08 Ocak 2019, Salı 07:53:26

Valilik karar aldı... Drone uçuşları yasaklandı!

Ağrı Valiliğince insansız hava araçlarının (drone) terör örgütlerince bombalı saldırı ve keşif amaçlı eylemlerde kullanılabileceğini, bu nedenle bu araçların bazı alanlarda kullanılmasının yasaklandığı bildirildi.
  • Havayolu seyahatleri de yasaklansın müdür. Ya uçagı ele geçirirlerse?
  • Bütün ülkeler oturup anlaşmalı.Üretici firmalardan yedek frekans ile acil müdahele kontrol sistemi istenmeli.Her drone seri nosu fabrikadan çıkışta kime hangi ülkeye ülkede hangi kişiye satıldığı takip edilmeli.Kişiler arası satış araba satışı gibi olmalı.Kargo ile satışı yasaklanmalı. Valilik yasaklıyor.Resmi kuruluşler dışında tamamen yasaklayın.Anlaşılıyor ki tehlikeleri ön görülmemiş.Pencereden girer. Arazim için drone almıştım.Çalınmış galiba eve bir bakayım derler.Bunu satanlar para kazanıyorsa sorumluluğu olmalı.Silah ruhsatı işlemine tabi tutulmalı.Güvenlik güçlerine üretiçi firmalar karıştırılması konusunda bilgi ve teknoloji yardımı konusunda yükümlü olmalı.Bilinenin dışında kontrol frekansının çok büyük suç olmalı.

Ağrı Valiliğince insansız hava araçlarının (drone) terör örgütlerince bombalı saldırı ve keşif amaçlı eylemlerde kullanılabileceğini, bu nedenle bu araçların bazı alanlarda kullanılmasının yasaklandığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, gelişen teknoloji ile küçük helikopter türü (drone) insansız hava araçlarının kullanımının sıklaştığı hatırlatıldı.

Hava araçlarının kamera harici yük taşıyabilme kapasitelerinin de arttırıldığının bilindiğine yer verilen açıklamada, terör örgütlerince bombalı saldırı ve keşif amaçlı eylemlerde kullanılabileceğinin değerlendirildiği aktarıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu sebeple terör örgütlerince gerçekleştirilmesi muhtemel bombalı saldırı ve keşif amaçlı eylemlerin önüne geçebilmek, kamu güvenliğini tam ve eksiksiz sağlayabilmek, bu tür hava araçlarının kullanımının denetlenmesi ve belirli bir izne bağlanabilmesi amacıyla ilimiz merkez ve ilçelerimizde bulunan valilik/kaymakamlık, askeri bölge, bina, tesisler ve lojmanları, adliye binası ve lojmanları, emniyet bina, tesis ve lojmanları, kamu kurum ve kuruluşlarına ait bina, tesis ve lojmanları, irtifadan bağımsız olarak havalimanlarının meydan referans noktası merkez alınarak 15 kilometre yarı çaptaki alanda ve her iki yönde uzunlamasına 22 kilometrelik alandaki uçuşlar, helikopter pistleri ve cezaevlerinin üstünde, NOTAM (havacıları uçuş ve yer emniyetini etkileyebilecek bazı önemli durumlardan haberdar etmek için yayımlanan bildiri) kararıyla belirli ya da belirsiz süreli uçuşa yasak ilan edilen bölgelerde insansız hava aracı kullanımı yasaklanmıştır."

Her türlü insansız hava araçlarını alan, temin eden veya kullanan şahısların en yakın kolluk birimlerine gitmesi gerektiğine dikkati çekilen açıklamada, hava araçlarının kullanım amacı, markası ve modelinin bildirilmesi gerektiği uyarısında bulunuldu.

Valilik karar aldı... Drone uçuşları yasaklandı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Havayolu ~ 4 yıl önce
Havayolu seyahatleri de yasaklansın müdür. Ya uçagı ele geçirirlerse?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tehlike. ~ 4 yıl önce
Bütün ülkeler oturup anlaşmalı.Üretici firmalardan yedek frekans ile acil müdahele kontrol sistemi istenmeli.Her drone seri nosu fabrikadan çıkışta kime hangi ülkeye ülkede hangi kişiye satıldığı takip edilmeli.Kişiler arası satış araba satışı gibi olmalı.Kargo ile satışı yasaklanmalı. Valilik yasaklıyor.Resmi kuruluşler dışında tamamen yasaklayın.Anlaşılıyor ki tehlikeleri ön görülmemiş.Pencereden girer. Arazim için drone almıştım.Çalınmış galiba eve bir bakayım derler.Bunu satanlar para kazanıyorsa sorumluluğu olmalı.Silah ruhsatı işlemine tabi tutulmalı.Güvenlik güçlerine üretiçi firmalar karıştırılması konusunda bilgi ve teknoloji yardımı konusunda yükümlü olmalı.Bilinenin dışında kontrol frekansının çok büyük suç olmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TV ~ 4 yıl önce
Evdeki televizyon kumandasını da tescil ettir sen. Nolur, nolmaz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000