07 Haziran 2014, Cumartesi 15:49:50

ALMANLAR 3. HAVALİMANI'NI GÜNDEME TAŞIDI

Alman haber ajansı DPA, Türkiye'de son dönemde ardı ardına hayata geçirilen ya da çalışmalarına başlanan önemli proejelere ilişkin yayımladığı haberde, İstanbul'daki '3. Havalimanı Projesi'ne geniş yer ayırdı.
  • Wolsvagen olayından belli sayın Almanya hayranları arkadaşlar Almanlar herşeyin en iyisini yapar hırsızlığında
  • almanlar ve doĞGAN GRUBU EL ELE VERMİŞLER 3. HAVAalanına yapımına karsı çıktılar. yok bortu bocek olecekmis camuzlar olecek kaymak yiyemeyz falan filan. bir de cnn turkte her pazar haber yaptılar sanki çok seviyorlar doğayı o zaman hilton otelinin yerine den 5 tane kule dikeceklerdi de izin alamadılar ya. 3. havaliman yapıldığında franfurt ve munich merkez olmaktan çıkacaK bu kadar net. sonra amsterdam ve londıon heatrow da merkez olmayacak. zaten thy lufthansanın yolcularını aldı transit yolcularını sildi süpürdü en sonunda luftahnsa thy ile antlaşmasını iptal etti tum yolcuları thy aldı ya. kaliteli servis ve hizmet..
  • Ben Türkiye'nin de, Almanya'nın da için ve her yerinde yıllarca bulundum. Ve diyorum ki: Allah iyi ki Almanları yaratmış. Nokta. (Önce adam olup kendimizi bir gözden geçirelim, kurallara uymayı, çalmamayı, çırpmamayı, işimizi düzgün yapmayı, dürüst çalışmayı, eşitlik ve hukuk önünde herkesin denkliğini kabul etmeyi öğrenelim. Bu muz cumhuriyeti halimizle onların nalına mıh bile olamayız. Kendimizi kandırmayalım). Arabayla iş olmaz diyen şunu bilsin ki, adamlar en küçük bir markanın en sıradan modelinde bile bizim kapasitemizi 10 a katlıyor, sadece otomotiv değil ağır sanayi ve endüstrinin her alanında bizden 100 misli güçlüler. Altyapı, arge, bilime yatırım var. Istedikleri anda istedikleri herşeyi üretebilecek altyapı ve teknolojileri var. Bilgi var. Know-how var. Yemeklere gelince, başkasının gözünde bizim yemekler iğrenç. Onlara göre de bizimkiler kötü. Ayrıca adamlar pasta ve tatlı üretiminde dünya birincisi. Senin ülkene geliyor çünkü sen kendi tatil köylerinde gecelik 750 liraya herşey dahil yaparken adamlara gecelik 50-60 lira gibi komik rakamlar. Geliyor çünkü senin ülkenden faydalanıyor. Senin ülkende sen kullanılıyorsun. Haberin yok. Yol mu görmek istiyorsun oraya git. Düzen mi görmek istiyorsun. Oraya git. Doğa mı görmek istiyorsun. Oraya git. Saygı mı görmek istiyorsun oraya git. Yağmur yağar arabalar kirlenmez. Trafikte yayaya ve insanlara saygı var. Senin ülken maganda kaynıyor kendinden haberin yok. Önce şapkayı önümüze koyalım. Düşünelim. Biz ne yapıyoruz diye. Adamlar almış başını gidiyor, sen hala liselerde emzirme odası peşindesin. Sübyancılık işin içinde çünkü. Sen git de ülke gör. Git de Almanya yı gör. Onlara ancak saygı duyabiliriz. Evet maganda sürüsüne değil medeni bir millete hayranım.
  • Bir kağıda + ve - lerini yazın sonra konuşursunuz. Bir zaman lar güzel ülkemde araba ve uçak üretimi ne karşı çıkan zihniyet le 3. Hava alanına karşı çıkan zihniyet aynı rabbim hepimizi ıslah etsin son olarak karşı çıktığınız şeyi kimin yaptığı değil ne yapıldığı önemli. Saygı ve sevgilerimle
  • siemens in her ülke hükümetine rüşvet vererek yer edindiğini bilmiyorsun herhalde aç öğren...araba ile dev olunmaz...almanyanın geleceği yok dostum...uzatma işte...evlenmiyorlar bile...birbirlerini kullanıp atıyorlar...nazilerden önce senelerce yahudi bankerler tarafından ezildiler...aynı şey japonlar için geçerli...sonra yahudileri sabun yaptıktan sonra kendilerine geldiler çok cahilsin keşke okusan...yemekleri kötü insanları soğuk iklimi kötü arkadaşlık dostluk komşuluk yok...temel şeyler yok kısacası...onlar dev olmaya devam etsin...ayrıca senin ülkene hayranlar...almanların en çok ziyaret ettiği ülke Türkiye...tarihi eserlerini kaçıranlar da onlar ayrıca unutma...senin ülken gibi dünyada yok...neler var bu topraklarda neler bir bilsen...elin cenap keferesi benden üstün olamaz...mantık var nizam var...ayrıca öbür tarafta da kaybeden olacaklar...sonsuza kadar odun gibi...açık ve net...
  • Ülkemde..bu kadar Alman hayrani oldugunu bilseydim eger..yorum yapmazdim !! üzgünüm...!!
  • Avrupa'da bu kadar büyük bir projenin uygulanmamasının sebebi, halkın ve bilim insanlarının kaygılarının saygıyla dinlenmesi. "O bölgede x canlı türünün hayatı tehlikeye girecek, yeşil alan katliamı olacak, 6 pist karbon salımını artıracak, bölgede oturanlar rahatsız olacak ..." bu liste daha uzar gider. Türkiye'de gerçekleşebilmesinin tek sebebi yaparım-yıkarım'cılık. Çünkü kimse dinlenmiyor, paradan, ranttan başka bir şeye önem verilmiyor.
  • Almanlar bile yapilanlari görüp, yazip, itiraf ediyor. Bizim içerdeki at gözlüklüler hâla ne yapildiki deyip nankörlük ediyor.
  • Almanyadaki insaat muhendisi yorumcu aslinda cok guzel ozetlemis, ulus olarak cok "pratik zekali" oldugumuzdan heryer planlamadan yoksun "pratik zekalilarca" insa edilen derme catma binalarla dolu. Havaalaninin ruzgar,zemin, hava trafik etudleri olmasi gerektigi gibi yapildimi acaba? "Kurnaz" olmakla "zeki/akilli" olmak arasindaki bariz farki bilelim, zira ortalik kurnaz aptallarla dolu.
  • Almanlar uzulmesin cunku issiz kalirlarsa Turkiyede kolay is bulurlar,vize yok sorgu suvalde yok ringonun ahiri gibi girebilirler.Amma suda bir gercek avrupa cokdu cayir cayir yanio ve ac olan almanlarda sucu Turklere buluyo.Birde mesala Sayin Binali Yildirim Yonettigi Turkiyede Turk insanina sahip ciksa desekine yaa bu ulkeye asgari ucretle calisip vergi odeyen insanlarimi ise alicakisniz,mesala disradan gelenlerin isini Almanya bize nasil ediosa Turkiyede yapsin,amma bu ilgiyi ve cesareti goremiyom.Haa simdi dersinizkine bu sahisin yazdiklari bu haberle ne ilgisi var diye sorarsaniz.Kusura bakmayin T.C. vatandasi olupda kendi ulkende irkiciliga ugrarsan adam asanki sey edilmis gibi oluyo.

DPA yayımladığı haberde, Türkiye'nin, kuruluşunun 100. yıl dönümünde dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına yer almak istediği, bunun için de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dev alt yapı projelerini hızlandırdığı belirtildi.

Bunlardan en iddialısının ise dünyanın en büyüğü olacağı belirtilen İstanbul'un kuzeyinde yapılacak yeni havalimanı olduğu ifade edilen haberde, ‘’Berlin, yeni havalimanın hayalini kurarken İstanbul’da gerçekler ortaya koyuluyor. Tüm mega projeler gibi Başbakan Erdoğan bunu da kendi konusu yaptı’’ denildi.

Burada, yılda 150 milyon yolcuya hizmet verileceğine işaret edilen haberde, ‘’Karşılaştırırsak Almanya’nın en büyük dağıtım noktası Frankfurt Havalimanı geçen yıl toplam 58 milyon yolcuya hizmet verdi’’ ifadesi kullanıldı.

Haberde, Türkiye'deki bazı gazetelerin coşkulu bir şekilde yeni havalimanının dünyanın en büyüğü olacağını yazdığını, en son haberlere göre de havalimanının 2018 yılında açılacağı belirtildi.

İstanbul’daki yeni havalimanının inşası ve işletmesi için Türk şirketlerin oluşturduğu bir konsorsiyumun geçen yılın mayıs ayında 22 milyar avroluk teklifle ihaleyi kazandığına işaret edilen haberde, havalimanının Türk Hava Yolları'nın (THY)  da merkezi hizmet noktası olmasının istendiği kaydedildi.

Haberde, Alman hava yolu Lufthansa’nın rakibi THY’nin yüzde 49'unun devlete ait olduğu belirtilerek, THY'nin filosunu ve uçuş ağını hızlı bir şekilde geliştirdiğini vurgulandı.

THY’nın büyüme istedğinin ülkenin ekonomik gelişme arzusunun simgesi olduğu ifade edilen haberde, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ın Anadolu Ajansı’na bu ayın başında yaptığı açıklamada geçen, "Dünyayı geçtik, havada rakip tanımıyoruz’’ ifadesine yer verildi.

Elvan’ın 2002 yılında Türkiye’den sadece 60 hedefe uçulduğu, şimdi bu sayının 234’e ulaştığını açıkladığı kaydedildi.

ALMANLAR 3. HAVALİMANI'NI GÜNDEME TAŞIDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Yerbil ~ 7 yıl önce
Wolsvagen olayından belli sayın Almanya hayranları arkadaşlar Almanlar herşeyin en iyisini yapar hırsızlığında

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 9 yıl önce
almanlar ve doĞGAN GRUBU EL ELE VERMİŞLER 3. HAVAalanına yapımına karsı çıktılar. yok bortu bocek olecekmis camuzlar olecek kaymak yiyemeyz falan filan. bir de cnn turkte her pazar haber yaptılar sanki çok seviyorlar doğayı o zaman hilton otelinin yerine den 5 tane kule dikeceklerdi de izin alamadılar ya. 3. havaliman yapıldığında franfurt ve munich merkez olmaktan çıkacaK bu kadar net. sonra amsterdam ve londıon heatrow da merkez olmayacak. zaten thy lufthansanın yolcularını aldı transit yolcularını sildi süpürdü en sonunda luftahnsa thy ile antlaşmasını iptal etti tum yolcuları thy aldı ya. kaliteli servis ve hizmet..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Ben Türkiye'nin de, Almanya'nın da için ve her yerinde yıllarca bulundum. Ve diyorum ki: Allah iyi ki Almanları yaratmış. Nokta. (Önce adam olup kendimizi bir gözden geçirelim, kurallara uymayı, çalmamayı, çırpmamayı, işimizi düzgün yapmayı, dürüst çalışmayı, eşitlik ve hukuk önünde herkesin denkliğini kabul etmeyi öğrenelim. Bu muz cumhuriyeti halimizle onların nalına mıh bile olamayız. Kendimizi kandırmayalım). Arabayla iş olmaz diyen şunu bilsin ki, adamlar en küçük bir markanın en sıradan modelinde bile bizim kapasitemizi 10 a katlıyor, sadece otomotiv değil ağır sanayi ve endüstrinin her alanında bizden 100 misli güçlüler. Altyapı, arge, bilime yatırım var. Istedikleri anda istedikleri herşeyi üretebilecek altyapı ve teknolojileri var. Bilgi var. Know-how var. Yemeklere gelince, başkasının gözünde bizim yemekler iğrenç. Onlara göre de bizimkiler kötü. Ayrıca adamlar pasta ve tatlı üretiminde dünya birincisi. Senin ülkene geliyor çünkü sen kendi tatil köylerinde gecelik 750 liraya herşey dahil yaparken adamlara gecelik 50-60 lira gibi komik rakamlar. Geliyor çünkü senin ülkenden faydalanıyor. Senin ülkende sen kullanılıyorsun. Haberin yok. Yol mu görmek istiyorsun oraya git. Düzen mi görmek istiyorsun. Oraya git. Doğa mı görmek istiyorsun. Oraya git. Saygı mı görmek istiyorsun oraya git. Yağmur yağar arabalar kirlenmez. Trafikte yayaya ve insanlara saygı var. Senin ülken maganda kaynıyor kendinden haberin yok. Önce şapkayı önümüze koyalım. Düşünelim. Biz ne yapıyoruz diye. Adamlar almış başını gidiyor, sen hala liselerde emzirme odası peşindesin. Sübyancılık işin içinde çünkü. Sen git de ülke gör. Git de Almanya yı gör. Onlara ancak saygı duyabiliriz. Evet maganda sürüsüne değil medeni bir millete hayranım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bravo ~ 9 yıl önce
tebrikler cok guzel yorum olmus anlayana tabii...
Kamil ~ 6 yıl önce
Doğru kardeş her pazar heimlerine cekilip perdenin arkasından su bi suç islesede polizei ye bir şikayet etsem diye ha birde şu var götlerinin korkularından yere izmarit atamayanlar benim ülkeme giriverdimi resmen etrafa siciyorlar ne insana saygısı olacak insana saygısı olan vize serbestisi gibi verilen sözleri tutar alayı afrikayi somurmedimi
arkadaş ~ 9 yıl önce
Bir kağıda + ve - lerini yazın sonra konuşursunuz. Bir zaman lar güzel ülkemde araba ve uçak üretimi ne karşı çıkan zihniyet le 3. Hava alanına karşı çıkan zihniyet aynı rabbim hepimizi ıslah etsin son olarak karşı çıktığınız şeyi kimin yaptığı değil ne yapıldığı önemli. Saygı ve sevgilerimle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.............. ~ 9 yıl önce
siemens in her ülke hükümetine rüşvet vererek yer edindiğini bilmiyorsun herhalde aç öğren...araba ile dev olunmaz...almanyanın geleceği yok dostum...uzatma işte...evlenmiyorlar bile...birbirlerini kullanıp atıyorlar...nazilerden önce senelerce yahudi bankerler tarafından ezildiler...aynı şey japonlar için geçerli...sonra yahudileri sabun yaptıktan sonra kendilerine geldiler çok cahilsin keşke okusan...yemekleri kötü insanları soğuk iklimi kötü arkadaşlık dostluk komşuluk yok...temel şeyler yok kısacası...onlar dev olmaya devam etsin...ayrıca senin ülkene hayranlar...almanların en çok ziyaret ettiği ülke Türkiye...tarihi eserlerini kaçıranlar da onlar ayrıca unutma...senin ülken gibi dünyada yok...neler var bu topraklarda neler bir bilsen...elin cenap keferesi benden üstün olamaz...mantık var nizam var...ayrıca öbür tarafta da kaybeden olacaklar...sonsuza kadar odun gibi...açık ve net...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 9 yıl önce
cenap kefere dedigin almanlara veya yabancilara dusmansan ve adamsan onlarin icat ettigi hicbir seyi de kullanmazsin ! siemens vs her ulke hukumetine rusvet veriyorsa o zaman simdiki iktidara da rusvet vermis veya veriyor demektir rusveti veren kadar alan da suclu degil midir ? araba ile dev olunmaz tamam da adam sadece araba yapmiyor ki ! aklina ne geliyorsa ya alman ya japon icadi !senin zekana gore dev nasil olunur peki ? iklimi,yemegi,arkadasligi vs kotuyse neden milyonlarca turk ve musluman orada ? neden ulkerine geri gelemiyorlar ? cik disari insanlara sor bakalim almanya'ya gitmek,calismak,yasamak ister misiniz diye bakalim ne cevap alacaksin ? almanlar ucuz oldugundan buraya geliyorlar zira burasi onlar icin ciftlik! bu ulke cok guzel ama kiymetini bilene,yesilini ,ormanini kesene,insanina deger verene,yasatana. ayrica sen karar mercii misin ki obur tarafta kaybeden olacaklar diyorsun ? millete cahil diyorsun kuran i ac iyice oku neler diyor ondan sonra yorum yaz !!!
Kamil ~ 6 yıl önce
Tek diyeceğim coğrafi olarak Almanya Türkiye nin yerinde olsa ne olurdu bakalım nasıl savaşlar nasıl çatışmalar terör örgütleri işin icinden nasıl çıkardı hiç bunu konuşmuyor dimi
sinan akerman ~ 9 yıl önce
Ülkemde..bu kadar Alman hayrani oldugunu bilseydim eger..yorum yapmazdim !! üzgünüm...!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
! ~ 9 yıl önce
kimse alman hayrani degil ! gercekleri yazanlara neden hayran diyorsun ?
Euroboi ~ 9 yıl önce
Avrupa'da bu kadar büyük bir projenin uygulanmamasının sebebi, halkın ve bilim insanlarının kaygılarının saygıyla dinlenmesi. "O bölgede x canlı türünün hayatı tehlikeye girecek, yeşil alan katliamı olacak, 6 pist karbon salımını artıracak, bölgede oturanlar rahatsız olacak ..." bu liste daha uzar gider. Türkiye'de gerçekleşebilmesinin tek sebebi yaparım-yıkarım'cılık. Çünkü kimse dinlenmiyor, paradan, ranttan başka bir şeye önem verilmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Almanlar bile yapilanlari görüp, yazip, itiraf ediyor. Bizim içerdeki at gözlüklüler hâla ne yapildiki deyip nankörlük ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Almanyadaki insaat muhendisi yorumcu aslinda cok guzel ozetlemis, ulus olarak cok "pratik zekali" oldugumuzdan heryer planlamadan yoksun "pratik zekalilarca" insa edilen derme catma binalarla dolu. Havaalaninin ruzgar,zemin, hava trafik etudleri olmasi gerektigi gibi yapildimi acaba? "Kurnaz" olmakla "zeki/akilli" olmak arasindaki bariz farki bilelim, zira ortalik kurnaz aptallarla dolu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 9 yıl önce
Almanlar uzulmesin cunku issiz kalirlarsa Turkiyede kolay is bulurlar,vize yok sorgu suvalde yok ringonun ahiri gibi girebilirler.Amma suda bir gercek avrupa cokdu cayir cayir yanio ve ac olan almanlarda sucu Turklere buluyo.Birde mesala Sayin Binali Yildirim Yonettigi Turkiyede Turk insanina sahip ciksa desekine yaa bu ulkeye asgari ucretle calisip vergi odeyen insanlarimi ise alicakisniz,mesala disradan gelenlerin isini Almanya bize nasil ediosa Turkiyede yapsin,amma bu ilgiyi ve cesareti goremiyom.Haa simdi dersinizkine bu sahisin yazdiklari bu haberle ne ilgisi var diye sorarsaniz.Kusura bakmayin T.C. vatandasi olupda kendi ulkende irkiciliga ugrarsan adam asanki sey edilmis gibi oluyo.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
29 ekim 2017 ~ 9 yıl önce
3.liman bitene kadar ya vize muafiyeti alacağız yada Almanlara vize koyacağız,o kadar!Adanalı...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000