05 Haziran 2013, Çarşamba 12:36:19

SEFERLER BAŞLADI

Suudi Arabistan’dan, Trabzon’a direk uçuşlar dün akşam saatlerde gerçekleşen ilk charter uçak seferi ile başladı.
  • Arkadaşlar ister inanın ister inanmayın,DUBAI ve ABU DABI den aslında çok büyük talep var bence..İşyerinde birçok arkadaşım ya TÜRKİYE ye gitmiş yada sağlık,turizm vb.ile ilk fırsatta gitmek isteyenler..Turizmciler daha ciddi olarak ilgilenmeli ve reklam yapmalı bence...
  • Avrupalilar her ne kadar da araplardan nefret etsede geldiklerinde cuval cuval para harcayan bu millete kirmizi hali seriyor. Bence arap turistleri biz türkleride gahi sevmeyen avrupalilara kaptirmamak lazim. Ayrica ucak riyad dan gelmis duyurulur.
  • çok güzel bir sefer olmuş, suudi arabistanlılar avrupa gideceklerine türkiyeye gelsinler hem inglizler gibi 20 euroyla 2 ay tatil yapmazlar en fakirinde bile inglizlerden binlerce kat daha fazla para harcar bizlerde ağırlarız onları. hoş seneler önce tarabya istanbulda bu arapları kazıklaya kazıklaya kaçırdılar hepsini.. hayırlı olsun trabzonu seferler araplar havası suyu güzeldir şimdi yanıyor arabistan.
  • Cidde, Medine, Riyad vs... ???

Bugüne kadar uçakla İstanbul üzerinden Trabzon’a gelen Arap turistler, dün akşam ilk kez Trabzon Havalimanı'na ülkelerinden direk uçuşla geldi. Türk Hava Yolları’nın 179 kişilik 737-800 tipindeki uçağıyla Trabzon’a gelen Arap turistleri, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ve beraberindekiler Havalimanı'nda karşıladı. Davul, zurna, horon ekibi ve güllerle karşılanan Suudiler, Vali Kızılcık, DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım ve Trabzon Belediye Başkanı Yardımcısı Ergin Aydın ile birlikte horon oynadılar. Horon'un ardından Vali Kızılcık, Suudi Arabistan'dan Trabzon'a gelen misafirlere tek tek gül verdi. Horon ekibine oldukça ilgi gösteren Suudiler, cep telefonlarıyla fotoğraf çekti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin turizm merkezi haline gelmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi. Kızılcık, “Doğu Karadeniz Bölgemizi alternatif turizm merkezi haline getirilmek için özellikle hedef pazarımız olan Körfez ülkelerinde tanıtımlara ve onların burada daha rahat tatil yapmalarına yönelik stratejik yaklaşımlarımızı sürdürüyoruz. Fuarlara katılıp bölgemizin tanıtımını gerçekleştirdik. Bunun sonuçlarını almaya başladık. Türk Hava Yolları uçakları ile birlikte direk uçuşları gerçekleştirmiş bulanacağız. Önümüzdeki günlerde ve yıllarda bu uçak seferleri devam edecek” dedi.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreter Çetin Oktay Kaldırım ise, “Çok önemli bir gelişme çok önemsiyoruz. Bölgemizin gelişimi için değişik fuarlara katılıyoruz. Bölge olarak çok ciddi tanıtımlar yaptık. Bugün bunların meyvesini almanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan ve Trabzon arası direk uçuşları gerçekleştiren yüklenici firma sahibi Abdurrahman Al Olmeyri da, “Şuanda Trabzon’a ilk seferi yapmış bulunuyoruz. İleri seferlerde gelecek. Haftada bir Suudi Arabistan’dan, Trabzon’a direk uçuşlar gerçekleştirilecek” diye konuştu.

SEFERLER BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar

ALİ ALİ ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar ister inanın ister inanmayın,DUBAI ve ABU DABI den aslında çok büyük talep var bence..İşyerinde birçok arkadaşım ya TÜRKİYE ye gitmiş yada sağlık,turizm vb.ile ilk fırsatta gitmek isteyenler..Turizmciler daha ciddi olarak ilgilenmeli ve reklam yapmalı bence...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zengin ~ 9 yıl önce
Avrupalilar her ne kadar da araplardan nefret etsede geldiklerinde cuval cuval para harcayan bu millete kirmizi hali seriyor. Bence arap turistleri biz türkleride gahi sevmeyen avrupalilara kaptirmamak lazim. Ayrica ucak riyad dan gelmis duyurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 9 yıl önce
çok güzel bir sefer olmuş, suudi arabistanlılar avrupa gideceklerine türkiyeye gelsinler hem inglizler gibi 20 euroyla 2 ay tatil yapmazlar en fakirinde bile inglizlerden binlerce kat daha fazla para harcar bizlerde ağırlarız onları. hoş seneler önce tarabya istanbulda bu arapları kazıklaya kazıklaya kaçırdılar hepsini.. hayırlı olsun trabzonu seferler araplar havası suyu güzeldir şimdi yanıyor arabistan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hangi Şehirden ~ 9 yıl önce
Cidde, Medine, Riyad vs... ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000