20 Mayıs 2013, Pazartesi 16:05:27

SHGM'DEN THY AÇIKLAMASI

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü THY'de yapılan SANA denetimlerinde emniyetsiz bir duruma rastlanmadığını açıkladı...
  • uçuşlar güvensiz diyecek hali yok. Göbekten hükümete bağlı bir kurum THY'de Uçuşlar GÜVENSİZ dir diyemez.Ama biri gelir güvensiz olduğunu gösterirse ozaman ne olacak bilemem yani.
  • KARI KOCA ARASINDA KAVGADA OLUR GÜRÜLTÜDE.AMA AİLE İÇİNDE OLANLAR DIŞARI YANSITILMAZ,AYIPTIR AYIP.
  • Unutmayınız ki grev anlaşma olana kadar sürecek. Ol ki bu aşamada güvenli dediğiniz uçuşlardan birinde kırım olur (Allah korusun) o zaman düşünün işte bu halkın size neresiyle güleceğini...
  • allah korusun herhangi bir olumsuzlukta yanılmışız der sıyrılırsınız olmsuzluk olup olmadığını bana sorun bir haftadır canım çıktı uçmaktan greve katılmadığıma bin pişman oldum.
  • 305 DÖNECEK SÖZLEŞME BİTECEK...BAŞKA YOLU YOK
  • Allah buyuktur
  • Kaç bin sefer yapıldı da sadece 12 tanesi mi denetlendi? 15 mayısta 500 part time kabin memurunun yeni başladığı söyleniyor. Sorarım size bu 12 denetlemeden kaç tanesi E/R seferiydi? THY uçakları belki sorunsuz kalkıyor ama kabindeki mutsuzluk, hosteslerin acemilikleri ve isteksizlikleri bize yansıyor. Öyle olmuş ki acil bir durumda kendini kurtarmaktan aciz hosteslerle uçuyoruz. Yetişmeyen servis, cevaplanamayan sorular, yorgun kabin ekipleri ve 80. Yılında Türkiye'nin bayrak taşıyan hava yolu şirketi. Şimdi soruyorum nereye kadar böyle devam eder? Böyle kaos yaşanan bir şirkette neden uçalım?
  • Sendika yeter artık bırak çamur atmayı, yok işte olmuyor kimseyi ikna edemedin, kendi başına 20-30 kişiyle grev yapmaya çalışıyorsun. 2 gün sonra sıkılıp dağılacaksınız daha neyin mücadelesini veriyorsunuz. Artık sendikanın bu iddialarını okudukça sinir oluyorum. Kabul edin patladı bu grev girişimi!
  • Sektör büyüyor, SHGM küçülüyor. Havacılık sektöri büyürken, yerinde sayan ve işleri bir türlü zamanında, sistematik bi şekilde ilerletemeyen SHGM gitgide küçülüyor. İşleri yerine getiremiyor. Kimseye ulaşılamıyor, hiç bir sistem hızlı işlemiyor. Sektöre yetmiyor. Dolayısıyla EASA baba devreye giriyor : )
  • Easa'ya bak tanrı kesildi başımıza. '' parton '' gibi emirler, kurallar... Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi gibi çalışıyor adamlar. Sistemli, disiplinli, hızlı ve düzenli. Şimdi birde bizim SHGM'ye bakın. Sonuç: Doğrulacak nesne için, iki el'den çok şeye ihtiyaç var. Bravo EASA...!

Hava İş Sendikası'nın Türk Hava Yolları'ndaki grevi devam ederken bir yandan da uçuşların emniyetsiz olduğu iddiaları gündeme gelmişti. 

Hava İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin başta olmak üzere Hava İş kanadından personelin grevde olması nedeniyle birçok uçuşun güvensiz bir şekilde gerçekleştirildiği ve THY'de emniyetin hiçe sayıldığı ifade edilmişti. Söz konusu iddialar EASA'da bile ses getirmiş ve SHGM'ye 'araştırın' talimatı gelmişti.

Uçuşların emniyetsiz olduğu konusunda bir araştırma başlatan ve THY'ye SANA denetimleri gerçekleştiren SHGM, uçuşların emniyetiyle ilgili olumsuz bir duruma rastlanmadığını açıkladı.

Twitter'dan bir bildiri yayınlayan SHGM şu açıklamayı yaptı: 

SHGM'DEN THY AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

misafir ~ 9 yıl önce
uçuşlar güvensiz diyecek hali yok. Göbekten hükümete bağlı bir kurum THY'de Uçuşlar GÜVENSİZ dir diyemez.Ama biri gelir güvensiz olduğunu gösterirse ozaman ne olacak bilemem yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KARI KOCA ~ 9 yıl önce
KARI KOCA ARASINDA KAVGADA OLUR GÜRÜLTÜDE.AMA AİLE İÇİNDE OLANLAR DIŞARI YANSITILMAZ,AYIPTIR AYIP.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tabi ~ 9 yıl önce
Koca döver de sever de değil mi!.AMA UNUTMAYIN,YUVAYI DİŞİ KUŞ YAPAR!!!Döversen de yuvanı yapar,sonra sonradan olmalarını yağlarsın.
dede ~ 9 yıl önce
Unutmayınız ki grev anlaşma olana kadar sürecek. Ol ki bu aşamada güvenli dediğiniz uçuşlardan birinde kırım olur (Allah korusun) o zaman düşünün işte bu halkın size neresiyle güleceğini...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kabin ~ 9 yıl önce
allah korusun herhangi bir olumsuzlukta yanılmışız der sıyrılırsınız olmsuzluk olup olmadığını bana sorun bir haftadır canım çıktı uçmaktan greve katılmadığıma bin pişman oldum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
klmz ~ 9 yıl önce
geç kalmış sayılmazsın
T.İ. ~ 9 yıl önce
Yürü git sahtekar. Sendika ağzıyla yorum yazma. Hiç zannetmiyorum uçtuğunu...
sahtekar diyene ~ 9 yıl önce
o sözü sana iade ediyorum seviyesiz insanlarla işim olmaz .
305 ~ 9 yıl önce
305 DÖNECEK SÖZLEŞME BİTECEK...BAŞKA YOLU YOK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel ~ 9 yıl önce
Çok beklersin. Oldukları yerde gözlerini kapayıp 2 tur atsınlar bakalım... Belki dönerler..
:) personele ~ 9 yıl önce
ne oldu personel korktunmu,,,305 dönünce ortalıklarda dolaşma bence
dö-ne-mez-sin ~ 9 yıl önce
nasıl korktuk anlatamayız.Arkadaşım nereye dönene!!!oldu da kırmızı kar yağmaya başladı sende döndün.Ateş olsan olduğun yeri yakarsın (ha bide işçiyiz,emekçiyiz diyen ama hiç utanmadan grevde olduğunu söyleyip face e saçma sapan fotoğraflarını koyan arkadaşlarını).
Barbaros ~ 9 yıl önce
Allah buyuktur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 9 yıl önce
Kaç bin sefer yapıldı da sadece 12 tanesi mi denetlendi? 15 mayısta 500 part time kabin memurunun yeni başladığı söyleniyor. Sorarım size bu 12 denetlemeden kaç tanesi E/R seferiydi? THY uçakları belki sorunsuz kalkıyor ama kabindeki mutsuzluk, hosteslerin acemilikleri ve isteksizlikleri bize yansıyor. Öyle olmuş ki acil bir durumda kendini kurtarmaktan aciz hosteslerle uçuyoruz. Yetişmeyen servis, cevaplanamayan sorular, yorgun kabin ekipleri ve 80. Yılında Türkiye'nin bayrak taşıyan hava yolu şirketi. Şimdi soruyorum nereye kadar böyle devam eder? Böyle kaos yaşanan bir şirkette neden uçalım?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
citi ~ 9 yıl önce
Sendika yeter artık bırak çamur atmayı, yok işte olmuyor kimseyi ikna edemedin, kendi başına 20-30 kişiyle grev yapmaya çalışıyorsun. 2 gün sonra sıkılıp dağılacaksınız daha neyin mücadelesini veriyorsunuz. Artık sendikanın bu iddialarını okudukça sinir oluyorum. Kabul edin patladı bu grev girişimi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM ~ 9 yıl önce
Sektör büyüyor, SHGM küçülüyor. Havacılık sektöri büyürken, yerinde sayan ve işleri bir türlü zamanında, sistematik bi şekilde ilerletemeyen SHGM gitgide küçülüyor. İşleri yerine getiremiyor. Kimseye ulaşılamıyor, hiç bir sistem hızlı işlemiyor. Sektöre yetmiyor. Dolayısıyla EASA baba devreye giriyor : )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EASA ~ 9 yıl önce
Easa'ya bak tanrı kesildi başımıza. '' parton '' gibi emirler, kurallar... Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi gibi çalışıyor adamlar. Sistemli, disiplinli, hızlı ve düzenli. Şimdi birde bizim SHGM'ye bakın. Sonuç: Doğrulacak nesne için, iki el'den çok şeye ihtiyaç var. Bravo EASA...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000