20 Şubat 2024, Salı 14:00:01

THY 2024'te 5 bin yeni personel alacak

Türk Hava Yolları, bu yıl için uçuş ve yer çalışanı olarak birçok pozisyonda alım yapacağını açıkladı.
  • take off cadet programını tavsiye eder misiniz? gemi mühendisiyim ama pilotluğa tutkum çok. Borç kısmı düşündürüyor.
  • Pilot 250 bin maaş alıyor ağlıyor hostes 80 bin maaş alıyor ağlıyor işçiler 24 bin maaş alıyor Allah bereket versin çok şükür diyor demekki sorun neymiş kabin ekibinin . Lüks yaşantısı ve şükürsüzlüğü imiş kapının yeri her zaman aynıdır
  • Şimdi bile kokpitte kabinde binlerce insan açığı var insanlar çalışmak istemiyor,haklarını alamıyorlar,yol paralarını ceplerinden ödüyorlar.harcirah adı altında verdiğiniz paralar komik,rest time desen mesai aşımı desen herşey tutuyor. ama frekans üstüne frekans artıyor. Hangi iş gücüyle? 20 bin adam alsan ne olacak? 5 seneye çalışacak adam bulamıcaksınız.
  • 600-700k tazmınat versin 1 dk durmam zaten bunun telafisini %35 adam çalıştırır telafi eder 8-10 ayda. yani verin gideyim
  • Iki hafta önce yeni başlayan, çiçek gibi, pırıl pırıl bir kızcağız ile uçtum. Verdikleri maaşı yettirebilmek için kız yurdunda kalıyormuş. Fıkra bu kadar.
  • Thy personelinin zam mı ne oldu Alooo
  • Thy'de yeni başlayan çalışan olacağına a101de kasiyer ol. Hem ayni maaşı alırsın hem de akşam evine gidersin. Üstüne 2 3 yıla mağaza sorumlusu olup Thy'den fazla maaş alırsın
  • %75 zam yapılmadan tis imzalamayın , bunların amacı ne koparırsam baskı yaparak milleti süründürüp en ufak zamma razı kılmak bir iki ay sıkın dişinizi , biliyorum zor ancak hakkımızı almanın başka yolu yok , adam görüşmeye bile gitmiyor tekrar , illa CB ye gidecek konu .
  • tis yok ,açıklama yok, yarının hesabını yapabilen yok ama müjdeli haber var !harika harika !gelin gelin su çok güzel...
  • Havayollarının BİM i olmuş

Türk Hava Yolları, bu yıl için uçuş ve yer çalışanı olarak birçok pozisyonda alım yapacağını açıkladı. THY İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, "Bu yıl da yine 2023’te olduğu gibi yaklaşık 5 bin çalışanı ailemize almayı hedefliyoruz. 84 bin olan çalışan sayımızı, 10 yıl sonunda 150 bin çalışana ulaştırmayı hedefliyoruz." dedi.

Türk Hava Yolları, yayınladığı "Take-Off 101", "Take-Off Jr." ve "Take-Off Cadet" iş ilanlarıyla uçuş ve yer çalışanı olarak birçok pozisyonda alım yapacağını duyurdu. Bu ilanlar kapsamında bayrak taşıyıcı, 2033 hedefleri doğrultusunda çalışan istihdamını artırmayı hedefliyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği "Kariyer Zirvesi" etkinliğinde, işe alım politikaları ve süreçleri hakkında konuşma yapan Türk Hava Yolları İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, "Ortaklığımızın büyüme stratejileri doğrultusunda her yıl çalışan sayımızı artırmaya gayret ediyor; istihdamı artırma politikalarımızla Türkiye ekonomisine katkı sunmaya çalışıyoruz. 2023 yılında, uçuş ve yer ekiplerinden oluşmak üzere toplam 5.134 çalışanı bünyemize kattık. Bu yıl da yine 2023’te olduğu gibi yaklaşık 5.000 çalışanı ailemize almayı hedefliyor; iştirak şirketlerimizle birlikte takribi 84.000 olan çalışan sayımızı, 10 yıl sonunda 150 bin çalışana ulaştırmayı hedefliyoruz." dedi.

TAKE-OFF 101 VE TAKE-OFF JR. İLANLARIYLA GENÇ İSTİHDAMI TEŞVİK EDİLİYOR

Take-Off 101 (Part-Time Öğrenci) ve Take-Off Jr., yetenek kazanımı programları ile kariyerine başlamak isteyenlere birbirinden farklı alanlarda çalışma imkânı sunan Türk Hava Yolları, genç nüfusun istihdamını bu ilanlarla destekliyor.

Türk Hava Yolları, Take-Off 101 (Part-Time Öğrenci) programı ile Lisans 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine öğrenimleri devam ederken, çalışma hayatını deneyimleme fırsatı sunuyor. Değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayan adaylara, iki dönem boyunca toplamda 12 ay Türk Hava Yolları bünyesinde çalışma imkânı sunuluyor. 1 Ocak 1998 ve sonrasında doğmuş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençlere hitap eden ilana, 3. ve 4. sınıfta öğrenim gören öğrenciler başvurabilecek.

Take-Off Jr. (Yeni Mezun ve Lisans Son Sınıf Öğrencileri) programı ile de Lisans son sınıf öğrencilerine ve yeni mezunlara kariyerlerinde uçuşa geçme fırsatı sunan bayrak taşıyıcı, programın değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayan yetenekli ve başarılı adaylara bünyesinde tam zamanlı çalışma fırsatı sunuyor. 1 Ocak 1997 ve sonrasında doğmuş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençlere yönelik açılan ilana, lisans son sınıf öğrencileri ve mezunları başvurabilecek. İlanlarda iyi derecede İngilizce bilen, iletişimine ve gelişimine önem veren, yeni ve uygulanabilir fikirler üretebilen ve takım çalışmasına yatkın gençlerin tercih edileceği belirtiliyor. Her iki ilana da 10 Mart 2024’e kadar başvuru gerçekleştirilebilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Take-Off Cadet (Yetiştirilmek Üzere İkinci Pilot Aday Adayı) programı ile bölüm fark etmeksizin tüm lisans mezunu ve 31.12.2003- 01.01.1994 tarihleri arasında doğmuş kişiler Türk Hava Yolları ailesine katılmak için başvuru yapabilecek. İşe alım sürecinde başarılı olan adaylar, 2 sene boyunca eğitim görecek. Adaylar, eğitim sırasında 2 brüt asgari ücret maaş, konaklama, kira yardımı, yemek kartı, sigorta ve indirimli bilet gibi haklardan faydalanabilecek. İlana 30 Nisan 2024 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Türk Hava Yolları’nın yayında olan tüm ilanlarına, Türk Hava Yolları’nın kariyer sayfası olan kariyer.thy.com uzantılı web sayfasından başvuru gerçekleştirilebilir.

THY 2024'te 5 bin yeni personel alacak

Yorumlar Tüm Yorumlar (70)

tempo ~ 1 ay önce
take off cadet programını tavsiye eder misiniz? gemi mühendisiyim ama pilotluğa tutkum çok. Borç kısmı düşündürüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz şükür önemlidir ~ 2 ay önce
Pilot 250 bin maaş alıyor ağlıyor hostes 80 bin maaş alıyor ağlıyor işçiler 24 bin maaş alıyor Allah bereket versin çok şükür diyor demekki sorun neymiş kabin ekibinin . Lüks yaşantısı ve şükürsüzlüğü imiş kapının yeri her zaman aynıdır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zeka seviyesi ~ 2 ay önce
Yorum yapmışssınız ama yorumunuz o kadar gereksiz ki. İşçiler ile pilot ya da kabin memuru bir olabilir mi? Bunu küçümsemek için demiyorum, sınıf farkının bir karşışığı olmak zorunda. O zaman cumhurbaşkanı ile hemşire de aynı maaşı alsın. Ayrıca iş ilanları herkese açık yapılıyor, işçi olmak yerine kabin ekibinin bir parçası olmayı tercih etseydiniz. Burda söyleneceğiniz kısım şükür bilmemek değil, neden 24 bin tl aldığınız olmalı. Ayrıca kabin ekipleri 80 bin tl almıyor. Direk işe %100 maaşla başlatıyor hizin hayal gücünüz sanırım
…… ~ 2 ay önce
Şimdi bile kokpitte kabinde binlerce insan açığı var insanlar çalışmak istemiyor,haklarını alamıyorlar,yol paralarını ceplerinden ödüyorlar.harcirah adı altında verdiğiniz paralar komik,rest time desen mesai aşımı desen herşey tutuyor. ama frekans üstüne frekans artıyor. Hangi iş gücüyle? 20 bin adam alsan ne olacak? 5 seneye çalışacak adam bulamıcaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bahtsız ~ 2 ay önce
Bir yandan işten çıkarılmalar da oluyor. İşi bırakanlar da çokmuş. 4 numaralı kodla bi anda çıkarıldım. Adımı soyadımı unuttum imza atarken. Kimliğime bakıp yazdım. Aslında çok kişi çıkarılıyor fakat ses getirmesin diye kimsenin kimseden haberi olmuyor. Çünkü toplu çıkarılmada sıkıntı yaşanır düşüncesi var sanırım
Ayşen ~ 2 ay önce
Kovit zamanı kapanan ikinçi pilot olmak için girdikleri mulakattaları yarım kalmış haklarını geri vermediniz .şimdi 94 doğumlu olanları cagırıyorsunuz 90 dogumlu olanların haklarını yediniz .Dönersiniz diye cok bekledi oğlum.
Torpil hava yolları ~ 2 ay önce
, icerden yüksek kademede birini bulun. Tamamdir. pilotaj egitimindesiniz. Dlr a karisamiyolar belki o da herhalde Almanlara gidiyomus sinavlar.
KA ~ 2 ay önce
600-700k tazmınat versin 1 dk durmam zaten bunun telafisini %35 adam çalıştırır telafi eder 8-10 ayda. yani verin gideyim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Umutsuz ~ 2 ay önce
Iki hafta önce yeni başlayan, çiçek gibi, pırıl pırıl bir kızcağız ile uçtum. Verdikleri maaşı yettirebilmek için kız yurdunda kalıyormuş. Fıkra bu kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alooo ~ 2 ay önce
Thy personelinin zam mı ne oldu Alooo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BIM şirketler grubu ~ 2 ay önce
Thy'de yeni başlayan çalışan olacağına a101de kasiyer ol. Hem ayni maaşı alırsın hem de akşam evine gidersin. Üstüne 2 3 yıla mağaza sorumlusu olup Thy'den fazla maaş alırsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MRT ~ 2 ay önce
%75 zam yapılmadan tis imzalamayın , bunların amacı ne koparırsam baskı yaparak milleti süründürüp en ufak zamma razı kılmak bir iki ay sıkın dişinizi , biliyorum zor ancak hakkımızı almanın başka yolu yok , adam görüşmeye bile gitmiyor tekrar , illa CB ye gidecek konu .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
harika ~ 2 ay önce
tis yok ,açıklama yok, yarının hesabını yapabilen yok ama müjdeli haber var !harika harika !gelin gelin su çok güzel...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bİm ~ 2 ay önce
Havayollarının BİM i olmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000