13 Şubat 2014, Perşembe 08:11:55

UÇAK KAZASINDAN MUCİZE KURTULUŞ

Cezayir'de düşen askeri uçakta muzice bir kurtuluş yaşandı. Uçak kazalarından tek başına kurtulanlar hakkında bir belgesel yapan Ky Dickens, bu kurtuluşun tarihteki 16. mucize olduğunu belirtti.
  • lütfen size daha önce yolladığım yorumumu yayınlayabilirmisniz?üniversite öğrenciyim bu küçük makelemin bir web sayfasında yayınlaması gerekiyor, saygılarımla
  • Birgen air is a turkish airlines company. The company bankrupt after the After aircraft crash .Birgenair Flight 301 was a flight chartered by managed Birgenair partner Alas Nacionales ("National Wings") from Puerto Plata in the Dominican Republic to Frankfurt, Germany, via Gander, Canada, and Berlin, Germany. On 6 February 1996, the Boeing 757-225 operating the route crashed shortly after take-off from Puerto Plata's Gregorio Luperón International Airport.There were no survivors. The cause was a pitot tube blocked by a wasp nest that was built inside it. The aircraft had sat unused for some time without the required pitot tube covers in place. The crew consisted of 11 Turks and 2 Dominicans. The captain was Ahmet Erdem (62), one of Birgenair's most senior pilots, with 24,750 flight hours under his belt. The first officer was Aykut Gergin (34). He had 3,500 hours of flying experience. The relief pilot was Muhlis Evrenesoğlu (51). He had 15,000 flight hours to his credit.
  • Mesela şehirler arası yolcu otobüsünde kaptan arkası 16-17 ye oturacaksın. Orta kapı yanı. Bakın hep sag taraftan saranpole ucuyorlar . Bide tunel girişine falan çarparsa kaptan uyuyunca ilk sekiz sıra eziliyormuş. Uçakta da en arkaya kaçacaksın yastık yorgan sarmalanacaksın. Bide benim hayalim hep uçak tam çakılırken koridorda koşma anında çarpmadan milisaniyeler önce zıplamak. Havada yakalanırsam ci kuvveti yemeyebilirim. Ha bide hep bere taşıyın yanınızda , ön konsola kafayı vurunca darbeyi emer der eski fantomcular...
  • uçuşlarda en son koltukları tercih edin,uçağın kıç tarafı çarpma anında en sağlam kalan taraftır.

Cezayir'de düşen askeri uçakta 103 kişinin bulunduğu, bir kişinin kurtulduğu bildirilmişti. Yetkililer dün yaptıkları açıklamada uçakta 78 kişinin bulunduğunu söyledi ve ölü sayısını 77 olarak günceledi.

Cezayir'de önceki gün düşen Hercules C-130 askeri sevkiyat uçağının bilançosu netleşti. Cezayir Savunma Bakanlığı, ülkenin doğusundaki Um el- Bevaki ilinde düşen uçakta 74 yolcu ve 4 kabin görevlisi bulunduğunu, bunlardan sadece birinin kurtulabildiğini duyurdu. Kazanın ardından yapılan ilk açıklamada mürettebat dahil yolcu sayısı 103 olarak açıklanmış ve 102 kişinin hayatını kaybettiği belirtilmişti. Kazadan kurtulan ağır yaralı, Cezayir'e nakledildi.

Uçak kazalarından tek başına kurtulanlara çok ender rastlanıyor. ABD'de uçak kazalarından tek başına kurtulanlar hakkında bir belgesel yapan Ky Dickens, Cezayirli askerin bu alanda 16'ncı kişi olduğunu bildirdi.

UÇAK KAZASINDAN MUCİZE KURTULUŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Ali Polat ~ 9 yıl önce
lütfen size daha önce yolladığım yorumumu yayınlayabilirmisniz?üniversite öğrenciyim bu küçük makelemin bir web sayfasında yayınlaması gerekiyor, saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali Polat ~ 9 yıl önce
Birgen air is a turkish airlines company. The company bankrupt after the After aircraft crash .Birgenair Flight 301 was a flight chartered by managed Birgenair partner Alas Nacionales ("National Wings") from Puerto Plata in the Dominican Republic to Frankfurt, Germany, via Gander, Canada, and Berlin, Germany. On 6 February 1996, the Boeing 757-225 operating the route crashed shortly after take-off from Puerto Plata's Gregorio Luperón International Airport.There were no survivors. The cause was a pitot tube blocked by a wasp nest that was built inside it. The aircraft had sat unused for some time without the required pitot tube covers in place. The crew consisted of 11 Turks and 2 Dominicans. The captain was Ahmet Erdem (62), one of Birgenair's most senior pilots, with 24,750 flight hours under his belt. The first officer was Aykut Gergin (34). He had 3,500 hours of flying experience. The relief pilot was Muhlis Evrenesoğlu (51). He had 15,000 flight hours to his credit.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Mesela şehirler arası yolcu otobüsünde kaptan arkası 16-17 ye oturacaksın. Orta kapı yanı. Bakın hep sag taraftan saranpole ucuyorlar . Bide tunel girişine falan çarparsa kaptan uyuyunca ilk sekiz sıra eziliyormuş. Uçakta da en arkaya kaçacaksın yastık yorgan sarmalanacaksın. Bide benim hayalim hep uçak tam çakılırken koridorda koşma anında çarpmadan milisaniyeler önce zıplamak. Havada yakalanırsam ci kuvveti yemeyebilirim. Ha bide hep bere taşıyın yanınızda , ön konsola kafayı vurunca darbeyi emer der eski fantomcular...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamburg/tolga ~ 9 yıl önce
uçuşlarda en son koltukları tercih edin,uçağın kıç tarafı çarpma anında en sağlam kalan taraftır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kanıt ? ~ 9 yıl önce
Var mı elinizde bir kanıt yoksa sadece gördüğünüz resimlere göre mi yorum yapıyorsunuz ... Kaza anında uçağın içindeki G kuvvetini , koltukta kemerine bağlı olsa bile insanın çarpma anında ne kadar kuvvete maruz kaldığını , ne kadar kuvvetin insanın ölümüne sebep olduğunu bilip mi yorum yaptınız acaba ? Hiç incelediniz mi yaşanan kazaları , koltuğunda hiçbir darbeye maruz kalmamış gibi görülen ancak hayatını kaybetmiş insanların neden can verdiğini merak edip araştırdınız mı ? Lütfen bu konuları iyice araştırıp sonra çok kesin ifadelerle yaptığınız öneriyi gözden geçirin . Uçağın fiziksel olarak en sağlam bölgesinde otursanız bile (ki burası kuyruk değildir) kazanın oluş şekline ve vücudunuza etki edecek kuvvetlere göre maalesef ölüm kaçınılmaz olabilir aklınızda olsun :(
Volvo ~ 9 yıl önce
Hamburg'lu arkadaş doğru yazmış olabilir. Tarihte yaşanmış bazı vakalar var. %1-%2 bile olsa arkada kurtulma şansınız oluyor. Ben de NatGeo'da Uçak Kazası Raporu'nda seyretmiştim.
hamburg/tolga ~ 9 yıl önce
nargeodaki uçak kazası raporunda bilimsel verilerle aktarmıştı oradan öğredim daha önce.tabiiki kurtulma şansı çok düşük kazalarda ama bu yüzdelik pay olarak da yine en güvenli yer kıç kısmıdır uçağın.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000