14 Ocak 2019, Pazartesi 08:32:18

Havalimanlarındaki grev dalgası büyüyor!

Almanya'da 6 havalimanında güvenlik personelinin ücret artış talebiyle uyarı grevi yapacağı bildirildi.
  • bu sarı yelek grev mırev falan büyüdükçe bizdeki vatan hainleri de hevesleniyorlar ama onların heveslerini kursağında bırakıyoruz çünkü burası şehit kanıyla sulanmış bir vatan, avrupaya falan benzemez.
  • Bizim kula kul olan koyunlar görsün ders alsın. Adamlar boyuna greve gidiyor ama zenginliklerinden de bir şey kaybetmiyorlar.

Almanya'da 6 havalimanında güvenlik personelinin ücret artış talebiyle uyarı grevi yapacağı bildirildi.

Ver.di Sendikası'ndan yapılan açıklamada, Frankfurt, Erfurt, Bremen, Leipzig/Halle, Dresden ve Erfurt havalimanlarında salı günü güvenlik personelinin iş bırakma eyleminde bulunacağı ifade edildi.

Uyarı grevinin Frankfurt Havalimanı'nda saat 02.00'den 20.00'ye, Leipzig/Halle Havalimanı'nda saat 04.00'den 18.00'e, Dresden'de saat 03.00'ten 21.00'e ve Erfurt'ta 06.00'dan 22.00'e kadar süreceği ifade edilen açıklamada, Hannover ve Bremen havalimanlarında ise saat 00.00'da başlayarak 24 saat süreceği kaydedildi.

Ver.di Sendikası için toplu sözleşme görüşmelerini yürüten Benjamin Roscher, işveren tarafının üzerinde müzakere edilebilecek bir teklif sunmadığından dolayı bu grevin zorunlu hale geldiğini kaydetti.

Almanya Hava Meydanları Birliği'nden (ADV) yapılan açıklamada, Ver.di Sendikası'nın uyarı grevini bu kadar genişleterek sorumsuzca davrandığı ifade edildi.

LUFTHANSA 500 SEFERİNİ İPTAL ETTİ

yaşanan süreç nedeniyle Lufthansa’nın 500 seferini ipfal ettiği belirtildi. British Airways ile Ryanair’ın da çok sayıda uçuşunu iptal etmek zorunda kaldığı duyuruldu.

Uyarı grevinin orantısız ve düşüncesiz olduğu belirtilen açıklamada, "Salı günü (15 Ocak) 6 havalimanındaki uyarı grevinden dolayı iptal edilecek ve rötar yapacak uçuşlardan yaklaşık 180 bin yolcu etkilenecek. Buna, grev yapılan havalimanlarına uçuş yapamayan havalimanlarından da 10 bin yolcu eklenecek." denildi.

Ver.di Sendikası'nın çağrısı üzerine geçen haftalarda güvenlik personeli Berlin, Stuttgart, Düsseldorf ve Köln/Bonn havalimanlarında uyarı grevi yapmıştı. Bu grevlerden çok sayıda uçuş iptal edilmiş ve birçok yolcu mağdur olmuştu.

Sendika, havalimanlarında görev yapan güvenlik personeli, saat başına 20 avro ücret talep ediyor. İşveren ise bu personel için yıllık yüzde 1,8-2 oranında zam teklifinde bulunuyor.

Almanya genelinde 23 bin çalışanı ilgilendiren ve Verdi Sendikası ile Hava Güvenliği Şirketler Birliği (BDLS) arasında yapılan toplu sözleşme görüşmelerden henüz sonuç çıkmadı. Taraflar 23 Ocak'ta yeniden masaya oturacak.

Havalimanlarındaki grev dalgası büyüyor!

Facebook Yorum

Yorumlar

vatan ~ 4 yıl önce
bu sarı yelek grev mırev falan büyüdükçe bizdeki vatan hainleri de hevesleniyorlar ama onların heveslerini kursağında bırakıyoruz çünkü burası şehit kanıyla sulanmış bir vatan, avrupaya falan benzemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Baracuda ~ 4 yıl önce
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır... HAK ARAMAK NE ZAMANDAN BERİ BAŞ KALDIRIŞ OLDU?
vatan'a ~ 4 yıl önce
Hak aramak ne zaman hainlik oldu? Git milleti sömüren,haklarını yiyenlere laf söyle. Avrupaya laf söylersiniz ama her icadını da bayıla bayıla alırsınız. Sen ve senin gibi cahil, kula kulluğu,sahiplerine biat etmeyi,para ve çıkar için gerekirse arapçı gerekirse dinci gerekirse de milliyetçi olmayı marifet sayanlar sayesinde bu haldeyiz be gafil.
Meee ~ 4 yıl önce
Bizim kula kul olan koyunlar görsün ders alsın. Adamlar boyuna greve gidiyor ama zenginliklerinden de bir şey kaybetmiyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000