31 Ocak 2009, Cumartesi 14:47:44

THY filosuna çok özel uçak...

Türk Hava Yolları, sipariş ettiği 4 adet Airbus 321-200’den ilkini dün gece İstanbul Atatürk Havalimanı’na getirdi.
  • Kingfisher gecenlerde sifir A 340 lari Nijerya'da Arik Air'e satti. Servis olarak da su anda dunyada en iyi servise ait diye bilinen Emirates, Singapore airlines ile cok rahat rekabet eder. Ucak konfigurasyonlari, canli TV'leri ve servisleri mukemmel. 40 dakikalik ic hat ucuslarinda bile iki secimli hem de ekonomi sinifinda sicak yemek servisi yapan mukemmel bir havayolu.
  • bu ucaklari kingfisher'in fabrika cikisi sattigi ilk ucaklar degil. kingfisher daha gecen ay da 4 adet A340 (evet A340!!) ucagini fabrika cikisi satti. yani bu ucaklara dokunmadi bile cunku sirket zaten elindeki ucaklari dolduramiyordu. TK devamli eski ucak aliyor denmesine ise daha beter insaf diyorum. TK 2004 yilinda 54 ucaklik siparis verdi ve siparisini verdigi bu ucaklarin sonuncusunu gecen ay teslim aldi. Demek ki TK son 5 yillik sure icinde 54 adet sifir kilometre ucak teslim almis. Yani yilda ondan fazla fabrikadan cikma ucak katilmis filoya...TK hakkinda bu yorumlari yapan arkadaslar ya cahiller ya da ard niyet tasiyorlar.
  • maksat uzun yemek degil anlasilan o. bilgi sahibi olmak cok zor degil arkadaslar. hindistan'da hava yollari gecmiste hizli yuksleise aldanip buyuk siparisler verdiler. ancak ekonomik krizden once kendi havacilik sektorleri krize girdi. ustune bir de ekonomik kriz gelince butun sirketler cokmenin esigine geldi. ellerinde dolduramadiklari bir suru ucak oldugu gibi siparisini verdikleri ucaklari da fabrikadan gelmeye basladi. bu yuzden de sirketler ellerindeki ucaklari cikarmanin yollarini aramaya basladilar. jet airway'den kiralanan 777'ler bunlara bir ornek mesela. ucaklar fabrikadan cikti, kisa bir muddet kullanildi. Jet Airways krizin gelisi ile ucaklari park etmek yerine kiralamak yoluna gitti. Iyi de yapti.
  • Yorumlarda dalga geçilen Kingfisher belki hindli ama ama ER uçmadan 5 yıldız alabilen tek ve dünyadaki 6 havayolundan bir tanesi. Bu 5 yıldızıda servis kalitesi ve yolcuya sağladığı konforla almış. O yüzden görmeden bilmeden sıfır uçaklara çamur atmıyalım. Ha bir gün uçarsın beğenmesin o zaman ne yazarsan yaz. Ama biraz insaf

Türk Hava Yolları hem filosunu genişletiyor hem de yolcu konforunu ön planda tutuyor. 

Boeing 777-300ER tipi uçaklarla first class uygulamasını başlatan Türk Hava Yolları şimdi de özel business class donanımlı Airbus 321’leri filosuna katmaya başladı. 4 adet siparişin ilki dün gece İstanbul’a geldi. Uçak, TC-JMH kuyruk tescil alarak Türk Hava Yolları envanterine girdi.

Kingfisher Havayolları renklerine boyalı Airbus 321 tipi uçakların en önemli özelliği “business” koltuk konfigürasyonuna sahip olmaları. 20 business, 158 ekonomi koltuk konfigürasyonu olmak üzere toplam 178 koltuk kapasiteli uçaklardaki eğlence sitemleri de mevcut tek koridorlu uçaklardan farklı olarak dizayn edildi.

THY, tek koridorlu orta menzil uçak alımlarında da uçak içi koltuk konfigürasyonuna önem verdiğini gösterirken, uçakların business bölümünde yer alan yatar koltuklarda bulunan görüntülü eğlence sistemi sayesinde yolcular, kişisel seçeneklerle ve yönetimle seyahatlerini daha keyifli hale getirebilecekler. Ayrıca ekonomi sınıfında yer alan koltukların tümünde bulunan görüntülü eğlence sistemi ise çok seçenek olanağı sağlayacak.

THY

THY

THY

UYARI

Ayrıntılar bu akşam 20:00’da Airport TV Ana Haber Bülteni’nde olacak...

THY filosuna çok özel uçak...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

omer ~ 9 yıl önce
Kingfisher gecenlerde sifir A 340 lari Nijerya'da Arik Air'e satti. Servis olarak da su anda dunyada en iyi servise ait diye bilinen Emirates, Singapore airlines ile cok rahat rekabet eder. Ucak konfigurasyonlari, canli TV'leri ve servisleri mukemmel. 40 dakikalik ic hat ucuslarinda bile iki secimli hem de ekonomi sinifinda sicak yemek servisi yapan mukemmel bir havayolu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
speedygonzalez ~ 9 yıl önce
bu ucaklari kingfisher'in fabrika cikisi sattigi ilk ucaklar degil. kingfisher daha gecen ay da 4 adet A340 (evet A340!!) ucagini fabrika cikisi satti. yani bu ucaklara dokunmadi bile cunku sirket zaten elindeki ucaklari dolduramiyordu. TK devamli eski ucak aliyor denmesine ise daha beter insaf diyorum. TK 2004 yilinda 54 ucaklik siparis verdi ve siparisini verdigi bu ucaklarin sonuncusunu gecen ay teslim aldi. Demek ki TK son 5 yillik sure icinde 54 adet sifir kilometre ucak teslim almis. Yani yilda ondan fazla fabrikadan cikma ucak katilmis filoya...TK hakkinda bu yorumlari yapan arkadaslar ya cahiller ya da ard niyet tasiyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
speedygonzalez ~ 9 yıl önce
maksat uzun yemek degil anlasilan o. bilgi sahibi olmak cok zor degil arkadaslar. hindistan'da hava yollari gecmiste hizli yuksleise aldanip buyuk siparisler verdiler. ancak ekonomik krizden once kendi havacilik sektorleri krize girdi. ustune bir de ekonomik kriz gelince butun sirketler cokmenin esigine geldi. ellerinde dolduramadiklari bir suru ucak oldugu gibi siparisini verdikleri ucaklari da fabrikadan gelmeye basladi. bu yuzden de sirketler ellerindeki ucaklari cikarmanin yollarini aramaya basladilar. jet airway'den kiralanan 777'ler bunlara bir ornek mesela. ucaklar fabrikadan cikti, kisa bir muddet kullanildi. Jet Airways krizin gelisi ile ucaklari park etmek yerine kiralamak yoluna gitti. Iyi de yapti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
STW ~ 9 yıl önce
Yorumlarda dalga geçilen Kingfisher belki hindli ama ama ER uçmadan 5 yıldız alabilen tek ve dünyadaki 6 havayolundan bir tanesi. Bu 5 yıldızıda servis kalitesi ve yolcuya sağladığı konforla almış. O yüzden görmeden bilmeden sıfır uçaklara çamur atmıyalım. Ha bir gün uçarsın beğenmesin o zaman ne yazarsan yaz. Ama biraz insaf

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000