24 Eylül 2009, Perşembe 09:15:34

THY'den New York'a "First Class" açılımı

Türk Hava Yolları New York uçuşlarını Boeing 777 uçaklarıyla yapacak...
  • Adam bagajı beleş götürmüyor. Oldukça yüklü para ödüyosunuz. ABD uçuşlarında alınan vergiyi biliyormusun? Bu verginin ne kadarı ABD ye ne kadarı Türkiyeye kalıyor bunu da biliyormusun.? Biz ABD liler gibi 150 - 200 KG insanlar değiliz. Ortalama Türkvatandaşı 70-80 Kg civarında. Ortalama Avrupa vatandaşı da 85-100 Kg ( Boy farkı ) civarında. Zaten ufak tefek olan Türkler mil başı harcana kg / yakıt gideri Japonlardan sonra en düşük millet. Bu anlamda beleş 3 .parça bir lütuf değil. Olması gereken.
  • thy nin bu hatta kullandıgı a340lar son zamanlarda durmadan arıza yapıyor oerasyonda sorunlara yola açıyordu. bu gayet mantıklı ve yerinde bir tespit ve de uygulama değişikliğidir.
  • chicagu uçuşlarına 777 konulmayacakmı bilen varmı
  • Eller gider mersine, biz isteriz tersine.. Birisi 3. bagajdan bahsetmis.. Valla siz yillar oncesinde (30 yil once) 3. bagajla ucmus olabilirsiniz ama artik havayollari bagajlardan da para kazanmak durumundalar.. THY 23 kiloya dusurdu ama bunu Delta yillardir yapiyor. Kazara United ucsa Istanbul'a kilo farki gozetmeksizin 2. bagaja para vereceksiniz. O kadar esya yukleyecekseniz o zaman kargo ile yollayin.. Amerika'dan Turkiye'ye ya da tersi yonde ev tasimiyorsaniz o kadar esyaya da gerek yok..

Türk Hava Yolları, 28 Eylül 2009 tarihinden itibaren New York seferlerini Boeing 777 uçaklarıyla gerçekleştirecek.

Boeing 777 ile her gün gerçekleşecek New York uçuşlarında yolcularımız “First Class” seyahat etme olanağına da kavuşacak.

Boeing 777-300ER uçaklarında 8 First Class, 30 Business Class, 274 Economy Class koltuğu olmak üzere toplam 312 koltuk bulunuyor. First Class’ta yer alan koltuklar ayrı bölümler halinde ve yatar pozisyonda yatak boyu 2,1 metre olacak şekilde kullanılabiliyor ve yolculara süit konforu sunuyor. Business kabindeki koltuklar da tam yatar özelliğe sahipler.

New York uçuşlarının Boeing 777 ile icra edilmesi ile her bir uçuşta ortalama 40 yolcu ve mevcut kargo kapasitesine sefer başına 18 tonluk ilave kapasite sağlayacak.

newyork

THY'den New York'a "First Class" açılımı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 9 yıl önce
Adam bagajı beleş götürmüyor. Oldukça yüklü para ödüyosunuz. ABD uçuşlarında alınan vergiyi biliyormusun? Bu verginin ne kadarı ABD ye ne kadarı Türkiyeye kalıyor bunu da biliyormusun.? Biz ABD liler gibi 150 - 200 KG insanlar değiliz. Ortalama Türkvatandaşı 70-80 Kg civarında. Ortalama Avrupa vatandaşı da 85-100 Kg ( Boy farkı ) civarında. Zaten ufak tefek olan Türkler mil başı harcana kg / yakıt gideri Japonlardan sonra en düşük millet. Bu anlamda beleş 3 .parça bir lütuf değil. Olması gereken.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
thy nin bu hatta kullandıgı a340lar son zamanlarda durmadan arıza yapıyor oerasyonda sorunlara yola açıyordu. bu gayet mantıklı ve yerinde bir tespit ve de uygulama değişikliğidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
chicagu uçuşlarına 777 konulmayacakmı bilen varmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Eller gider mersine, biz isteriz tersine.. Birisi 3. bagajdan bahsetmis.. Valla siz yillar oncesinde (30 yil once) 3. bagajla ucmus olabilirsiniz ama artik havayollari bagajlardan da para kazanmak durumundalar.. THY 23 kiloya dusurdu ama bunu Delta yillardir yapiyor. Kazara United ucsa Istanbul'a kilo farki gozetmeksizin 2. bagaja para vereceksiniz. O kadar esya yukleyecekseniz o zaman kargo ile yollayin.. Amerika'dan Turkiye'ye ya da tersi yonde ev tasimiyorsaniz o kadar esyaya da gerek yok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000