04 Ocak 2018, Perşembe 20:33:03

Çelik İş'ten THY Teknik çalışanlarına 'TÜFE' açıklaması

Çelik İş Sendikası'ndan yapılan açıklamada THY Teknik çalışanlarına 0,50 oranında TÜFE zammı yapılacağı belirtildi.
  • İş barışının sağlanması şirkete olan aidiyetin kurtarılması için şirket mahkeme kararını beklemeden genelgeyi iptal etmeli geriye dönük kayıpları telafi etmeli.
  • 10.1 iş grubu şubat 8 maaşında 10.0 olarak çalışacak bu zamda muktesebe gidicek bundan sonra gelecek olanlarda gideccek ama 10.0 gurbunda dırek çalısan teknısyen ½6.19 zammı alıcak 2 yıl belki 3 yıl sonra 10.0 gurbunda çalışan teknisyen 10.1 gurbundan düeşen teknisyenden daha fazla maaş alıcak şimdi bu birinin kolunu bacagını kesip tekerlikli sandalyeye mahkum etmek gibi değilmi teknisyen arkadaşlarım bu şirkette emek verip işini yapan insanın parasını kesiyorsun sonrada utanmadan anket yapıyorsun birde ½70 çıktı diyorsun kime yaptın memura müdüre şefe mi yaptın anketi bu sonuçu aldın ama işte bşr tek allahın adaleti şaşmaz mahşer gününde iki elimizde iş verenin yakasında olucak işte o adalet nasıl tecelli edicek işte şaşmayan tek gerçek 10.1 de arkadaşlara selamlar.
  • 10.0 a düştüğümüzden zaten bu zam bize verilmiyor,maaşımız düşüyor hatta önümüzdeki 3-4 yıl maaşın artı yönde ilerlemesi de yok.Genelge davası olumlu sonuçlansa (ki o da aylar sürecek) işveren başka yaptırımlara gider (işten çıkarmalar, yeni kural veya mecburi yeterlilikler vs.) ,olumsuz sonuçlansa zaten olay bitmiş.Önümüzdeki aydan sonra çalışan memnuniyet anketi yapsınlar göreyim :) (gerçi yine %90 çıkar :D )
  • Thy de çalışan tasronu kim görecek bu nasıl vicdan insanlardaki

Çelik İş Sendikası'ndan yapılan açıklamada THY Teknik çalışanlarına 0,50 oranında TÜFE zammı yapılacağı belirtildi.

THY Teknik çalışanlarınınn bağlı bulunuğu Çelik İş Sendikası TUİK tarafından açıklanan TÜFE oranı ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada:"TUİK resmi açıklamalarına göre 2017 Aralık ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) altı aylık değişim oranı %5,69 olarak açıklanmıştır. 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi anlaşması kapsamında +0,50 oranında ilave yapılarak 2018 Ocak ayı maaşlarına yüzde 6,19 oranında artış olarak yansıtılacaktır. Tüm üyelerimize hayırlı olması dileğiyle bilgilerinize sunarız." denildi.

Çelik İş'ten THY Teknik çalışanlarına 'TÜFE' açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

İsimsiz ~ 6 ay önce
İş barışının sağlanması şirkete olan aidiyetin kurtarılması için şirket mahkeme kararını beklemeden genelgeyi iptal etmeli geriye dönük kayıpları telafi etmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
10.1 den ~ 6 ay önce
10.1 iş grubu şubat 8 maaşında 10.0 olarak çalışacak bu zamda muktesebe gidicek bundan sonra gelecek olanlarda gideccek ama 10.0 gurbunda dırek çalısan teknısyen ½6.19 zammı alıcak 2 yıl belki 3 yıl sonra 10.0 gurbunda çalışan teknisyen 10.1 gurbundan düeşen teknisyenden daha fazla maaş alıcak şimdi bu birinin kolunu bacagını kesip tekerlikli sandalyeye mahkum etmek gibi değilmi teknisyen arkadaşlarım bu şirkette emek verip işini yapan insanın parasını kesiyorsun sonrada utanmadan anket yapıyorsun birde ½70 çıktı diyorsun kime yaptın memura müdüre şefe mi yaptın anketi bu sonuçu aldın ama işte bşr tek allahın adaleti şaşmaz mahşer gününde iki elimizde iş verenin yakasında olucak işte o adalet nasıl tecelli edicek işte şaşmayan tek gerçek 10.1 de arkadaşlara selamlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
10.0 ~ 6 ay önce
10.0 a düştüğümüzden zaten bu zam bize verilmiyor,maaşımız düşüyor hatta önümüzdeki 3-4 yıl maaşın artı yönde ilerlemesi de yok.Genelge davası olumlu sonuçlansa (ki o da aylar sürecek) işveren başka yaptırımlara gider (işten çıkarmalar, yeni kural veya mecburi yeterlilikler vs.) ,olumsuz sonuçlansa zaten olay bitmiş.Önümüzdeki aydan sonra çalışan memnuniyet anketi yapsınlar göreyim :) (gerçi yine %90 çıkar :D )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arkadaş ~ 6 ay önce
Thy de çalışan tasronu kim görecek bu nasıl vicdan insanlardaki

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000