29 Ocak 2015, Perşembe 07:40:53

KADIN PİLOT GÜNDOĞDU'NUN SERGİSİ AÇILDI

Pilot Hatice Nur Gündoğdu'nun havadan çekilen fotoğraflarından oluşan "Gökyüzünden Türkiye" isimli sergisi Yaylada AVM'de açıldı.

Pilot Hatice Nur Gündoğdu'nun havadan çekilen fotoğraflarından oluşan "Gökyüzünden Türkiye" isimli sergisi Yaylada AVM'de açıldı.
Havacılık tutkusuyla önce kabin memurluğu yapan daha sonrada Türkiye'nin ilk Gyrocopter pilotu Hatice Nur Gündoğdu 3. kişisel sergisini Balıkesir'de açtı.

Gündoğdu sergiyle ilgili yaptığı açıklamada "Öğrenimlerini Balıkesir'de tamamladım. Daha sonra İstanbul'a üniversite öğrenimimi tamamlamak için gittiğimde havacılıkla tanıştım. Çeşitli hava yollarında 10 yıl boyunca kabin memurluğu yaptım ve daha sonra pilotaj eğitimi alarak gökyüzünde fotoğraf çekmeye başladım. Türkiye'deki ilk kadın Gyrocopter pilotuyum. Bu hava aracının üstü açık olması sebebiyle rahatlıkla fotoğraf çekebiliyorum. Daha önce uçtuğum hava yollarındaki daha yüksekten çektiğim fotoğraflarla birleştirerek 3. Kişisel sergimi Balıkesirlilere sundum. Umarım bu görselleri çok beğenip kendilerini uçuyormuş gibi hissedeceklerdir. Bu 3. kişisel sergim diyabetli çocuklar adına yaptığım bir sergi. İlki de kadın sığınma evleri içindi. Hem kadınları uçmaya yönlendirmek, hem kişilerin uçuş nedir ? Havadan manzaralar nasıl gözüküyor onlara anlatmak amacıyla hemde sosyal sorumluluk projesi olarak değerlendirdim"dedi.

Sergi 2 Şubat'a kadar açık kalacak. KADIN PİLOT GÜNDOĞDU'NUN SERGİSİ AÇILDI

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000