05 Kasım 2019, Salı 15:09:22

İstanbul Havalimanı'nda ihale günü

İstanbul Havalimanı'ndaki yüksek maliyetler nedeniyle kepenk kapatan acente ofislerinin ardından bugün yeni bir ihale düzenleniyor. Çok sayıda acentenin umudunun bu ihale olduğu belirtildi.
  • Yazık bu ülkeye yazık
  • Havalimanı geliş katında olan acenteler metrekaresi 500-550 Euro dan başlayan kiralar ödüyorlar.. ayrıca ilk sene reklam parası veya hava parası niyetine iki kat kira ödüyorlar.. 13-14 m2 ofis için stopaj otopark vs dahil 150 bin tl ye çıkan kiralar var.. bu acente sahipleri ne yapsın ister istemez müşteriye sesleniyor veya alan içinde yolcunun yanına gidip taksi veya otel isteyip istemediğini soruyor.. 500 bin lira kira veren ofis var.. iga ne bekliyor? 500 bin lira kira veren ofis turist kazıklamayacak mı ? 200 tl taksi yazan yere 1200 tl demek zorunda.. yoksa nasıl kirasını çıkaracak.. bunun önüne geçilemez.. yada böyle fahiş fiyatlı kiralama yapmayacak.. Adana otogarı gibi çirkin görüntü oluşuyor. Ofislerin hepsi yan yana 1 müşteriye 10 kişi bağırıyor.. şimdi de çözüm olarak ofislerin yerlerini değiştiriyor iga. Bu sefer ihaleye çıkacak en çok kirayı veren iyi yerlerde ofis alacak. Sonuç aynı çirkin görüntü.. kazıklanan turist ülkesine gittiğinde ne olduğunu anlıyor kredi kartı ekstresini gördüğünde.. dolayısı ile bu çirkin görüntü bitmez.. iga acenteleri soyuyor.. acenteler turistleri.. döngü böyle maalesef.. hanutçuluk olmasın diye acentelerin başına polis dikmişler.. zamanla hanutçular polisle ahbap olmuşlar.. bazılarını görmezden geliyorlar.. ofis sahibi meydana çıkıp hanutçuluk bile yapıyor.. böyle iğrenç bi düzen var.. iga nın yapması gereken en az bu ofislerin yarısını kapatmak.. kurumsal olmayan acenteye orada ofis açtırmamak.. işini ahlaklı yapan acenteler de vardır tabiki ama iga bu ofislerle mafya tipli adamların açtığı ofisleri ayırt etmeli ve bunları kapatmalı.. yoksa bu düzen böyle gider..
  • Varış katındaki “acentelerin” çoğunluğu dolandırıcı. Yolculara sanki thy hoteldeskmiş gibi davranmaları, posta ücretin sonuna 0 eklemeleri, kapalı çarşıdaymışcasına turist olduğunu düşündükleri herkese çığırta çığırta seslenmeleri, 50 liralık otellere 300 lira ücret tahsil etmeleri vs vs liste uzayıp gidiyor. Havalimanı değişti dedik ümit ettik ki bu soyguncular gelmesin, dünyanın birleşme noktası deniyor her uçakta, bu rezalet görüntüden IGA kaç para kazanıyor da hala turistler ülkeye adım atar atmaz ilk gördükleri bu muamele oluyor (2.si de taksiciler hangisi daha kötü bilemedim)? Kaybedilen itibara değiyor mu? Siz bunları böyle mağdur gibi lanse edip savununca küçük esnafın yanında mı olmuş oluyorsunuz? GEÇİN BU AYAKLARI
  • Dünyanin en büyük ve kiskandigi havaalanina sahibiz daha ne istiyorsunuz. Hele bir bekleyin. Bu günler iyi günler. Bu millet herseye müstehak. Hüloooooggg..
  • ThomasCook'un batmasının en büyük sebeplerinden biri teknolojiye ve yeni çağa ayak uyduramamasıydı. Bir dev battı acente ne ki... Artık acente devri bitti. Çok bilindik bir marka olmadığı sürece kim neden acentelere gitsin ki? Herşey artık online. Hele ki bu kadar pahalı bir havaalanında havayollarının ofisleri bile zorlanıyorken acenteler kendi kazdığı kuyuya kendi düştü hiç ağlamasınlar. Atatürk havaalanı şehir içinde olduğu için oraya gidip direk ofislerden alışveriş yapanlar oluyordu ama bu havaalanı uzak ve ulaşım pahalı olduğu için bu imkansız. Birilerine yaranıcam diye çok zorlamasınlar zararın neresinden dönerlerse kardır.
  • Calisanlari cok kotu reftar ediyolar dun geldim ben bir soru sordum guvelik mudurleri cevap verme yerine bagirib gitdi
  • bu sadece rent a car için yapılan ıhale gıdış katında falyet gosteren seyhat acentaları 230 250 civarı şirketler zarar edıyorlar..
  • Istanbul hava limaninda iga vatandasi soymak için cesitli oyunlar yapiyor yuksek otopark fiyatlari yok taksici. taksi buyrun dedigi için taksiciye ceza kesiyor havalimaninin disinda yolcusunu bekleyen arac sahiplerini trafik polisi ni kullanarak hava limaninin otoparkina suruyor havalimanina yolcu getiren taksiciyi ordan bos cikarmak ixin hem polis hem kendi calisanlariyla canindan bezdiriyor hepsi bi rant nerde mutlu olan aziz milllet insanlar ayakta bekletiliyor otursa para ediliyor
  • Neden pahalıki sebep nedir Bu İGA denen neyse işte kimdir yaa ?
  • bence hiç dükkan olmasın!

İstanbul Havalimanı'ndaki yüksek maliyetler nedeniyle kepenk kapatan acente ofislerinin ardından bugün yeni bir ihale düzenleniyor.

Havalimanında faaliyet gösteren acentelerden bir çoğunun uzun süredir kira ödemekte zorlandığı ve bulundukları konum nedeniyle iş yapamadıkları belirtildi. AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; 4-5 aydır kira ödemeyen şirketler bulunduğu öğrenildi.

İflas bayrağı çeken acente ofislerinin haricinde halihazırda faaliyet gösteren şirketlerin de ayakta durmakta zorlandığı ifade edilirken, kan ağlayan esnafın bugün ihale edilecek daha iyi konumdaki alanlardan yer tutmak istediği bilgisine ulaşıldı. Toplam ihale edilecek dükkan sayısının 15 olduğu belirtildi.

Öte yandan mevcut işletmelere hanutçuluk ve yolcuları rahatsız ettikleri gerekçesiyle İstanbul Havlaimanı Mülki İdare Amirliği tarafından yüklü miktarda para cezaları kesildiği, firma sahiplerinin bu cezaları ödeyemez halde olduğu iddia edildi.

©AirportHaber.com

İstanbul Havalimanı'nda ihale günü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Marko ~ 15 gün önce
Yazık bu ülkeye yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taksici ~ 12 gün önce
Ptofosyenel olmayan kendi cıkarı ndan baska düşüncesi olmayan İGA yönetiçileri bu ülkeye HİZMET etmiyor.Havaalan taksicilerin rezaletini görmüyor duymuyor.ALANDAN taksim 130 tl olmasına rağmen 170 200 tl alıyorlar.Dönüşte ise belboylara avanta verip 100 tl yolcu taşıyorlar.BÖYLE tutarsız döngüde nasıl başarısaglanır.Alanın her tarafı na yerleştirgi kahya tipli personelise başka birfelaket kendilerini polis yardimcısi görecek kadar emin ve cahil.ayrımcılıgın en üst seviyede oldugu biryerde elbette istenilen başarı ve kazanç elde edilemez.
Problem İGA ~ 15 gün önce
Havalimanı geliş katında olan acenteler metrekaresi 500-550 Euro dan başlayan kiralar ödüyorlar.. ayrıca ilk sene reklam parası veya hava parası niyetine iki kat kira ödüyorlar.. 13-14 m2 ofis için stopaj otopark vs dahil 150 bin tl ye çıkan kiralar var.. bu acente sahipleri ne yapsın ister istemez müşteriye sesleniyor veya alan içinde yolcunun yanına gidip taksi veya otel isteyip istemediğini soruyor.. 500 bin lira kira veren ofis var.. iga ne bekliyor? 500 bin lira kira veren ofis turist kazıklamayacak mı ? 200 tl taksi yazan yere 1200 tl demek zorunda.. yoksa nasıl kirasını çıkaracak.. bunun önüne geçilemez.. yada böyle fahiş fiyatlı kiralama yapmayacak.. Adana otogarı gibi çirkin görüntü oluşuyor. Ofislerin hepsi yan yana 1 müşteriye 10 kişi bağırıyor.. şimdi de çözüm olarak ofislerin yerlerini değiştiriyor iga. Bu sefer ihaleye çıkacak en çok kirayı veren iyi yerlerde ofis alacak. Sonuç aynı çirkin görüntü.. kazıklanan turist ülkesine gittiğinde ne olduğunu anlıyor kredi kartı ekstresini gördüğünde.. dolayısı ile bu çirkin görüntü bitmez.. iga acenteleri soyuyor.. acenteler turistleri.. döngü böyle maalesef.. hanutçuluk olmasın diye acentelerin başına polis dikmişler.. zamanla hanutçular polisle ahbap olmuşlar.. bazılarını görmezden geliyorlar.. ofis sahibi meydana çıkıp hanutçuluk bile yapıyor.. böyle iğrenç bi düzen var.. iga nın yapması gereken en az bu ofislerin yarısını kapatmak.. kurumsal olmayan acenteye orada ofis açtırmamak.. işini ahlaklı yapan acenteler de vardır tabiki ama iga bu ofislerle mafya tipli adamların açtığı ofisleri ayırt etmeli ve bunları kapatmalı.. yoksa bu düzen böyle gider..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kendinize gelin ~ 16 gün önce
Varış katındaki “acentelerin” çoğunluğu dolandırıcı. Yolculara sanki thy hoteldeskmiş gibi davranmaları, posta ücretin sonuna 0 eklemeleri, kapalı çarşıdaymışcasına turist olduğunu düşündükleri herkese çığırta çığırta seslenmeleri, 50 liralık otellere 300 lira ücret tahsil etmeleri vs vs liste uzayıp gidiyor. Havalimanı değişti dedik ümit ettik ki bu soyguncular gelmesin, dünyanın birleşme noktası deniyor her uçakta, bu rezalet görüntüden IGA kaç para kazanıyor da hala turistler ülkeye adım atar atmaz ilk gördükleri bu muamele oluyor (2.si de taksiciler hangisi daha kötü bilemedim)? Kaybedilen itibara değiyor mu? Siz bunları böyle mağdur gibi lanse edip savununca küçük esnafın yanında mı olmuş oluyorsunuz? GEÇİN BU AYAKLARI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hülooooggg ~ 16 gün önce
Dünyanin en büyük ve kiskandigi havaalanina sahibiz daha ne istiyorsunuz. Hele bir bekleyin. Bu günler iyi günler. Bu millet herseye müstehak. Hüloooooggg..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AviationPro ~ 16 gün önce
ThomasCook'un batmasının en büyük sebeplerinden biri teknolojiye ve yeni çağa ayak uyduramamasıydı. Bir dev battı acente ne ki... Artık acente devri bitti. Çok bilindik bir marka olmadığı sürece kim neden acentelere gitsin ki? Herşey artık online. Hele ki bu kadar pahalı bir havaalanında havayollarının ofisleri bile zorlanıyorken acenteler kendi kazdığı kuyuya kendi düştü hiç ağlamasınlar. Atatürk havaalanı şehir içinde olduğu için oraya gidip direk ofislerden alışveriş yapanlar oluyordu ama bu havaalanı uzak ve ulaşım pahalı olduğu için bu imkansız. Birilerine yaranıcam diye çok zorlamasınlar zararın neresinden dönerlerse kardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Samira ~ 17 gün önce
Calisanlari cok kotu reftar ediyolar dun geldim ben bir soru sordum guvelik mudurleri cevap verme yerine bagirib gitdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
????? ~ 17 gün önce
bu sadece rent a car için yapılan ıhale gıdış katında falyet gosteren seyhat acentaları 230 250 civarı şirketler zarar edıyorlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Halil ~ 17 gün önce
Istanbul hava limaninda iga vatandasi soymak için cesitli oyunlar yapiyor yuksek otopark fiyatlari yok taksici. taksi buyrun dedigi için taksiciye ceza kesiyor havalimaninin disinda yolcusunu bekleyen arac sahiplerini trafik polisi ni kullanarak hava limaninin otoparkina suruyor havalimanina yolcu getiren taksiciyi ordan bos cikarmak ixin hem polis hem kendi calisanlariyla canindan bezdiriyor hepsi bi rant nerde mutlu olan aziz milllet insanlar ayakta bekletiliyor otursa para ediliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden pahalı? ~ 17 gün önce
Neden pahalıki sebep nedir Bu İGA denen neyse işte kimdir yaa ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aynen ~ 17 gün önce
bence hiç dükkan olmasın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000