21 Ağustos 2014, Perşembe 10:15:56

BATMAN'DA HAVA TRAFİĞİ DURDU!

Batman Havalimanı'nda F-16 askeri uçağının lastiği patlayınca meydanda uçuşlar durduruldu.
  • Pistin notamlı olması demek pistteki çatlaklardan notam bitkilerinin çıkıp pisti hepten notamlamaları demektir. Notam bitkisi hep pistlerden çıktığı için hep pistler meydanlar notamlanır.. Bi de hava sahaları notamlanır o da notam bulutlatından dolayıdır. Notam natonun bir yan koludur.
  • .. normal şartlarda , lastiği patlayan herhangi bir uçak ; 10 - 15 dakikada pisttten alınır - çekilir .. pist kapatılmaz - notamlanmaz .. işin içinde başka birşey var ..
  • notamlı demek pistn trafiğe kapalı olması demktr
  • Yine faiz lobisi :))) is basında

Batman Havalimanı'nda TSK'ya ait F-16 tipi askeri uçağın lastiğinin patlaması nedeniyle meydandaki hava trafiği geçici olarak durduruldu.

Uçakların iniş ve kalkışına izin verilmezken, Türk Hava Yolları'nın Batman'dan İstanbul'a gelecek uçağı da yolcularını almasına rağmen kalkış yapamadı.

Yolcular uçaktan tahliye edilirken, Batman'a gidecek THY uçağının da pistin notamlı olması nedeniyle gecikmeli olarak seferini yapacağı öğrenildi.

Pisti notamlı Batman meydanının kısa bir süre sonra hava trafiğine açılması bekleniyor.

*AirportHaber'in edindiği bilgiye göre Batman Havalimanı'ndaki notamın yarın sabah 7'ye kadar devam edeceği ve Batman'a gelecek ve Batman'dan yapılacak seferlerin yarına kadar iptal edildiği öğrenildi.

©AirportHaber

BATMAN'DA HAVA TRAFİĞİ DURDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Pistin notamlı olması demek pistteki çatlaklardan notam bitkilerinin çıkıp pisti hepten notamlamaları demektir. Notam bitkisi hep pistlerden çıktığı için hep pistler meydanlar notamlanır.. Bi de hava sahaları notamlanır o da notam bulutlatından dolayıdır. Notam natonun bir yan koludur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 4 yıl önce
.. normal şartlarda , lastiği patlayan herhangi bir uçak ; 10 - 15 dakikada pisttten alınır - çekilir .. pist kapatılmaz - notamlanmaz .. işin içinde başka birşey var ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 4 yıl önce
notamlı demek pistn trafiğe kapalı olması demktr

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yine faiz lobisi :))) is basında

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamyoncu ~ 4 yıl önce
bence gezicilerin iş :))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000