21 Kasım 2014, Cuma 09:08:07

HAMDİ TOPÇU'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu, Orta Amerika ülkesi Venezuela'daki Caracas ve Bogota ile Mexico City ve Küba'ya uçma kararı ile ilgili çalışmalarının olduğunu belirtti.
  • Alin ucaklari alin nasilsa maasini dusurdugunuz habomcular bakar o ucaklara!
  • Bence karayip, meksika,peru gibi yerlere ucus baslatilmali..ayriyetten manila, avustralya, yenizelanda vede madagascarada ucus olmali
  • taşeron sistemin taşeron ucucu personali.....sgk pirimlerimiz bile uçucu personel olarak yatirilmiyor....simdide thy ID si cikarip sanki thy personeli gibi gosterilmeye calisiliyor ama ne mesai ücreti. ...ne ER boşu. ...ne sendika... hamile bayanlari isten ayrilmaya zorlamak için yerde üretimde ayakta agir islerde calistirma..... ve taşeron sistemi her adimda hissediyorsunuz.... torpille insanlara terfi sistemi.... iş e girerken verilen sozlerin tutulmamasi... Balkız Kürşat emreler çetesine selamlar.... çevirdiğiniz dolapları fark edeni isten attiriyorsunuz...
  • Allah razı olsun.İnsan milli havayolu ile ülkesi ile gurur duyuyor. 3. Havalimanı ile beraber havayolumuz durdurulmaz boyuta grlecek ve Dünya'da ülkemizin gücü ve itibari hayal edilemeyecek boyutlara gelecektir. Tabiki bu çok çalışma ve hedefleri stratejileri doğru belirleme ile oluyor. Allah hepinizden razı olsun.
  • Aynen yıllardır A380 ve B747almayi düşünüyor. Ama nerdee???
  • Thy Bogota ucuslari baslayali 3 aydan fazla oldu bilginize...
  • Ah be hamdicim...hala a330 ve b777 lerle mexico city ye uçamayı düşünüyorsan senin daha bir fırın yiyecek ekmeğin var!!! Bu tür uçaklarla konforu sağlayamazsın!
  • 777 LR yerine 340 500 alin :-) :-)
  • Air İndia nin satiliga cikardigi B777 LR alsalardi coktan Acilmisti Avustralya hatti 10 senede acilmaz artik Avustralya
  • hamdicim bir yere ucmak icin ucak gerekir. sende varmi ucak? evet verdin siparisleri aldin nakit komisyonlarini, ucaklar geliyor park edecek yerin varmi 20 ay sonra? bence sen secimden once son bir 380 filan siparisi ver cuk komisyonlari indir, gerisi tufan.filo yasi filan bahsetmissin, leasing oyunlarini cambazliklarinindan hic bahsetmeyelim istersen

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, önümüzdeki dönemde hem Avrupa'da hem Asya'da, özellikle de Afrika'da etkinliklerini artırma yönünde ciddi çalışmaları olduğunu belirterek, "Zayıf olduğumuz Orta Amerika ülkelerine de Yönetim Kurulu'nun kararını aldığı 4 noktaya uçma kararımız var. Bunlar; Venezuela'daki Caracas ve Bogota ile Mexico City ve Küba" dedi.

Hamdi Topçu, Borsa İstanbul, Chevron, Halkbank ve THY iş ortaklığında düzenlenen Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'nde, Jeopolitik ve Enerji Konulu Genel Toplantılar çerçevesinde gerçekleştirilen "1. Oturum: İstikrarsız Bir Bölgede Siyasi Dönüşümün Yönetilmesi" başlıklı oturumda bir konuşma yaptı. THY'nin bugün filosunda 260 uçağı ile 108 ülkeye uçarak, dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu şirketi olduğunu aktaran Topçu, şirketin aynı zamanda 261 noktaya uçarak dünyanın en önemli 4 network'ünden (ağ) birisine sahip olduğunu kaydetti.

Topçu, THY'nin bugün iştirakleri ile 45 bin kişinin çalıştığı bir topluluk haline geldiğini anlatarak, anonim şirket olarak 11 milyar dolar ciroyu geçtiklerini, iştirakleri ile 17,5 milyar dolar gelir elde edeceklerini dile getirdi. THY'nin gelecekle ilgili ciddi planlar yaptığını vurgulayan Topçu, şirketin 250 uçak siparişi ile 2021 yılına kadar uçak filosunu genişleterek 450 uçağa çıkarmayı hedeflediğini ifade etti.

Topçu, şirket olarak uçuş ağına yeni destinasyonlar katarak dünyanın uçulmadık kıtası ve noktası kalmayacak şekilde organizasyonlar yaptıklarını söyleyerek, "THY, 2021 yılında 100 milyon yolcu taşımayı hedeflemektedir. Bu itibarla baktığımızda THY'nin enerji giderleri içerisinde de ciddi bir iştiraki var ve şu anda havacılık yakıtı konusunda Türkiye'de yüzde 66 paya sahip THY - Opet ortaklığı altında bir iştirakimiz var. Bugün itibarıyla 3,7 milyon ton akaryakıt tüketmiş olacağız, bunun da maddi karşılığı 4 milyar dolar. Toplam giderimiz içerisinde bunun payı yüzde 38."

THY'nin uçak filo yaşı 7

Topçu, şirket olarak üçüncü havalimanını çok önemsediklerini dile getirdi. Söz konusu proje tamamlandığında İstanbul'da 150 milyon yıl yolcu kapasiteli bir havalimanının inşa edileceğini aktaran Topçu, bunun da yolcu kapasitesi bakımından dünyanın en büyük havalimanı anlamına geleceğinin altını çizdi.

Topçu, bugün THY'nin uçak filo yaşının 7 civarında bulunduğu, yeni aldıkları uçaklarla hem yakıt ekonomisinde yüzde 15 tasarruf etmeyi planladıkları bilgilerini de paylaştı. THY ve Türkiye'nin dünya sivil havacılığının tam ortasında yer aldığına işaret eden Topçu, dünya sivil havacılık trafiğinin yüzde 66'sının Türkiye üzerinden geçtiğine dikkati çekti.

Topçu, geçen ay yayımlanan verilere göre dünyada en çok yolcu taşıyan 12. havayolu şirketi olduklarını hatırlatarak, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Önümüzdeki dönemde hem Avrupa'da hem Asya'da, özellikle de Afrika'da etkinliğimizi artırma yönünde ciddi çalışmalarımız var. Zayıf olduğumuz Orta Amerika ülkelerine de Yönetim Kurulu'nun kararını aldığı 4 noktaya uçma kararımız var. Bunlar; Venezuela'daki Caracas ve Bogota ile Mexico City ve Küba. Bunlara önümüzdeki dönemde bürokratik işlemleri tamamladığımız takdirde uçmak istiyoruz. Aynı şekilde Kuzey Amerika'daki uçuş etkinliğimizi artırma noktasında yeni destinasyonlar ilave ediyoruz. Nisan ayı itibarıyla San Francisco'ya uçuşlarımız başlayacak. ABD içindeki başka şehirlere de uçuş planlarımız devam etmektedir."

HAMDİ TOPÇU'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Alin ucaklari alin nasilsa maasini dusurdugunuz habomcular bakar o ucaklara!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 7 yıl önce
Bence karayip, meksika,peru gibi yerlere ucus baslatilmali..ayriyetten manila, avustralya, yenizelanda vede madagascarada ucus olmali

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fc black team ~ 7 yıl önce
taşeron sistemin taşeron ucucu personali.....sgk pirimlerimiz bile uçucu personel olarak yatirilmiyor....simdide thy ID si cikarip sanki thy personeli gibi gosterilmeye calisiliyor ama ne mesai ücreti. ...ne ER boşu. ...ne sendika... hamile bayanlari isten ayrilmaya zorlamak için yerde üretimde ayakta agir islerde calistirma..... ve taşeron sistemi her adimda hissediyorsunuz.... torpille insanlara terfi sistemi.... iş e girerken verilen sozlerin tutulmamasi... Balkız Kürşat emreler çetesine selamlar.... çevirdiğiniz dolapları fark edeni isten attiriyorsunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TR ~ 7 yıl önce
Allah razı olsun.İnsan milli havayolu ile ülkesi ile gurur duyuyor. 3. Havalimanı ile beraber havayolumuz durdurulmaz boyuta grlecek ve Dünya'da ülkemizin gücü ve itibari hayal edilemeyecek boyutlara gelecektir. Tabiki bu çok çalışma ve hedefleri stratejileri doğru belirleme ile oluyor. Allah hepinizden razı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kral ~ 7 yıl önce
Aynen yıllardır A380 ve B747almayi düşünüyor. Ama nerdee???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
istanbulli ~ 7 yıl önce
Thy Bogota ucuslari baslayali 3 aydan fazla oldu bilginize...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
o öyle değil ~ 7 yıl önce
Madrid veya Barselona aktarmalı Avianca code-share uçuşları onlar. Burada kastedilen direkt uçuş.
istanbulli ~ 7 yıl önce
bogotadaki hava şartları ve rakım farkı yüzünden direk uçuş olmayacak...
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Ah be hamdicim...hala a330 ve b777 lerle mexico city ye uçamayı düşünüyorsan senin daha bir fırın yiyecek ekmeğin var!!! Bu tür uçaklarla konforu sağlayamazsın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a340 500 ~ 7 yıl önce
777 LR yerine 340 500 alin :-) :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Air İndia nin satiliga cikardigi B777 LR alsalardi coktan Acilmisti Avustralya hatti 10 senede acilmaz artik Avustralya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahmet ~ 7 yıl önce
hamdicim bir yere ucmak icin ucak gerekir. sende varmi ucak? evet verdin siparisleri aldin nakit komisyonlarini, ucaklar geliyor park edecek yerin varmi 20 ay sonra? bence sen secimden once son bir 380 filan siparisi ver cuk komisyonlari indir, gerisi tufan.filo yasi filan bahsetmissin, leasing oyunlarini cambazliklarinindan hic bahsetmeyelim istersen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000