03 Mart 2023, Cuma 16:00:23

THY'nin 400'üncü uçağının adı belli oldu

Türk Hava Yolları'nın (THY) filosuna katılan 400'üncü uçağının adını belirledi. THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, uçağını adını bizzat duyurdu.
  • Okudum bir an
  • Tek yürek bazı yorumcuları neden rahatsız eder anlamış değilim, turkiyenin tüm halkini , görüşlerini kapsayan, birleştirici bir söylem niye rahatsız ediyor ? Bolucumusunuz ? Kutuplastiricimisiniz ?
  • Tgs 100de 40 aldı olsaydi
  • Tgs enflasyona ezildi olsun
  • One ❤️
  • eee hani şehir isimlerin dışında isim verilmiyordu gelenek nedeniyle? zamanında başka bir uçağa isim aradıklarında tum Türkiye eren bülbül olsun dediginde gelebeklerimiz nedeniyle sadece semt/şehir isimleri koyabiliyoruz deyip eren bulbulun memleketinin ismini koymuslardi. simdi tek yürek ne alaka?
  • Maşallah, adı da güzel..
  • Keşke CEREYANCILAR olsaydı. Ortalığı karıştırıp amacına ulaşamayan elektrik personeline teselli olurdu belki. Neyse artık 2053 ü beklesinler
  • Sn Bolat bey su bilet satis politikalarinizi artik sacmaliktan cikartin satiyorsaniz biletler tek ücret üzerinden satip Ekonomi veya Business class olarak olup Standard 30kg bagaj seklinde olsun su gedeliginizi bir kenara biraksinlar eski sistemi geri getirsinler aksi taktirde TURK hava yollarini avrupadaki vatandaslarimizda boykot edecektir ! nede olsa yabanci sirketlerde bilet fiyatinda standart bagaj dahildir
  • HANİ KARTAL OLACAKTI?????????

Türk Hava Yolları'nın (THY) filosuna katılan 400'üncü uçağının adını belirledi. THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, uçağını adını bizzat duyurdu.

THY Teknik A.Ş'nin Atatürk Havalimanı'nda yer alan hangarında boyama işlemleri tamamlanan uçak bugün hangardan çıkarılmıştı. THY Yönetim Kurulu Başkanı Bolat, uçağın isminin binlerce çalışanın katıldığı ve 10 alternatifli anketle belirlendiğini ifade etti. THY'nin 400'üncü uçağının adı "Tek Yürek" olarak açıklandı.

İşte Bolat'ın o açıklamasının tamamı:

"Filomuza katılacak 400’üncü uçağın boyama işlemleri tamamlandı. 8 bini aşkın çalışanımızın katıldığı bir anket sonucu 10 alternatif arasından seçilen “Tek Yürek” ismini taşıyacak uçağımız yarın depremzede çocuklarımız ve aileleriyle birlikte özel olarak organize edilmiş ilk seferi için havalanacak. Milli Bayrak Taşıyıcı olarak bölgenin yeniden ayağa kalkması için elimizden gelen tüm gayreti gösterirken, aldığımız karar gereği filomuzun diğer uçaklarına da depremden etkilenen il ve ilçelerimizin isimlerini vereceğiz. İlk sefer öncesi son hazırlıkları yerinde görmek için ziyaret ettiğimiz Turkish Technic tesislerinde çalışanlarımızla bir hatıra fotoğrafı da çektirdik.

Bu arada ben de heyecanla yarını bekliyorum. 329 koltuklu bu dev A350-900 uçağımızın içine yarınki organizasyonun detaylarını dinlemek için girdiğimde şimdiye kadar bu tip uçakla hiç uçmadığımı fark ettim. İlkini 22.10.2020 yılında teslim aldığımız bu uçaklarımızdan 12incisi ile ilk defa uçmak kısmet olacak ve bize bu yolculukta eşlik edecek arkadaşlarım da şimdiye kadar uçtuğum en özel misafirlerimiz olacak."THY'nin 400'üncü uçağının adı belli oldu

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Tendürek ~ 1 yıl önce
Okudum bir an

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gazikentlin ~ 1 yıl önce
Tek yürek bazı yorumcuları neden rahatsız eder anlamış değilim, turkiyenin tüm halkini , görüşlerini kapsayan, birleştirici bir söylem niye rahatsız ediyor ? Bolucumusunuz ? Kutuplastiricimisiniz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsmi ~ 1 yıl önce
Tgs 100de 40 aldı olsaydi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adı ~ 1 yıl önce
Tgs enflasyona ezildi olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Votandas ~ 1 yıl önce
One ❤️

Yanıtla

Kalan karakter 1000
heheh ~ 1 yıl önce
eee hani şehir isimlerin dışında isim verilmiyordu gelenek nedeniyle? zamanında başka bir uçağa isim aradıklarında tum Türkiye eren bülbül olsun dediginde gelebeklerimiz nedeniyle sadece semt/şehir isimleri koyabiliyoruz deyip eren bulbulun memleketinin ismini koymuslardi. simdi tek yürek ne alaka?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet TEK YÜREK ~ 1 yıl önce
Tek Yürek'in anlamı tüm şehirlerin İllerin kasabaların köylerin ismidir yani... TÜRKİYE CUMHURIYETI demektir !
400. Uçak ~ 1 yıl önce
Maşallah, adı da güzel..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tek Tek ~ 1 yıl önce
Keşke CEREYANCILAR olsaydı. Ortalığı karıştırıp amacına ulaşamayan elektrik personeline teselli olurdu belki. Neyse artık 2053 ü beklesinler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avrupali ~ 1 yıl önce
Sn Bolat bey su bilet satis politikalarinizi artik sacmaliktan cikartin satiyorsaniz biletler tek ücret üzerinden satip Ekonomi veya Business class olarak olup Standard 30kg bagaj seklinde olsun su gedeliginizi bir kenara biraksinlar eski sistemi geri getirsinler aksi taktirde TURK hava yollarini avrupadaki vatandaslarimizda boykot edecektir ! nede olsa yabanci sirketlerde bilet fiyatinda standart bagaj dahildir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hata oldu ~ 1 yıl önce
HANİ KARTAL OLACAKTI?????????

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000