15 Haziran 2019, Cumartesi 08:58:22

Türk Yıldızları bugün Ispartalılarla buluşacak

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, Isparta'daki gösteri uçuşu öncesinde yaptıkları provada kapsamında güller diyarı Isparta'ya özel bir gösteri yaptı.
  • Hava şartlarından yapılamadı 2 gündür prova yaptılar saat 16 ya kadar hava gayet iyiydi bu kadar olmaz önceden bilinmiyor sanki son dakikaya bıraktılar gösteri falan yok olmadı sunucu yüzbaşı desen kem küm konuşmayı bilmiyor yeni başlamış tam anlamıyla rezalet yaşattılar
  • Spartalı ne anlar uçaktan ....
  • Bu sıcakta gidicem umrumda değil
  • Ispartali olan 3 numara Kocabaş a başarılar şimdiden

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, Isparta'daki gösteri uçuşu öncesinde yaptıkları provada kapsamında güller diyarı Isparta'ya özel bir gösteri yaptı. 'Gökyüzünde Milli Takımımız' unvanlı Türk Yıldızları'nın, dev gül simgesi bulunan Isparta Gökkubbe'deki prova ve özel gösterisi nefes kesti.

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, Isparta Belediyesi tarafından organize edilen 2. Ulusal Gül, Kozmetik Ürünleri Fuarı ve 5.Dünya Güzel Koku Günü etkinlikleri çerçevesindeki gösteri öncesinde prova uçuşu yaptı. Kentte, 18 yıl aradan sonra ilk kez gösteri yapacak olan Türk Yıldızları, prova uçuşu kapsamında Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezi üzerinde Güller Diyarı Isparta'ya özel gül uçuşu yaptı. Prova uçuşu öncesinde yapılan özel gösteri, nefesleri kesti.

Gösteri öncesinde gerçekleştirilen prova uçuşu ise gerçeği gibi yaklaşık 30 dakika sürdü. Prova gösteri uçuşu, alana gelenler tarafından ilgiyle izlendi. Bölgede bulunanlar, gösterileri cep telefonları ile ölümsüzleştirirken, bazıları da gösteri provasını izleyerek yaşanan anın tadını çıkarmayı tercih etti. Türk Yıldızları'nın yaptığı akrobatik hareket ve gösteriler, vatandaşlar tarafından büyük alkış ve tezahürat aldı.

Diğer yandan, Türk Yıldızları fuar kapsamındaki asıl gösteri uçuşunu bugün Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezi üzerinde gerçekleştirecek.

"Gösteri bitene kadar gözlerimi ayıramadım"

Yarısından itibaren izleme şansı bulduğu provayı ilk kez canlı görme fırsatı bulduğunu kaydeden üniversite öğrencisi Furkan Büyükleblebi, "Prova uçuşunun yarısında yetiştim. Benim hayalim zaten uçuş pilotu olmaktı. Daha önce hiç canlı olarak izlememiştim. Bugün üniversitedeyken de havada gördüm, buraya geldikten sonra da gösteri bitene kadar gözlerimi ayıramadım. Gösteriye de gelmeyi çok istiyorum, Allah nasip ederse de geleceğim" dedi.

Büyükleblebi, bugün gösteriye gelecek olanlara fotoğraf makinelerini getirirlerse çok güzel kareler yakalayabilecekleri önerisinde bulundu.

"Gururlandım"

İzleyicilerden üniversite öğrencisi Şaziye Çetinkal ise, "Çok beğendim, çok güzeldi, gözlerimizi alamadık adeta. Türkiye'de böyle bir gösteri timimiz olduğu için gururlandım. ve diliyorum ki bu uçaklar sadece insanlara böyle güzellikler yaşatması için kullanılsın" diye konuştu.

Türki Yıldızları'nın yaptığı gösterilerin, herkesin mutlaka izlemesi gereken bir gösteri olduğunu kaydeden Çetikal ayrıca, "Finalleri biten arkadaşlarıma mutlaka gelmelerini tavsiye ediyorum" ifadelerini kullandı.Türk Yıldızları bugün Ispartalılarla buluşacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Aviator ~ 4 ay önce
Hava şartlarından yapılamadı 2 gündür prova yaptılar saat 16 ya kadar hava gayet iyiydi bu kadar olmaz önceden bilinmiyor sanki son dakikaya bıraktılar gösteri falan yok olmadı sunucu yüzbaşı desen kem küm konuşmayı bilmiyor yeni başlamış tam anlamıyla rezalet yaşattılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Spartalı ~ 4 ay önce
Spartalı ne anlar uçaktan ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Isim yok ~ 4 ay önce
Bu sıcakta gidicem umrumda değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gizem ~ 4 ay önce
Denize git daha iyi
Yg ~ 4 ay önce
Fesat
A.D ~ 4 ay önce
Ispartali olan 3 numara Kocabaş a başarılar şimdiden

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000