gidip geliyorum. Es dost, gelip karsilayalim, goturelim filan dedigi zaman, yahu sizin isiniz gucunuz yokmu diyorum, israr ediyorum, oluyor bitiyor. Niye baska insanlara eziyet cektirilir anlasilmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000