01 Ağustos 2022, Pazartesi 14:47:31

THY kabin memuru alımında yaş sınırı değiştirecek

Türk Hava Yolları (THY) kabin memuru alımı kıstaslarında uygulanan yaş sınırını değiştiriyor.
  • Yaşım 36 tek hayalim uçakta çalışma ama lise mezunuyum çok şalırdım yaş 39 yükseltilmiş keşke bende hava yollarında çalışabilseydim
  • Aklı başında insanla çalışmak her zaman kuvvet verir. Yeni gelecek arkadaşlara başarılar. Yeni nesli zaten sömüremezdiniz, gayet net ifade ettiler sanırım. Seçimli çalıştırın insanları maaşını da ona göre verin bu kadar basit. Yıl oldu 2022 hala kör topal iş yapmaktadınız, geliştirin biraz vizyonunuzu. Uçtuğu kadar para verirsin insanlara..
  • şu an kabin memurları kaç alıyor aylık ortalama
  • Ağaç yaş iken eğilir de, burda şu durum var: masa başı iş kültürüne yatkın biri bu alanda tecrubelenmis olur. Dolayısıyla fiziksel olarak yiprandigimiz bu meslektr bu işi yapmaya uygun kişiler alınmalı. İş yükü zaten oluyor, bize yardım edebilecek kişiler buyursun gelsin kaç yasindaysa
  • İyiki varsınız kalite vizyon misyon Güler yüzlü kibar kültürlü insanlar çalışanların kılık kıyafeti düzgün şişme dudak görmedim dar kıyafet görmedim işini seven kabin görevlileri. Tabiki THY herkes çalışamaz .THY’ye giremeyenler farklı hava yollarında isteksiz çalışıyor yüzlerinden belli sandviçi nerdeyse kafana atacak …vs
  • Belliki tk da çalışıyorsunuz cesaretiniz varsa gidin bu sözlerinizi müdürlerin karşısındada söyleyin. burda klavye delikanlılığı yapmayın cinsiyetinizi bilmiyorum ama sadece bir fikir veriyorum, Bu kadar şikayet ediyorsanız madem gidin yüzlerine söyleyin görelim. madem memnun değilsen çık kardeşim seni zorla tutan yok. adamlar insiyatif gösterip yaşı 39 a çıkardı diye söylemediğiniz laf kalmadı derdiniz ne anlamadım. Koskoca şirket yönetimi sizin fikrinizimi alacaktı? memnun değilsen başka şirketlere git ozaman. Unutma ülkede senden çok daha iyi şirketi temsil edecek cevherler vardır elbet bırakın birazda hayal edipte gerçekleştiremeyen insanlar girsin sektöre siz kendi işinize bakın.
  • (Acilen) bu yazı senin için, bence acilen kendini topla! öncelikle saygılı olmayı öğren seni bu kafayla nasıl işe aldılar bunu bi sorgulamak lazım. Moruk derken? şimdi başka şeyler dicem de neyse. Sen ve senin gibi insanların yaşına saygı duymayan konuşma üslubu bozuk biri mülakatlarda iyi ve dürüstlük rolü oynayıp oraya gelmiştir kesin. Bence önce tavırlarını düzelt sonra yorum yapmasını öğren iyi bir kabin memuru yada amir ol yada herneyse başkalarının yaşına çamur atma işine bak sen.
  • Burdan genç pilot olacak arkadaşlara uyarı taksi yaparken frene fazla basmayın yedek parça fiyatları arttı
  • Alimlar nezaman baslayacak?
  • 2000 li çocuklarla olmuyor, gerçekten olmuyor. Ne konuşmayı biliyorlar ne iş ne de işin kıymetini...

Türk Hava Yolları (THY) kabin memuru alımı kıstaslarında uygulanan yaş sınırını değiştiriyor.

En son bu yıl şubat ayında kabin memuru alım ilanı açan THY, istihdam edeceği personeli 1 Ocak 1992-31 Aralık 2002 arasında doğan kişilerden seçeceğini duyurmuştu. Yani üst limit olarak 30 yaş sınırı konulmuştu.

2023 yılında yapılacak personel alımıyla ilgili geçtiğimiz günlerde kendi sosyal medya hesabından açıklama yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, kabin memuru adaylarını yakından ilgilendiren bir mesaj yayınladı.

YAŞ SINIRI 39’A YÜKSELTİLECEK

Bolat, “planlamakta olduğumuz kabin, kokpit ve diğer uzmanlık alanlarında birçok pozisyon için de (ilan ettikten sonra) kariyer sitemizi kontrol etmenizi tavsiye ederim.” açıklamasının üzerine önümüzdeki yıl yapılacak kabin memuru alımlarında yaş sınırının 39’a çıkarılacağını duyurdu.

©AirportHaber.com


 

THY kabin memuru alımında yaş sınırı değiştirecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (118)

Yasemin ~ 12 ay önce
Yaşım 36 tek hayalim uçakta çalışma ama lise mezunuyum çok şalırdım yaş 39 yükseltilmiş keşke bende hava yollarında çalışabilseydim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yaş ~ 1 yıl önce
Aklı başında insanla çalışmak her zaman kuvvet verir. Yeni gelecek arkadaşlara başarılar. Yeni nesli zaten sömüremezdiniz, gayet net ifade ettiler sanırım. Seçimli çalıştırın insanları maaşını da ona göre verin bu kadar basit. Yıl oldu 2022 hala kör topal iş yapmaktadınız, geliştirin biraz vizyonunuzu. Uçtuğu kadar para verirsin insanlara..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bb ~ 1 yıl önce
şu an kabin memurları kaç alıyor aylık ortalama

Yanıtla

Kalan karakter 1000
39 yaşın şartı olmali ~ 1 yıl önce
Ağaç yaş iken eğilir de, burda şu durum var: masa başı iş kültürüne yatkın biri bu alanda tecrubelenmis olur. Dolayısıyla fiziksel olarak yiprandigimiz bu meslektr bu işi yapmaya uygun kişiler alınmalı. İş yükü zaten oluyor, bize yardım edebilecek kişiler buyursun gelsin kaç yasindaysa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
En iyi havayolu ~ 1 yıl önce
İyiki varsınız kalite vizyon misyon Güler yüzlü kibar kültürlü insanlar çalışanların kılık kıyafeti düzgün şişme dudak görmedim dar kıyafet görmedim işini seven kabin görevlileri. Tabiki THY herkes çalışamaz .THY’ye giremeyenler farklı hava yollarında isteksiz çalışıyor yüzlerinden belli sandviçi nerdeyse kafana atacak …vs

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eki ve Acilen bu yazı sizin için ~ 1 yıl önce
Belliki tk da çalışıyorsunuz cesaretiniz varsa gidin bu sözlerinizi müdürlerin karşısındada söyleyin. burda klavye delikanlılığı yapmayın cinsiyetinizi bilmiyorum ama sadece bir fikir veriyorum, Bu kadar şikayet ediyorsanız madem gidin yüzlerine söyleyin görelim. madem memnun değilsen çık kardeşim seni zorla tutan yok. adamlar insiyatif gösterip yaşı 39 a çıkardı diye söylemediğiniz laf kalmadı derdiniz ne anlamadım. Koskoca şirket yönetimi sizin fikrinizimi alacaktı? memnun değilsen başka şirketlere git ozaman. Unutma ülkede senden çok daha iyi şirketi temsil edecek cevherler vardır elbet bırakın birazda hayal edipte gerçekleştiremeyen insanlar girsin sektöre siz kendi işinize bakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cevap ~ 1 yıl önce
(Acilen) bu yazı senin için, bence acilen kendini topla! öncelikle saygılı olmayı öğren seni bu kafayla nasıl işe aldılar bunu bi sorgulamak lazım. Moruk derken? şimdi başka şeyler dicem de neyse. Sen ve senin gibi insanların yaşına saygı duymayan konuşma üslubu bozuk biri mülakatlarda iyi ve dürüstlük rolü oynayıp oraya gelmiştir kesin. Bence önce tavırlarını düzelt sonra yorum yapmasını öğren iyi bir kabin memuru yada amir ol yada herneyse başkalarının yaşına çamur atma işine bak sen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acilen ~ 1 yıl önce
Başına getirilen sef veya müdür yaşça aynıysa ve kalkıp ta utanmadan yaşlısın moruksun diye üstü kapalı laf edip yıllarca verdiğin emeğe saygısızlık yapıp arkadan iftiralar atıp asılsız bir şekilde ik şişirip isinden attırırsa ne diyeceksin .Önce yazılan altında yazan nedeni öğren kendini toplaması gereken bu yapılanları bilmeyen ve bu haksızlıkları yapanlardır .bu haksızlıklara maruz kalmadigin için böyle düşünüyorsun
Acilen e cevap 2 ~ 1 yıl önce
Bilmiyoruz çalışıyormusun calusmiyirmysun biz kendimizi çok iyi biliyoruz kendimizi toplamaya ihtiyacımızda yok başına geldiği zaman yoneticinin suratına gülüp arkadan nasıl isim verip ayak kaydirdigini başına gelen 3 günlük insanların torpille sef müdür veya yönetici olarak gelip neler yaptığının bilgisi edince ozaman daha iyi anlarsın. Bende cokseyler soylecem hadi neyse insaalah başındakilerin zulmune uğrarsın. Ozaman bakalım kendini nasıl toplayacaksin .
Acilen e cevap 3 ~ 1 yıl önce
İster 60 yasindakikeri alsın isterse 100 yasindakikeri alsınlar bize ne yararı olur ne zararı. Bizim derdimiz ileri yaşta alınıp 1 gunde yönetici olup çalışanlara saldıranlara kendi yaşına bakmadan sirket genc istiyor yaşlı istemiyor çok çalışman olmuş diyip üstü kapalı birsekilde yaslisin, moruksun diye çirkeflik yapan personele saygısızlık yapan yoneticiye, yöneticilere böyle yönetici ve yöneticilerin sirket için önemli olduğunu yıllarca verdiğin terin ,emeğin böyle insanların elinde verdiği isimlerle arkadan asılsız birsekilde attığı iftiralarla ik şişirip sırf yenilik getirme adı altında isinden etilerenlere. bakmak zorunda olduğun ailene bakmaz hale getirene getirenlere dir. Derdimiz hakkıyla calisana kabin ekibine veya olacaklara değildir.
sözüm ona ~ 1 yıl önce
Burdan genç pilot olacak arkadaşlara uyarı taksi yaparken frene fazla basmayın yedek parça fiyatları arttı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
No1 ~ 1 yıl önce
Alimlar nezaman baslayacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin amiri ~ 1 yıl önce
2000 li çocuklarla olmuyor, gerçekten olmuyor. Ne konuşmayı biliyorlar ne iş ne de işin kıymetini...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000