27 Mayıs 2011, Cuma 11:20:18

THY TEKNİSYENİ PİLOTU İKNA EDEMEDİ

Türk Hava Yolları’nın TK 11 uçuş numaralı İstanbul-New York seferini yapan uçağı kalkıştan hemen sonra teknik arıza yaşadı. Teknik birimin tüm çabalarına rağmen kablo kokusu gelen uçakla uçmak istemeyen uçağın yabancı kaptan pilotu Atatürk Havalimanı’na geri döndü...
  • Saçmalığa bak ya, kablo kokusu geliyor şunları yap devam et deniyor. Şunları yap geri dön dense anlarım. Can mı taşınıyor patlıcan mı ???
  • Kardesim o kadar yorum icerisinde hepsinin ozetini sen yapmissin.Herkes kurallar cercevesinde kendi isini yapacak.Teknik gorevini yapmis ve arizanin sebebini tespit etmistir,israri gereksizdir.Ne kadar sirket lehine fedakarlik yaparsan o kadar ezilir ve degersizlesirsin,kimse de madalya vermez.Kurallari uygulayan herzaman haklidir.Teknik'in fedakarliklari sayesinde THY'nin bakim maliyetleri diger avrupa firmalarindan cok geridedir,ama teknisyenin durumu da ayni oranda geridedir.Durum bundan ibarettir.When u love you get screwed,when u screw you get loved,thats it
  • F/C a kesin kararından ve F/O a sabırlı yaklaşımından dolayı teşekkür etmek lazım.Büyük geçmiş olsun.
  • Sorma o oldu bu oldu ! o kadar referance handbook'un var.Ne yapacaksın teknik tavsiyeyi ! ( uygulamayacaksan...)

THY’nin İstanbul-New York seferini yapan Boeing 777 tipi TC-JJH kuyruk tescilli uçağı dün akşam saat 17.15 sıralarında havalandı.

Kalkıştan hemen sonra uçakta yanık kablo kokusu hissedildi. Teknik birimle irtibata geçen uçuş ekibi, geri dönmek istedi. Ancak telsizle irtibat kurulan teknisyen, sorunun ciddi olmadığını ve birkaç işlem yapılması halinde kokunun giderilebileceğini söyledi.

Bunun üzerine iki kez daha check list yapıldı ama aynı duman kokusu yine hissedildi. Teknisyen tüm çabalarına rağmen uçağın yabancı kaptan pilotunu ikna edemedi ve uçak Atatürk Havalimanı’na indi. Uçak kontrole alındı.

İşte uçuş ekibi ile teknisyen arasında yaşanan ve  iststatus sitesinde yer alan o ilginç diyalog:
 

THY TEKNİSYENİ PİLOTU İKNA EDEMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (88)

Misafir ~ 7 yıl önce
Saçmalığa bak ya, kablo kokusu geliyor şunları yap devam et deniyor. Şunları yap geri dön dense anlarım. Can mı taşınıyor patlıcan mı ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kardesim o kadar yorum icerisinde hepsinin ozetini sen yapmissin.Herkes kurallar cercevesinde kendi isini yapacak.Teknik gorevini yapmis ve arizanin sebebini tespit etmistir,israri gereksizdir.Ne kadar sirket lehine fedakarlik yaparsan o kadar ezilir ve degersizlesirsin,kimse de madalya vermez.Kurallari uygulayan herzaman haklidir.Teknik'in fedakarliklari sayesinde THY'nin bakim maliyetleri diger avrupa firmalarindan cok geridedir,ama teknisyenin durumu da ayni oranda geridedir.Durum bundan ibarettir.When u love you get screwed,when u screw you get loved,thats it

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
F/C a kesin kararından ve F/O a sabırlı yaklaşımından dolayı teşekkür etmek lazım.Büyük geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sorma o oldu bu oldu ! o kadar referance handbook'un var.Ne yapacaksın teknik tavsiyeyi ! ( uygulamayacaksan...)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000