29 Aralık 2010, Çarşamba 13:56:22

AHL, AB STANDARTLARINDA BANKOYA GEÇİYOR

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali geliş ve gidiş katındaki pasaport bankoları AB standartlarına uygun olarak yenilenmeye başladı.
  • Ya güzel kardeşim sen nerelisin ? Eğer Türksen hiç mi Türkçe eğitimi almadın ? Yazdığın yazıyı bir daha oku allahaşkına. Bir de kalkıp eğitim şart demiş. Hakikaten sana şart. Önce düzgün Türkçe yazın, sonra gelip burada ahkam kesin. Özenmeyin bademlerin Türkçesine.
  • Bu bankoda oturan, selam almayan, iyi yolculuk dilemeyen, ingilizce bilmeyen polis memurlari niye kimliklerini ters cevirip taninmak istemezler acaba? Kac defa dilimin ucuna geldi soracaktim, ucagimi kacirma korkusuyla sormadim (yan odaya cekebilirler diye)
  • Avrupa veya ABD' polisinde standartların çok yüksek olduğunu, bizim polisimizde standartların yerlerde olduğunu söyleyen ve kendisini daha çok Avrupalı hissetmek istediği anlaşılan sevgili kardeşim, ben bir pasaport kontrol polisi olarak o kadar çok Avrupa'dan gelenle karşılaşıyorum ki ve şunu da yemin ederek söyleyebilirim Avrupa ve ABD'den gelen vatandaşlarımızın %90 'ının söylediği ilk kelime VALLAHİ TÜRK POLİSİ GİBİSİ YOK geldiğimiz yerde anamızı ağlattılar, boynunuza sarılmak istiyorum....
  • Takmış herkes yok yabancı hayranlığı, yok burası bizim ülkemiz diye. Pasaport polisine insanlık namına bir merhaba, bir kolay gelsin diyorsak, medeniyet icabı karşılığını beklerim. Gözünü kaldırsa yeter, ama onlarda bu bile fazla. (istisnalarda var) Misafir perver ve güleryüzlü Türkiyeye hoş geldiniz :) Biz kendimizi böyle biliriz değilmi ?
İmalat edilerek AHL'ye iki ay önce getirilen ve ilk kez  AirportHaber'in görüntülediği prototip bankolar dün akşam itibariyle yerleştirilmeye başlandı.

Yolcu memnuniyetini yükseltmesi ve polislerin iş verimliliğini artırması planlanan AB standartlarındaki yeni tip pasaport bankosunun prototipi, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Katı'nda pasaport bölümünde testlere başladı.

Bir süre, olası eksiklerin saptanarak giderilmesi için pasaport polisi tarafından test edilecek pasaport bankosu, uygun bulunması durumunda eski bankolar kaldırılarak geliş ve gidiş katlarına yerleştirilecek.

AB standartlarındaki yeni bankolar, eskisine göre daha şeffaf ve üstü açık olarak kullanılıcak. Bu bankolarda polis yolcu ile göz hizasında yer alıyor. Böylece pasaport polisi ile yolcular daha kolay göz teması sağlıyor. Bankolarda yer alan yüksek çözünürlüklü kamera sistemleri ile daha net görüntü alınabiliyor.

Yeni pasaport bankolarında da eski bankolarda olduğu gibi Türk vatandaşlarının da aldığı biyometrik pasaportlar için optik okuyucular yer alıyor. Optik okuyucular, pasaport işlemlerinin hızlı ve hatasız şekilde yapılmasını sağlıyor. Optik okuyucu ile bir pasaport işlemi 10 saniyede yapılırken, optik okuyucu olmayan bankolarda işlem ancak 40 saniyede yapılabiliyordu.

Optik okuyucular, ayrıca pasaportlar üzerinde bulunan güvenlik ögelerini tanımada, yazılı bilgileri okumada ve verinin aktarılması için normal, kızılötesi ve morötesi ışık kullanarak taramayı saniyeler içinde yapıp bilgisayara aktarabiliyor.AHL, AB STANDARTLARINDA BANKOYA GEÇİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 7 yıl önce
Ya güzel kardeşim sen nerelisin ? Eğer Türksen hiç mi Türkçe eğitimi almadın ? Yazdığın yazıyı bir daha oku allahaşkına. Bir de kalkıp eğitim şart demiş. Hakikaten sana şart. Önce düzgün Türkçe yazın, sonra gelip burada ahkam kesin. Özenmeyin bademlerin Türkçesine.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu bankoda oturan, selam almayan, iyi yolculuk dilemeyen, ingilizce bilmeyen polis memurlari niye kimliklerini ters cevirip taninmak istemezler acaba? Kac defa dilimin ucuna geldi soracaktim, ucagimi kacirma korkusuyla sormadim (yan odaya cekebilirler diye)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Avrupa veya ABD' polisinde standartların çok yüksek olduğunu, bizim polisimizde standartların yerlerde olduğunu söyleyen ve kendisini daha çok Avrupalı hissetmek istediği anlaşılan sevgili kardeşim, ben bir pasaport kontrol polisi olarak o kadar çok Avrupa'dan gelenle karşılaşıyorum ki ve şunu da yemin ederek söyleyebilirim Avrupa ve ABD'den gelen vatandaşlarımızın %90 'ının söylediği ilk kelime VALLAHİ TÜRK POLİSİ GİBİSİ YOK geldiğimiz yerde anamızı ağlattılar, boynunuza sarılmak istiyorum....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Takmış herkes yok yabancı hayranlığı, yok burası bizim ülkemiz diye. Pasaport polisine insanlık namına bir merhaba, bir kolay gelsin diyorsak, medeniyet icabı karşılığını beklerim. Gözünü kaldırsa yeter, ama onlarda bu bile fazla. (istisnalarda var) Misafir perver ve güleryüzlü Türkiyeye hoş geldiniz :) Biz kendimizi böyle biliriz değilmi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000