26 Kasım 2018, Pazartesi 13:23:15

THY 2019'da 2600 uçucu personel alacak

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, şirketin filosunu genişletmesine bağlı olarak gelecek yıl bin pilot, bin 600 kabin memuru alınacağını bildirdi.
  • yorumumu neden yayaınlamıyorsunuz? zorunuzamı gitdi
  • Siz o kadar elemanı almadan varolan tecrübeli personele sahip çıkın! Daha yeni aldığınız personellere masa bulamıyorsunuz ! Plansız projesiz iş yapıyorsunuz ! Eski personele mobing yapıp ya yer değiştirmeye zorluyorsunuz yada işten çıkarıyorsunuz ! Thy doldu taştı ofis bulunamıyor artık ! Hepimiz tedirginiz bu işin sonu nereye varacak ?
  • Thy yaşım 37 oldu amaaaaaa filinta gibiyim he alsana beni pilot olarak 1000 pilot alcanya yahu:))
  • Sevgili THY, 120 ülkede 300 noktaya uçuyorsun, ama Ankara'dan uçtuğun ülke 10 tane, uçtuğun nokta da aynı 10 tane. Böyle nasıl 2.hub olacak Ankara? Ankara'yı daha çok desteklemelisin THY, başkent en azından başkentler ile bağlanmalı.
  • Çok güldüm!! Biraz zor bulursun 1000 tane pilotu!! Bin tane enayi bulmak zor!! :)))
  • Ozel hava yollarinda calisanlar kolayca THY gecer. Pastor Brunson YouTube de seyretdim Amerika kannallarinda raportojunu CIA ile calistigi belli . Turkiyeyi hic kotulemedi . Amerika baski sonunda serbest birakildi bak dollar ve Euro deger kaybetdi.
  • Selamlar. Kabin memurluğunda dirsekten parmak uçlarına kadar, boyun yüz gibi görünen yerlerde dövme yasak diye biliyorum. Pilotlukta bu durum nasıl bilgisi olan var mı?
  • Biri seradan Domates alinmadigini anlatsin su super yoneticilere.
  • Sifir tecrubeliden baska, alirsin...
  • Bu iki konuda kabin amiri hosteslere soru sormali bilemeyenin ucusu alinmali ve yer egitimine gonderilmelidir. Avrupa’da sistem boyle. Bizdekiler en ufak emergency’de agliyor kabinde. Rezalet. Hemen raporlanmali

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, şirketin filosunu genişletmesine bağlı olarak gelecek yıl bin pilot, bin 600 kabin memuru alınacağını bildirdi.

Ekşi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, THY'nin, büyümesine bağlı olarak her sene kokpite ve diğer birimlere personel alımı yaptığını söyledi.

THY'ye 2019'da 41 yeni uçak geleceğini ve bazı uçakların filodan çıkacağını ifade eden Ekşi, filonun genişlemesine bağlı olarak gelecek yıl bin pilot, bin 600 kabin memuru alımı yapılacağını bildirdi. Ekşi, "Özellikle genç arkadaşlarımız, hem bizim hem de iştiraklerimizin web sitelerini takip edip, kendilerine uyan iş ilanlarına müracaatta bulunsun. Havacılık sektörünün çıtasını gençlerle yükseltelim." dedi.

THY'nin büyümesini sürdürdüğünü vurgulayan Ekşi, şöyle devam etti:

"Bize hizmet veren firmalar da özellikle İstanbul Havalimanı'nın mekansal büyüklüğüne bağlı olarak daha fazla eleman alıyorlar. İstanbul Havalimanı tüm fazlarıyla tamamlandığında 250 bine yakın personel çalışacak. Biz de doğal büyümemize bağlı olarak eleman alıyoruz. İstanbul Havalimanı'nda daha fazla büyürsek ki en büyük hedefimiz bu, daha fazla personele ihtiyacımız olacak."

İstanbul Havalimanı'nın Türk sivil havacılığını "uçuracağını" dile getiren Ekşi, Türkiye'ye yapacağı katkılar nedeniyle herkesin yeni havalimanıyla gurur duyması gerektiğini anlattı.

"Ankara ikinci hub, Antalya turizm 'hub'ı olacak"

THY'nin Ankara'dan yurt dışında Roma, Londra, Bağdat ve Bakü'ye sefer yapması için bazı izinlerin alındığını, bazı izinler için de çalışmaların devam ettiğini belirten Ekşi, başkenti doğrudan yurt dışına bağlamak için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Ekşi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile THY arasında imzalanan protokol kapsamında Avrupa'dan Antalya'ya direkt sefer yapılması için strateji belirlediklerine işaret ederek, buradaki amacın, turist sayısının artırılmasının yanı sıra ülkeye daha çok para bırakacak turist gelmesi olduğunu söyledi.

İstanbul'un ana "hub" olmaya devam edeceğine dikkati çeken Ekşi, "Ankara ikinci hub olarak ortaya çıkarken, Antalya da turizm 'hub'ı olacak." diye konuştu.

Ekşi, söz konusu kentlere sefer sayılarının belli bir doygunluğa ulaşılmasının ardından artacağını vurgulayarak, bu sürenin de birkaç yıl içinde gerçekleşmesini beklediklerini bildirdi.

THY 2019'da 2600 uçucu personel alacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (84)

taşeron ~ 3 ay önce
yorumumu neden yayaınlamıyorsunuz? zorunuzamı gitdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mobing hava yolları ~ 3 ay önce
Siz o kadar elemanı almadan varolan tecrübeli personele sahip çıkın! Daha yeni aldığınız personellere masa bulamıyorsunuz ! Plansız projesiz iş yapıyorsunuz ! Eski personele mobing yapıp ya yer değiştirmeye zorluyorsunuz yada işten çıkarıyorsunuz ! Thy doldu taştı ofis bulunamıyor artık ! Hepimiz tedirginiz bu işin sonu nereye varacak ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Filinta ~ 3 ay önce
Thy yaşım 37 oldu amaaaaaa filinta gibiyim he alsana beni pilot olarak 1000 pilot alcanya yahu:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ankara hub :) ~ 3 ay önce
Sevgili THY, 120 ülkede 300 noktaya uçuyorsun, ama Ankara'dan uçtuğun ülke 10 tane, uçtuğun nokta da aynı 10 tane. Böyle nasıl 2.hub olacak Ankara? Ankara'yı daha çok desteklemelisin THY, başkent en azından başkentler ile bağlanmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hahahaha!!! ~ 3 ay önce
Çok güldüm!! Biraz zor bulursun 1000 tane pilotu!! Bin tane enayi bulmak zor!! :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ordinary pilot ~ 3 ay önce
Ozel hava yollarinda calisanlar kolayca THY gecer. Pastor Brunson YouTube de seyretdim Amerika kannallarinda raportojunu CIA ile calistigi belli . Turkiyeyi hic kotulemedi . Amerika baski sonunda serbest birakildi bak dollar ve Euro deger kaybetdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dövme sorunsalı ~ 3 ay önce
Selamlar. Kabin memurluğunda dirsekten parmak uçlarına kadar, boyun yüz gibi görünen yerlerde dövme yasak diye biliyorum. Pilotlukta bu durum nasıl bilgisi olan var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1000 pilot ~ 3 ay önce
Biri seradan Domates alinmadigini anlatsin su super yoneticilere.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bulursan ~ 3 ay önce
Sifir tecrubeliden baska, alirsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Flight safety ve first aid ~ 3 ay önce
Bu iki konuda kabin amiri hosteslere soru sormali bilemeyenin ucusu alinmali ve yer egitimine gonderilmelidir. Avrupa’da sistem boyle. Bizdekiler en ufak emergency’de agliyor kabinde. Rezalet. Hemen raporlanmali

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000