23 Mayıs 2018, Çarşamba 10:36:34

NASA'dan ödüllü gençlere THY desteği

Mars toprağından oksijen üretme projesiyle NASA yarışmasında dereceye giren, ödül olarak İngiltere'de alacakları dil eğitimine başlamak için yol ve konaklama desteği bekleyen Serhat-Onur Yüksel kardeşlerin çağrısına THY'den cevap geldi.
  • Bravo THY. Böyle gençlere destek olalım, ne istiyorlarsa verelim. Türkiye' nin bilim ve fen dalında adını duyurdular. Hem de NASA gibi bir kuruluşta. Tebrik ediyorum kendilerini.
  • THY torpıllı havayolu olduğu için yıllardır bu sekılde
  • Benimde marsta salatalık yetiştirme projem var.. Bende istiyorum hepsinden..
  • Ne günlere kaldık. Ödül olarak kazanılan yabancı dil eğitimine gidebilmek bile bizim için gurur kaynağı olabiliyor. O kadar fakir bir ilke değiliz.
  • Helal olsun. İnşallah projelerinde başarılı olurlar.
  • Bu gencler torpilli nede olsa.... Eee torpil büyük olunca.

Mars toprağından oksijen üretme projesiyle Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) yarışmasında dereceye giren, ödül olarak İngiltere'de alacakları dil eğitimine başlamak için yol ve konaklama desteği bekleyen Serhat-Onur Yüksel kardeşlerin gidiş-dönüş biletleri, Türk Hava Yolları (THY) tarafından karşılanacak.

Ankara'nın Batıkent semtinde yaşayan Yüksel ailesinin 17 ve 18 yaşlarındaki oğulları Onur ve Serhat, NASA'nın Türkiye ayağı ile ODTÜ iş birliğinde Nisan 2017'de düzenlenen NASA Uzay Uygulamaları Yarışması'nda (NASA Space Apps Challenge) ikinci olan, NASA'nın "Mars Toprağından Oksijen Üretimi" projeleriyle başarıyı yakaladı. Yurt dışında dil eğitimiyle ödüllendirilen kardeşler, maddi problemlerden dolayı başarılarının sevincini yaşayamadı.

Anadolu Ajansı'nın (AA), Yüksel kardeşlerin İngiltere'de alacakları dil eğitimi için destek beklediklerine yönelik haberinin ardından THY, hayallerinin yarıda kalmaması için gençlere destek vermeye karar verdi.

THY'nin Twitter'daki resmi hesabı "@TK_TR"den, Serhat-Onur Yüksel kardeşler ilişkin AA'nın yaptığı haberle birlikte "Hayalleri göklerin de ötesinde olan gençlerimizin gidiş-dönüş biletleri bizden olsun. Hadi gençler! Sizlere inancımız tam!" ifadeleri paylaşıldı.

Çok sayıda paylaşılan ileti birçok yorum da aldı. Bir kullanıcının "Ekonomi mi, business mı? Onu da belirtin?" ifadeleri üzerine yine aynı hesaptan, "Ülkemizin genç değerlerini Business Class'ta ağırlayacağız elbette." yanıtı verildi.

NASA'dan ödüllü gençlere THY desteği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

B-52 ~ 4 yıl önce
Bravo THY. Böyle gençlere destek olalım, ne istiyorlarsa verelim. Türkiye' nin bilim ve fen dalında adını duyurdular. Hem de NASA gibi bir kuruluşta. Tebrik ediyorum kendilerini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafır ~ 4 yıl önce
THY torpıllı havayolu olduğu için yıllardır bu sekılde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alli ~ 4 yıl önce
Benimde marsta salatalık yetiştirme projem var.. Bende istiyorum hepsinden..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abartı ~ 4 yıl önce
Ne günlere kaldık. Ödül olarak kazanılan yabancı dil eğitimine gidebilmek bile bizim için gurur kaynağı olabiliyor. O kadar fakir bir ilke değiliz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türk gençliğine örnek ~ 4 yıl önce
Helal olsun. İnşallah projelerinde başarılı olurlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XY ~ 4 yıl önce
Bu gencler torpilli nede olsa.... Eee torpil büyük olunca.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yine bir ~ 4 yıl önce
haters gonna hate vakası

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000