25 Ekim 2009, Pazar 14:46:30

Pegas'tan Gazipaşa'ya yolcu sözü

Pegas Havayolları Yönetim Kurulu üyesi Ülkü Üstün, Gazipaşa Havaalanı'nın 3'üncü kategoriye yükseltilerek büyük uçakların inişine elverişli hale getirilmesi durumunda bölgeye yılda 300- 400 bin turist getirebileceklerini söyledi.
  • Ayda mı yaşıyosun kardeşim ?
  • Pegas nedir kardeşim ? İki de bir reklam yapıp duruyorsunuz ?
  • Bu meydanın hem teknik hem de konumlanma açısından çoook eksiği var. Pist denize kadar uzatılırsa ve gerekli teknik eksiklikler giderilirse o zaman birğeyler olabilir.
  • bizim şirketimizi adı pegas touristik pegasus ile bir alakamız yoktur.:))))

Gazipaşa Havaalanı'na gelerek incelemelerde bulunan Pegas Havayolu Şirketi Yönetim Kurulu üyeleri Ülkü Üstün ile Sadettin Gügercinoğlu, işletmeci firma TAV Havalimanları firmasının İşletme Koordinatör Yardımcısı Murat Şen’den bilgi aldı. Üstün, Gazipaşa Havaalanı'na büyük gövdeli uçakların inebilmesi için 2'nci kategoriden 3'üncü kategoriye yükseltilmesi gerektiğini söyledi. Şu anda 1800 metre olan pist uzunluğunun, birçok uçağın inmesine elverişli olmadığını vurgulayan Üstün, şöyle dedi: “Şu anda daha çok küçük gövdeli uçaklar inebiliyor. Arzu ettiklerimizin gerçekleşebilmesi için pistin 2500 metrelik kapasiteye ulaşması ve yıllık 500 bin kapasiteli terminal binasının da elverişli hale getirilmesi gerekiyor. Havaalanının istediğimiz standartlara gelmesi, bölgeye çok ciddi anlamda katma değer kazandıracaktır. Bu havaalanının imkanlarının elvermesi halinde Pegas olarak yılda 300- 400 bin yolcuyu buraya getirebiliriz.”

ALTYAPI TAMAMLANMALI

Havaalanının istenen hale gelmesinin yolcu hem de kendileri açısından avantajlar sağlayacağını vurgulayan Üstün, bu bölgenin yolcusunu Antalya'dan taşıdıklarını anlatırken şöyle dedi: “Bu da hem zaman kaybına hem de maliyet kaybına neden oluyor. Gazipaşa Havaalanı bölgede turizm altyapısı açısından ciddi katkı sağlayacaktır. Burada görev Devlet Hava Meydanları'na düşüyor. Bu konuya gerekli duyarlılığı göstereceklerine inanıyoruz. Burası şu anda atıl bir şekilde bekleyen bir havaalanı. Sadece terminali açmak veya pisti bu şekliyle kullanmak yeterli değil. Altyapısının da tamamlanmış olması gerekiyor. Gördüğümüz kadarıyla şu anda apron ve otopark çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmaların hızlandırılması, çok zaman kaybedilmemesi gerekiyor” dedi.

Pegas Havayolu Şirketi Yönetim Kurulu üyesi Sadettin Gügercinoğlu da “Pistin 1800'den 2 bin 500 metreye çıkması için Ulaştırma Bakanlığı'nın TAV'a yetki vermesi gerekiyor. Aradaki 700 metrelik alanın kamulaştırılması için TAV şu anda yetki bekliyor” diye konuştu.

Hürriyet

Pegas'tan Gazipaşa'ya yolcu sözü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 9 yıl önce
Ayda mı yaşıyosun kardeşim ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Pegas nedir kardeşim ? İki de bir reklam yapıp duruyorsunuz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu meydanın hem teknik hem de konumlanma açısından çoook eksiği var. Pist denize kadar uzatılırsa ve gerekli teknik eksiklikler giderilirse o zaman birğeyler olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bizim şirketimizi adı pegas touristik pegasus ile bir alakamız yoktur.:))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000